Zaczarowane zwierciadło - jak korzystać z magii luster?

Zaczarowane zwierciadło - jak korzystać z magii luster?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Zaczarowane zwierciadło - jak korzystać z magii luster?"

Od zarania dziejów ludzkość fascynowała niesamowita energia towarzysząca zwierciadłom. Już nasi przodkowie nierzadko korzystali z niej w magii, przede wszystkim przy wykonywaniu zaklęć i rytuałów. Filozofia Feng Shui do dziś dzień poświęca temu tematowi bardzo dużo uwagi. Tafla lustra jest bowiem bardzo czułym i silnym narzędziem ezoterycznym, które pomaga skupiać i odbijać padającą na nią energię. Nie mówi się o tym dużo, lecz właśnie dzięki tym właściwościom, każdy z nas ma okazję, aby trochę poczarować i przyciągnąć do swojego życia to, czego najbardziej pragnie - m.in. miłość, dobrobryt, szczęście czy sukcesy.

W zamierzchłych czasach trudno było odnaleźć dla siebie idealne lustro. Starożytni Majowie używali więc wszelkiego rodzaju przedmiotów, które miały możliwość ukazania odbicia rzeczywistości. Pierwszymi zwierciadłami, które pojawiały się w ich domach były więc wypolerowane kamienie, tafle obsydianu oraz lawy wulkanicznej. Największym zaś lustrem było zwierciadło wody. W dniu dzisiejszym nie mamy zaś kłopotu ze znalezieniem pięknego lustra, które ozdobi wnętrze naszego mieszkania, a dodatkowo wesprze nas w wyjątkowych działaniach ezoterycznych.

Planując zaklęcia lustrzane przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie lustro. Warto pamiętać przy tym o kilku podstawowych zasadach. Na wstępie sprawdzamy czy tafla nie jest zniszczona, pęknięta lub zarysowana. Lustro powinno także być czyste i przejrzyste. Nie powinno także zniekształcać odbicia rzeczywistości - tworzyć załamań, przybliżać, oddalać, pogrubiać czy odchudzać odbijanego obrazu. Istotną sprawą również jest wielkość oraz kształt. Wybieramy lustro średniej wielkości w okrągłej lub owalnej ramie. Wystrzegamy się kwadratowych, prostokątnych oraz trójkątnych kształtów. Lustro może posiadać podstawkę, jeśli chcemy umieścić je na biurku lub stole. Lusterka bez nóżki możemy zawiesić na ścianie - oczywiście w odpowiednim dla nas miejscu, w którym będziemy wykonywać działania magiczne.

Kiedy wybraliśmy już idealne dla nas zwierciadło i umieściliśmy się w dogodnym dla nas miejscu, przychodzi czas na oczyszczenie energii przedmiotu, aby służył nam jak najlepiej. Przemywamy lustro, aby było idealnie czyste oraz okadzamy je dymem białej szałwii. Tlący się susz rośliny ustawiamy u dołu i za pomocą dwóch okręgów - zgodnie z ruchem wskazówek zagara - prowadzimy dym po tafli. Oczyszczenie wykonujemy także przed każdym nowym działaniem ezoterycznym (zaklęcia oraz rytuały) oraz w sytuacji, gdy nasze pragnienia się spełnią. Częstotliwość więc będzie zależała od tego, w jaki sposób i jak często korzystamy z magii luster.

Uwaga: W sytuacji, kiedy nasze lustro do zaklęć ulegnie zniszczeniu, pęknięciu, przebarwieniu czy poważnemu zarysowaniu - należy obmyć je wodą z solą oraz jak najszybciej wyrzucić. Wszyscy znamy powiedzenie o siedmiu latach nieszczęść i należy głośno powiedzieć, aby nie brać tych słów zbyt poważnie. Prawdą jest jednak to, że zniszczone zwierciadła zakłócają przepływ energetyczny i nie sprzyjają naszemu szczęściu.

Nasze lusterko jest już przygotowane do działań magicznych. Odpowiednio wybrane, ustawione oraz oczyszczone. Możemy więc zacząć czarować. Najprostszym i najbardziej bezpiecznym zabiegiem energetycznym, który możemy wykonać samodzielnie jest zaklęcie "powiększające". W zależności od tego, czego potrzebujemy więcej w naszym życiu - dobieramy odpowiednie akcesorium i ustawiamy je frontalnie przed lustrem. Na początek wybierzemy jednak odpowiednie świece jako nasz przedmiot bazowy dla zaklęć. Zwierciadło odbija i tym samym powiela obieraną energię, aby tego konkretnego dobra była w naszej codzienności jeszcze więcej. Kluczową sprawą jest również dzień, w którym wykonujemy nasze czary. Poniżej wskazówki, które pomogą Tobie wybrać idealny czas dla Twojej magii.

  • Poniedziałek - ochrona, macierzyństwo, rodzicielstwo, płodność, zdrowie, harmonia.

  • Wtorek - realizacja planów, pewność siebie, umocnienie charakteru, sprawy zawodowe, sportowe, pokonanie przeciwników i przeciwności życiowych.

  • Środa - komunikacja, asertywność, wygranie sporów, interesy, transakcje, praca, nawiązanie nowych znajomości, podróż oraz rozwój osobisty.

  • Czwartek - sprawy finansowe, inwestycje, transakcje handlowe, dobrobyt oraz zdrowie.

  • Piątek - atrakcyjność fizyczna, miłość, namiętność, seks, przyjaźń, płodność oraz samoocena.

  • Sobota - oczyszczenie ciała fizycznego i energetycznego, zerwanie z nałogami, szkodliwymi nawykami i relacjami.

  • Niedziela - szacunek, sława, uznanie, rozgłos, nauka, a także ogólne samopoczucie, pogoda ducha i zdrowie.

Wiemy już czego pragniemy i który dzień tygodnia będzie odpowiedni dla naszego czaru. Nadszedł więc zaś na dobór odpowiedniej świecy, które wesprze nasze działania magiczne. Istotne jest to, aby świeca była wykonana z naturalnych składników i posiadała właściwy kolor. Do wykonania czaru potrzebujemy dwóch świec, które ustawimy po obu stronach lustra (mają być one widoczne w odbiciu). Mogą one być w tym samym kolorze lub w dwóch różnych - w zależności od tego, jaką energię chcemy rozbudzić i do nas przyciągnąć.

Świece czerwone oraz różowe będą sprzyjać nam w sprawach związanych z miłością i bliskością; złote oraz zielone dedykowane są sprawą finansowym i zawodowym; zielone i niebieskie wesprą magię ochronną oraz sferę zdrowia; biel idealnie sprawdzi się dla oczyszczenia energetycznego; czerń pozwoli zakończyć szkodliwe relacje i ułatwi zerwanie z nałogiem; żółć i pomarańcz wniosą do naszego życia optymizm, kreatywność, a także ułatwią naukę czy umożliwią zdanie egzaminu.

Po przygotowaniu naszego ezoterycznego miejsca pracy i zapaleniu świec we właściwym kolorze - nadszedł czas na dobór odpowiedniego akcesorium dla zaklęcia. Powinien być to przedmiot, który bezpośrednio kojarzy się nam z naszym życzeniem. Kilka przykładów: pragniesz dobrze nauczyć się do egzaminu - połóż przed lustrem książkę, w której zawarta jest wiedza z tego zakresu. Chciałbyś być bogatszy - ułóż plik banknotów przed zwierciadłem. Marzysz o wygranej w grze losowej - ułóż kupony i zdrapki. Chciałbyś posiadać dzieciątko - ułóż przed lusterkiem smoczek. Oczywiście zauważysz, że nie jest to takie proste zadanie, kiedy Twoje pragnienie nie kojarzy się bezpośrednio z danym przedmiotem. Dotyczy to na przykład kwestii naszego zdrowia czy bardziej złożonych tematów. Tu na ratunek przyjdzie nam sentencja, którą zapiszemy na białej kartce.

Tworzenie idealnej sentencji wymaga skupienia. Usiądź wygodnie i skoncentruj swoje myśli na życzeniu. Powtarzaj je w myślach, a następnie zapisz na kartce. Ułóż ją przed lustrem, zapal świece i wizualizuj spełnienie Twojego życzenia przez około 15 minut. Po tym czasie zgaś świece. Nie ma potrzeby, aby je usuwać czy zakopywać. Przy pracy z sentencją - możesz się nimi posłużyć kolejny raz.

To tylko jedno z zaklęć, do którego możemy wykorzystać nasze zwierciadełko, lecz zdecydowanie najbardziej wskazane dla osób początkujących.

Z magii luster możemy również korzystać w sytuacji, gdy pragniemy ochronić się przed osobami, które nie życzę nam dobrze. Ustaw zwierciadło na stole i usiądź przed nim, aby widzieć odbicie swojej twarzy. Do tego zaklęcia potrzebujemy osobnego lustra, które nie będzie już używane do innych działań magicznych. Zapal pięć świec, który oświetlą Twoją buzię. Wyobraź sobie ochronną aurę energetyczną wokół Twojej osoby - swoistą bańkę, otoczkę czy zbroję - która ma za zadanie ograniczyć dostęp obcych osób do Twojej istoty. Powtarzaj przy tym w myślach, iż nikt nie jest w stanie na Ciebie wpłynąć, ani zaszkodzić. Obce energie jedynie odbijają się od Ciebie i powracają do swoich właścicieli. Wizualizację praktykuj przez kwadrans. Po tym czasie zgaś świece. A swoje lusterko ustaw na parapecie, przodem do świata za oknem. Od tej pory lustro spotęguje magię ochronną i pomoże Tobie odbijać wszelkie negatywne czy wrogie Tobie energia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby nie używać tego samego zwierciadła przy innych zaklęciach. Od teraz będzie ono bowiem Twoim dyskretnym ochroniarzem.

Lusterka, które wykorzystujemy do magii, są bardzo osobistym, wręcz intymnym przedmiotem. Nie pożyczamy ich nikomu i dbamy, aby stały one czeyste i bezpieczne. Domownicy, czy tym bardziej obcy, nie powinni również się w nich przeglądać. Pomiędzy poszczególnymi zaklęciami warto osłonić lustro materiałem. Nie dotyczy to jednak lustra stosowanego do magii ochronnej, o której wspomnieliśmy powyżej.

Zaproś lustrzaną magię do swojego życia i zaczaruj swoją rzeczywistość. Pogoda za oknem nie rozpieszcza, a wieczory są chłodne i ciemne. To najlepszy czas na to, aby rozświetlić je magią święc i pięknych życzeń!