widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2014-05-23

Czakry

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Nazwa czakra pochodzi z języka hinduskiego, dokładnie mówiąc z sanskrytu, i oznacza kolo. Czakra jest to centrum energetyczne w ciele człowieka. Czakry są jednocześnie odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii. Energia w czakrach jest w ciągłym ruchu wirowym i następuje w niej ciągła wymiana z energią kosmiczną. Blokady przepływu energii w czakrach lub przeładowania mogą doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha człowieka. Bardzo ważne jest harmonizowanie czakr, gdyż pozwala to nam zachować spokój wewnętrzny, równowagę i zdrowie.

Rozróżnia sie 7 czakr głównych:

Pierwsza czakra- zwana czakrą podstawy lub czakrą korzenia związana jest z żywiołem Ziemi. Znajduje się między odbytem a genitaliami. Odpowiada jej kolor czerwony. Zmysł-węch. Odpowiada ona za układ kostny (kręgosłup, zęby, paznokcie), jelito grube, prostatę. Odpowiada również za skład krwi, budowę komórek i temperaturę ciała. Jest związana z gruczołami nadnerczy, w których wytwarzana jest andrenalina i noradrenalina. Czakra podstawy to źródło siły dla wyższych czakr.

Osoby mające dobrze rozwiniętą tę czakrę, odbierają życie jako coś miłego, mają wysoki poziom witalności, otrzymują to, czego potrzebują, czują się bezpieczni. Życie jest dla nich przyjemne. Natomiast ludzie z zaburzeniami tej czakry uważają, że życie to koszmar: ciągłe problemy z pracą, słabe zarobki; źle im się układa, odczuwają bezsilność, niechęć do działania. Taki stan prowadzi do lęków, depresji, oderwania od rzeczywistości, do nadwrażliwości. Pierwsza czakra jest naszym fundamentem; ma ona szczególną rolę do spełnienia - rolę wentyla bezpieczeństwa dla całego systemu energetycznego i psychicznego człowieka, bowiem łagodzi stresy, napięcia emocjonalne, psychiczne, odciąża kręgosłup i całe ciało. Aby wprowadzić harmonię do tej czakry, należy dużo spacerować, chodzić boso po trawie, przytulać sie do drzew, wyobrazić sobie np. pole czerwonych kwiatów które wąchamy. Pomogą nam także medytacje związane z Ziemią, ćwiczenia Tai Chi, Hatha-yoga. Aby wyrównać energię korzenia powtarzajmy na wydechu samogłoskę U.

Czakra druga- Sakralna znajduje się dwa palce poniżej pępka. Odpowiada jej kolor pomarańczowy. Związana jest z płodnością, rozrodczością, energią seksualną. Ma duży wpływ na nasze relacje międzyludzkie, szczególnie z płcią przeciwną. Ta czakra związana jest z żywiołem wody i zmysłem smaku. Odpowiada za płyny ciała, w tym limfę, spermę i takie organy jak: nerki, pęcherz moczowy, organy płciowe. Zaburzenia jej wynikają z poczucia winy, samokarania itp. Konsekwencje tego to: mięśniaki, guzy, cysty, oziębłość, impotencja. Na tę czakrę dobrze oddziałują medytacje związane z wodą np. wyobrażajmy sobie, że siedzimy nad morzem. Na czakrę drugą działa mantra O.

Czakra trzecia - splotu słonecznego znajduje się na szerokości trzech palców powyżej pępka. Kolor- żółty, żywioł-ogień. Związana jest ze zmysłem wzroku. Energetycznie połączona z gruczołem trzustki, wpływa na funkcjonowanie wegetatywnego układu nerwowego, przemianę materii, wątrobę, śledzionę, woreczek zółciowy, żołądek, jelito cienkie. Czakra ta odpowiada za kontakty z otoczeniem, ludźmi i przyrodą. Gdy czakra ulega zaburzeniu piętrzą się emocje. Jesteśmy pełni niepokoju, agresji, pesymizmu i bezsilności. Zamykamy się w sobie. Zharmonizowana czakra daje spokój, zadowolenie z życia, pozwala trafnie rozpoznać otoczenie i ludzi. Medytując, wyobraźmy sobie słońce lub falujące łany zbóż. Mantrujemy tak, jak przy czakrze drugiej samogłoską O.

Czakra czwarta- Serca; jej żywioł to powietrze, przypisane kolory: zielony, róż, złoty. Znajduje się na środku klatki piersiowej. Związana jest ze zmysłem dotyku. Ma połączenia energetyczne z gruczołem grasicy i wpływa na pracę serca, układ oddechowy, krążenie krwi i skórę. Gruczoł grasicy odpowiada za system immunologiczny - odpornościowy. Człowiek z otwartą czakrą serca jest osobą, z którą chętnie się przebywa, ma ciepłe wnętrze i miły dotyk. Te osoby potrafią się cieszyć sobą, dostrzegać piękno natury, urodę sztuki, muzyki. Nie bez przyczyny mówi się, że ktoś ma złote serce. Uzdrawianie czakry można zacząć poprzez kontakt z naturą: spacery po lesie, podziwianie kwiatów itp. Szczególnie dobrze na tę czakrę działają zwierzęta; starajmy się często głaskać kota, przytulać psa, posłuchać śpiewu ptaków. Mantrowanie samogłoski A pomaga otworzyć serce.

Czakra piąta - Gardła żywioł - eter. Znajduje się między jamą gardła a krtanią - środek gardła. Kolor błękitny jasno-niebieski. Związana jest ze zmysłem słuchu. Energetycznie łączy się z gruczołami tarczycy i wpływa na funkcjonowanie gardła, tchawicy, oskrzeli, migdałów, strun głosowych. Człowiek z rozwiniętą czakrą gardła jest spontaniczny ,komunikatywny, ma odwagę wyrażania siebie i swoich potrzeb. Rozwinięta czakra gardła daje poczucie wolności, jesteśmy pewni siebie, nie poddajemy się opiniom innych ludzi. Dzięki niej otwieramy nasze uszy, odbieramy swój wewnętrzny głos i łatwiej kontaktujemy się z naszymi opiekunami duchowymi. Zaburzenia powodują kłopoty z wymową np. jąkanie, brak słów. Nadmiar energii sprawia, że mówimy zbyt wiele- stąd gadatliwość. Chcąc pomóc czakrze wizualizujmy bezchmurne niebo, błękitne morze, wsłuchujemy się w szum fal. Mantrujemy samogłoskę E.

Czakra szósta - Trzeciego Oka znajduje się na środku czoła, nieco powyżej brwi. Żywioł- światło, kolor- indygo. Zmysł -szósty zmysł. Ma połączenia energetyczne z przysadką mózgową. Czakra związana jest z centralnym układem nerwowym: mózgiem, móżdżkiem, rdzeniem kręgowym. Odpowiada za funkcjonowanie zmysłu wzroku. Dobrze rozwinięta czakra zapewnia jasny umysł, odnoszenie sukcesów naukowych i twórczych. Osoba z rozwiniętym Trzecim Okiem widzi szerzej i więcej, widzi aurę ma dobry kontakt z własną intuicją, odbiera impulsy wysyłane z przeszłości lub przyszłości. Zaburzenia w tej czakrze objawiają się brakiem koncentracji, trudnością zapamiętywania, bólami głowy. Do rozwoju tej czakry dobrze jest medytować przy gwiaździstym niebie. Mantrujemy samogłoskę I.

Czakra siódma -korony znajduje sie na czubku głowy. Żywioł - wibracja -Energia Kosmosu. Barwa -fioletowa, biała [diamentowa] zmysł - siódmy zmysł- świadomość kosmiczna. Dźwięk: cisza. Energetycznie połączona jest z gruczołem szyszynki. Od pozostałych czakr odróżnia ją wysoka duchowość . Często mówi się o niej, że jest przepustką do poznania największych tajemnic, drogą do złączenia się z absolutem . Gdy czakra jest otwarta, odczuwa się coraz większą jedność z sobą, z Bogiem i wszechświatem; wówczas otrzymujemy odpowiedzi na swoje pytania , łatwiej materializują się nasze życzenia. Jest to droga do osiągnięcia Oświecenia. Człowiek ze słabo rozwiniętą czakrą odczuwa wewnętrzne rozbicie, wątpi w sens życia. Dla wzmocnienia czakry siódmej mantrujemy dźwięk OM.

Dlaczego napisałam o czakrach? Dlatego, by pomóc ci uświadomić, że człowiek to wspaniała świetlista istota, którą otaczają ciała widzialne i niewidzialne. Wszystkie ciała i wszystkie czakry mają do spełnienia swoją rolę. W naszym własnym interesie leży, by działały sprawnie i bez zaburzeń. Dzięki temu możemy cieszyć się życiem, doświadczać wartości duchowych i materialnych.


Wróżka Ewa Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Jesli nie moge odebrac polaczenia tzn.ze rozmawiam na innej linii ,polacz sie za kikanasie min .zapraszam serdecznie
nowy numer! Zadzwoń na
708 708 725708 708 725 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0790048 227 184 079 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji