Mroczne oblicze trzech ze znaków Zodiaku - sprawdź o kim mowa.

Mroczne oblicze trzech ze znaków Zodiaku - sprawdź o kim mowa.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Mroczne oblicze trzech ze znaków Zodiaku - sprawdź o kim mowa"."Trzymaj swoich przyjaciół blisko, ale jeszcze bliżej trzymaj swoich wrogów" to tłumaczenie słów Mario Puzo. Ludzkie charaktery są złożone. Można powiedzieć - w myśl przypowieści - w każdym z nas walczą dwa wilki: dobry i zły, a tylko od nas zależy, którego z nich będziemy karmić. Możemy być dla kogoś wspaniałym przyjacielem lub największych wrogiem. Niektórzy z nas mają zaś szczególne predyspozycje do tego, aby "pokazać pazurki". Dziś powiemy sobie kilka słów o wyjątkowo mrocznym obliczu, które może się kryć w trzech ze znaków zodiaku. O kim mowa?

Na co dzień mogą wieść zupełnie normalne życie. Mogą być mili i uczynni. Wszystko się jednak zmienia, gdy przypadkiem lub specjalnie postanowisz z nimi zadrzeć. Wówczas odzywa się ich wewnętrzny demon, który zdecydowanie nie zostawi na Tobie suchej nitki. Trzy ze znaków zodiaku mają niemalże nadprzyrodzone moce, gdy spojrzymy bliżej na ich mroczne oblicza. Należy zdecydowanie uważać, żeby nie być przy nich zbyt blisko, gdy to zły wilk przejmie stery. Chyba, że lubisz dolać nieco oliwy do ognia ;) Niemniej jednak zawsze warto jest wiedzieć z czym czy z kim możemy mieć do czynienia. Kiedy przyjrzymy się tej kwestii bliżej - będziemy wiedzieć czy można mierzyć się w walce, czy lepiej jest już od razu brać nogi za pas. Istnieją trzy znaki zodiaku, które zdecydowanie wyróżniają się w Zodiaku, gdy spojrzymy na mroczną stronę ich oblicza.

Baran

Pierwszym mrocznym znakiem zodiaku jest Baran. Na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojną, zrównoważoną osobą, ale nic bardziej mylnego. Ten znak to istny wulkan energii i emocji - niekiedy już jedno słowo wystarczy, aby się zagotował i wybuchł. To właśnie ta "łatwość" szybkiej zmiany zachowania może okazać się dla nas najtrudniejsza. Baran niczego nie zapowiada, lecz atakuje od razu - często więc nie wiemy, czego się po nich spodziewać. Nie mówimy tu również o rzeczach niezwykle ważnych, ponieważ nawet drobnostka może się okazać świetnym zapalnikiem do kłótni. Jako znak należący do żywiołu ognia ma on tendencję do działań impulsywnych i gwałtownych. Najmniejsza iskra tworzy wysokie płomienie, a później już ogień trawi wszystko na swojej drodze. Zodiakalny Baran to również dominujący charakter - można odnieść niekiedy wrażenie, że lubi wojnę, miłuje się w kłótniach i niesnaskach. Jak tylko coś się dzieje, to szybko idzie przed szereg. Wychyla się, aby zobaczyć co się dzieje - byleby się tylko wtrącić. Baran również jest obdarzony silnie egocentryczną energią - jest skupiony na sobie i pragnie, aby inni również podziwiali Jego majestat. Zdarza się, że jest tak bardzo zapatrzony w siebie, że czuje się niemal najważniejszy na świecie. Kiedy złe emocje wezmą nad nim górę, to niestety nie ma co szukać u niego współczucia, zrozumienia czy refleksji. Zły wilk przejmuje stery i kąsa dopóki emocje nie opadną.

Skorpion

Kolejnym mrocznym znakiem zodiaku jest Skorpion. Zdecydowanie nie warto robić sobie z Niego wroga. Co jednak go wyróżnia? Na pierwszy rzut oka nie wyróżni się on z tłumu i nie zauważysz skrywanych w nim demonów. To przeciwieństwo ognistego i wybuchowego Barana. W chwili, gdy staniesz się Jego wrogiem - będzie Ci się wydawało, że wszystko jest w porządku, a jednak coś wokół Ciebie będzie się działo. Skorpion potrafi bowiem zręcznie manipulować innymi. Jest przebiegły, inteligentny i wyrachowany. Potrafi działać z ukrycia i spokojnie patrzeć na efekty swoich działań. Skorpiony często są duszami towarzystwa i zręcznie to wykorzystują. Potrafią bowiem podjudzać innych tak, że czasem możesz wręcz nie dostrzec, że to On to wszystko zaczął. Skorpion nie cofnie się przed niczym. Jeżeli coś postanowi, to nie ważne jakim kosztem, ale to zrobi. Jest to także bardzo mściwy znak zodiaku. Potrafi chować urazę przez wiele lat, żeby później delektować się zemstą na zimno. On nie wybacza, a już na pewno nie zapomina.

Koziorożec

Ostatnim i nieco nieoczywistym wyborem w rankingu mrocznych oblicz jest Koziorożec. Najczęściej jest to osoba, która wręcz emanuje spokojem, wdziękiem i uśmiechem goszczącym na twarzy. Często to jednak nałożona - na potrzeby chwili - maska, za którą Koziorożce skrywają swoje emocje, obawy czy urazy. Można by określić ten znak mianem osoby trudnej. Jest to osoba bardzo inteligentna, lecz niekiedy trudno jest się z nią porozumieć. Koziorożec często nie potrafi zrozumieć innych, lecz jeszcze częściej - tak naprawdę nawet tego nie chce. Jego mroczne oblicze wyróżnia się tym, że - jeśli już stanie się Twoim wrogiem - nic go nie wzruszy i zrobi wszystko, aby usunąć Ciebie ze swojego życia. Jeśli jeszcze choć troszkę Mu zależy - pokłóci się z Tobą, powie o swoich przemyśleniach i da Tobie szansę na poprawę. Kłótnia będzie gwałtowna. Jednak, gdy tej poprawy nie zobaczy lub przestanie zależeć Mu na relacji - zamilknie, ucieknie, zerwie i nie będzie już szans na naprawę czegokolwiek. Koziorożce są mistrzami odejścia bez słowa, lecz to nie znaczy, że nie chowają urazy. Jeśli nadarzy się okazja do zemsty, to niekiedy z niej korzystają. Nie są tak pamiętliwe jak Skorpion czy wybuchowe jak Baran, lecz potrafią zręcznie podłożyć kłodę pod nogi wroga.

Fakt, że dane znaki zodiaku są mroczniejsze od innych - nie oznacza, że na pewno będą diabłami wcielonymi. Bardzo dużo zależy tu od wychowania, od otoczenia, od uczenia sobie z radzeniem ze złymi emocjami. Jeżeli jednak środowisko pielęgnuje mroczną stronę tych znaków zodiaku, to ich natura może łatwo wyjść na zewnątrz. Przyjrzyj się więc sobie, jeżeli masz znak zodiaku z tej grupy lub swoim znajomym. Zobacz czy ich mroczna dusza się pojawia, pomyśl jak im lub sobie pomóc, jeśli kontrolę wciąż przejmuje ich zły wilk. Teraz już wiesz z jakimi demonami musisz się zmierzyć, a wiedza to nasza największa i najskuteczniejsza broń oraz tarcza.