Drzewa totemiczne i horoskop celtycki - cz.2

Drzewa totemiczne i horoskop celtycki - cz.2

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Drzewa totemiczne i horoskop celtycki - cz.2"

Lipa

11 marca - 20 marca oraz 13 września - 22 września

Największym wrogiem dla osób spod znaku Lipy jest stres, który wpływa na nich bardzo destrukcyjnie. Właśnie z tego powodu starają się za wszelką cenę go unikać. Trzymają się z dala od kłótni, konfrontacji czy sytuacji niosących zagrożenie. Lipy są z natury ciche, lecz radosne. Miewają problemy z wykorzystaniem swojego potencjału życiowego i dopiero w naprawdę trudnych momentach - potrafią dać z siebie wszystko, aby finalnie zawalczyć o swoje. Lubią też spędzać czas na snuciu marzeń i planów, które jednak nie zawsze są w stanie wcielić w życie. Mają bardzo delikatną naturę, zdarza się, że są ospali lub przyjmują wygodnicką postawę. Trudno jest im natomiast zmotywować się do konkretnego działania. Lubią wpadać na nowe pomysły i rozpoczynać ich realizację, choć czasem nie udaje się im doprowadzić swoich spraw do końca. Cechuje je duży zapał, który szybko się wypala i znika. Łatwo popadają w zniechęcenie i marazm. Mogą mieć przez to problemy w życiu uczuciowym. Kłopot może pojawić się zwłaszcza w kwestii znalezienia swojego docelowego partnera. Mimo że Lipy naprawdę marzą o głębokiej miłości, to są bardzo wybredne i wymagające w stosunku do swoich potencjalnych obiektów westchnień. Taka "mieszanka" sprawia, że trudno jest im wejść w stały związek.

Leszczyna

22 marca - 31 marca oraz 24 września - 3 października

Osoby spod znaku Leszczyny są pomocnymi i dobroczynnymi istotami - otwartymi na innych i wrażliwymi na krzywdę drugiego człowieka. Chętnie udzielają wsparcia i cechuje je niezwykła empatia. Potrafią zrezygnować ze swoich planów, jeśli dzięki temu uda im się pomóc w spełnieniu potrzeb przyjaciół. Leszczyny mają spokojne usposobienie i dużo naturalnej łagodności. Wyróżniają się też dużym poczuciem odpowiedzialności, które towarzyszy im niemal od urodzenia. Są osobami bardzo wymagającymi - zarówno wobec innych, jak wobec samych siebie. Potrafią działać w sposób elastyczny, dostosowując się do zmiennych warunków i sytuacji. Swoją delikatnością w obyciu z innymi zjednują sobie wielu ludzi. Mają również rozwiniętą umiejętność uważnego słuchania drugiej osoby - często udzielają rad, które płyną z głębi serca oraz podyktowana są ich silnie rozwiniętą intuicją. Leszczyny są także doskonałymi obserwatorami. Ochoczo angażują się różnego rodzaju działania społeczne i są obdarzone dużym urokiem osobistym, który sprawia, że reszta macha ręką na ich potencjalne wady, takie jak np. łatwe uleganie swoim kaprysom.

Jarzębina

1 kwietnia - 10 kwietnia oraz 4 października - 13 października

Urodzeniowe Jarzębiny to osoby lubiące przebywać w towarzystwie i angażujące się w sprawy innych ludzi, również emocjonalnie. Potrafią być wrażliwe i jednocześnie rozsądne. Przez tę wrażliwość, bardzo przeżywają wszystkie swoje życiowe problemy. Niepowodzenia jednak działają na nie wzmacniająco! Jerzębiny potrafią prędko wziąć się w garść i zawalczyć o "lepsze jutro". Niekiedy sprawiają na innych wrażenie osób kruchych, mało zaradnych, jednak tak naprawdę to tylko pozory. Lubią być w ciągłym ruchu, zmieniają tym samym miejsce pobytu czy miasto, w którym mieszkają. Chętnie poznają przy tym nowe otoczenie. Osoby spod tego znaku są ambitne i często osiągają swoje cele - nie tylko zawodowe, lecz również prywatne. Jarzębiny podchodzą do miłości z dużymi emocjami i namiętnością, jednak niekiedy miewają problemy z utrzymaniem relacji na długi czas. Dzieje się tak głównie z powodu tego, że są bardzo pamiętliwe i trudno jest im wybaczyć potencjalne nieporozumienia czy zranienia. Bywają sytuacje, w których nie potrafią okazywać swoich prawdziwych uczuć. Najgorszym, co według nich może się zdarzyć w związku, to zdrada. Choć na początku może to wyglądać odwrotnie, Jarzębina to tak naprawdę silna osobowość. Jarzębina jest silną osobowością.

Klon

11 kwietnia - 20 kwietnia oraz 14 października - 23 października

Osoby urodzone pod znakiem Klonu są wielkimi marzycielami. Uwielbiają podróże i poznawanie nowych miejsc. Z natury są bardzo otwarte na świat, lubią też nowatorskie pomysły - wszystko to wzbogaca je w sposób emocjonalny i duchowy. Chętnie nabywają wiedzę, ucząc się często nowych i różnych dziedzin, a pomaga im w tym nieprzeciętna pamięć i bystry umysł. Dobrze odnajdują się w nowych technologiach, ponieważ w życiu codziennym zwracają uwagę na przyziemne i praktyczne detale, które to życie ułatwiają. Niestety, przy tych wszystkich zaletach i mądrości, Klony są pełne kompleksów i bardzo często czują potrzebę otrzymania pochwały, która jest traktowana przez nie jako potwierdzenie własnych umiejętności. Również od swojego partnera oczekują przede wszystkim wsparcia, dobrego słowa i utwierdzenia w przekonaniu, że dadzą sobie ze wszystkim radę. Przez brak wiary we własne możliwości, czasami zdarza im się zrezygnować z wykorzystania swoich talentów. Jednak, kiedy są w związku z odpowiednią osobą, Klon potrafi rozkwitnąć i nabrać pewności siebie. Powinien jednak wystrzegać się trudnych i egoistycznych partnerów, ponieważ ma tendencję do ich spotykania, zanim zdoła ułożyć sobie życie uczuciowe.

Orzech

21 kwietnia - 30 kwietnia oraz 24 października - 2 listopada

Orzechy znane są z dość trudnego charakteru i mają w swoim wnętrzu wiele sprzeczności. Choć sprawiają wrażenie opanowanych, to w głębi duszy pełne są wątpliwości, które burzą ich wewnętrzny spokój. Są bardzo ambitne i konsekwentne, ale rzadko uznają kompromisy. Preferują bowiem, aby to inne osoby dostosowywały się do ich wymagań czy oczekiwań. Przez to wszystko mogą uchodzić za egoistyczne. Orzechy miewają trudności w zjednywaniu sobie ludzi i zdobywaniu przyjaciół, których liczba nie jest zbyt duża. Trwające relacje może więc nie oszałamiają ilością, lecz zdecydowanie nadrabiają jakością. Osoby spod tego znaku mogą uchodzić za wzór wymarzonego pracownika - o wszechstronnej wiedzy, talencie organizatorskim i umiejętności radzenia sobie nawet z trudnymi zadaniami czy sytuacjami. Często zajmują więc wysokie, kierownicze stanowiska. W życiu uczuciowym są bardzo zmienne. Gwałtownie wyrażają swoje uczucia, bywają namiętne, ale też zazdrosne czy zaborcze. Zwłaszcza zazdrość jest u nich dużą przywarą, prowadzącą niejednokrotnie nawet do zachowań agresywnych. Życie u boku takiej osoby z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Sam Orzech woli jednak posiadać garstkę naprawdę oddanych i ceniących go przyjaciół, niż większe, lecz niezbyt pewne ich grono.

Jaśminowiec

1 maja - 14 maja oraz 3 listopada - 11 listopada

Osoby spod tego znaku bywają humorzaste, ale za to są też towarzyskie, łagodne i wrażliwe wobec otoczenia. Bardzo lubią angażować się w sprawy innych i chętnie służą pomocą. Cechuje je umiejętność mądrego gospodarowania i oszczędzania pieniędzy "na czarną godzinę" - chociaż ta na szczęście nie zdarza im się zbyt często. Są świetnymi organizatorami, mają przyjazne usposobienie i dobrze dogadują się z innymi ludźmi. Jest to w pewnym sensie sposób na zamaskowanie ich nieśmiałości, którą skrywają w głębokich zakamarkach swojej duszy. Jaśminowce są dobrymi pracownikami, ale nie lubią wykonywać czegokolwiek pod przymusem. Zdarza się więc, że często się zniechęcają i chociaż dobrze sobie radzą ze swoimi zadaniami, to raczej nie w głowie im zawrotna kariera. W relacjach uczuciowych czy rodzinnych bywają nieco chłodne, zdystansowane oraz nieawykle czy opanowane. Wszystko dlatego, że bardzo poważnie traktują związki międzyludzkie. Najbardziej cenią w innych lojalność. Nie potrafią wybaczyć zdrady, kłamstwa, manipulacji i wszelkich nieczystych zagrań.

Kasztanowiec

15 maja - 24 maja oraz 12 listopada - 21 listopada

Urodzeni pod znakiem Kasztanowca to ludzie, dla których ważna jest sprawiedliwość w każdym obszarze życia. Dotyczy to więc zarówno planu uczuciowego, prywatnego, finansowego, jak i zawodowego. Zawsze dążą do poznania prawdy, a w trudnych sytuacjach potrafią pozostać bezstronne i kierować się obiektywną oceną. Nie mają oporów przed jasnym wyrażaniem swojego zdania, lecz w sytuacji, gdy nie spotkają się z przychylnością otoczenia, stają się chłodne. Mają duże powodzenie w sprawach zawodowych, w czym mocno pomaga im inteligencja, konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu. Kasztanowce są niezwykle uczciwe, a dzięki wrodzonej elastyczności - sprawnie adaptują się do nowych warunków. Zdarzają im się momenty impulsywności, lecz występują one rzadko. Najczęściej, kiedy ktoś w nieuprzejmy sposób nie zgadza się z ich opinią czy osądem na dany temat. W sferze miłosci są to osoby bardzo namiętne, które potrafią prawdziwie kochać. Pragną prawdziwego i trwałego uczucia, dlatego są skłonne przez wiele lat szukać tej wymarzonej drugiej połowy. Niejednokrotnie przechodząc przy tym przez wiele burz i trudności. Kiedy jednak mają już pewność, że są w związku z właściwym partnerem - zostają z nim do końca swojego życia.

Jesion

25 maja - 3 czerwca oraz 22 listopada - 1 grudnia

Jesiony to prawdziwe dusze towarzystwa, potrafiące wzbudzić w innych zaufanie. Z natury są niezwykle ambitne i pracowite. Chętnie pomagają innym, ponieważ widzą w tym pewnego rodzaju życiową misję. Bardzo dobrze idzie im w pracy i życiu zawodowym. Uwielbiają także wszelkie rozrywki intelektualne, które rozwijają i usprawniają umysł. Często zajmują wysokie i dobrze opłacane stanowiska. Zawsze dążą do własnego rozwoju, są wytrzymałe, odporne na stres i angażują się mocno w swoje obowiązki pracownicze. Czasami chciałyby mieć nad wszystkim kontrolę - pragną, aby życie i świat można było nagiąć do ich własnych oczekiwań. Z trudem niestety akceptują fakt, że nie zawsze jest to możliwe. Są dobrymi partnerami w związku uczuciowym. Czasem jednak ich partner może odnosić wrażenie, że zbyt wiele od niego wymagają. Jesiony to osobowości bardzo żywiołowe, impulsywne oraz wszechstronnie utalentowane. Mają wysokie szanse, aby odnosić sukcesy w wielu dziedzinach życia.

Grab

4 czerwca - 13 czerwca oraz 2 grudnia - 11 grudnia

Osoby urodzone w znaku Grabu podchodzą do życia z rozsądkiem i bywają nieufne. Nie mają wysoko rozwiniętej wyobraźni i nieco brakuje im kreatywności, jednak nadrabiają te braki cechami takimi jak: uczciwość, poczucie obowiązku, umiejętność narzucenia sobie dyscypliny. Lubią dobrze wyglądać i nie jest im szkoda zainwestować pokaźnej kwoty pieniędzy. Zwłaszcza żeńskie przedstawicielki Grabu lubują się w drogich kosmetykach czy pięknej biżuterii. Na swoim otoczeniu mogą wywierać wrażenie oschłych czy oziębłych. Dzieje się tak dlatego, iż nie lubią tracić czasu na zbyt długie rozmowy czy analizy sytuacji. Wolą natomiast od razu zacząć działać i w ten sposób sprawdzać czy ich koncepcja ma rację bytu. Graby są osobami nad wyraz opiekuńczymi - zwłaszcza dla osób im bliskich i swojego partnera. Drugą połowę otaczają szczególną troską i starają się ochronić przed wszelkim złem dzisiejszego świata. W miłości są skłonne do poświęceń i rezygnowania z własnych korzyści, jeśli dzięki temu uda im się spełnić potrzeby partnera. Graby podchodzą z pewną nieufnością i rezerwą do nowych znajomości, jednak po bliższym poznaniu stają się otwarte i przyjazne.