widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-07-11

Horoskop tygodniowy 11.7.16 - 17.7.16.

Zapraszamy do zapoznania się z "Horoskopem tygodniowym 11.7.16 - 17.7.16. oraz Video" przygotowanym przez naszego eksperta Honorata Nothdurfter.

Jaki będzie tydzień dla poszczególnych znaków zodiaku?


"Najważniejszy w każdym działaniu jest początek." - Platon

Baran 21.3-20.4


Na szczęście tylko do czwartku mogą ciągnąć się trudności. Przejście Wenus i Merkurego do znaku Lwa, na pewno szybko postawi Cię na nogi, przynosząc poprawy wszelkiego rodzaju. Szczególnie miłosne, gospodarcze i zawodowe. We wtorek już planeta wartości w Lwie nastawia Twoje otoczenie bardzo pozytywie, Czujesz, pomoc nadchodzi z każdej strony, a przemiłe i znaczące impulsy powodują, że machniesz ręką na kłopoty preferując harmonię, zgodę. Baran znajduje złote środki, aby z kimkolwiek się dogadać. Single z trygonem Wenus mają od razu najlepsze okazje spotkania nowej, sympatycznej osoby. Lato będzie, więc uratowane! Przygotuj się na gorące dni i noce! W związkach niespodziewanie usłyszysz pochwały. Cel wakacyjny niewątpliwie będzie szybko obopólnie zatwierdzony. Pełne portfele, radości ( także dla siebie) sprawią, że szybko odnajdziesz wszędzie swoje miejsce.

Profesjonalnie polegaj na dialogu i analizie. Jakieś niecodzienne propozycje sprawią, że od razu znajdujesz się w pierwszej trójce do podboju całego świata. Tworząc swoje plany i wybierając osobiste czynności masz szansę do zwycięstwa.

Pod koniec tygodnia należy już uważać. Szczególnie trzecia dekada urodzonych z kwadratem Urana może oczekiwać szokujących wydarzeń lub sytuacji, których w ogóle się nie spodziewa.

Myśl o sobie, akceptując, zamiany, zakończenia, obroty o 180 stopni lub wywracania do góry nogami. Spokojem, zrównoważeniem oraz pełnym luzem możesz opanować każde okoliczności!

Byk 21.4-20.5


Opozycja Marsa jeszcze dla trzeciej dekady urodzonych nakazuje zwrócić uwagę na wszelkie komunikacje i możliwe ataki skierowane właśnie przeciw Twojej osobie.

Dobrze byłoby funkcjonować ze spokojem, rozsądkiem. Przeznacz dużo czasu na przemyślenia, czynności oraz wyrażania sądów. Merkury, bowiem od końca tygodnia ustawia się w kwadracie dla wszystkich utrudniając wszelkie rozmowy. Świetnym pomysłem jest uporządkowanie spraw rodzinnych. Docinki z tej strony mogą, bowiem być coraz bardziej dociekliwsze, a to w lato nie jest Ci potrzebne..

Szukaj kompromisu i konsensu preferując zgody i pojednania. Razem z wejściem Merkurego i Twojej Wenus do Lwa mogą wszelkie układy się nasilić, chrakteryzujący przy okazji niepotrzebną burzliwą atmosferą.

Gdy uwarunkowania osobisto -prywatne mogą się zaostrzać -zawodowo nie ma strachu. Jowisz i Pluton bronią Cię podsuwając coraz to nowe koncepty. Pomyśl o kursach rozwojowych, sprawdzeniu finansów szukając innych przepisów i reguł, aby zdobyć swoje cele. Pluton to przeogromna siła. Trzeba ją spożytkować dla siebie maszerując nawet przy wyzwaniach do swoich celów. Słońce jeszcze cały czas w przepięknej pozycji troszcząc się o Byki, aby osiągnęły swoje zamierzenia preferując ścieżki do przeznaczenia.

Bliźniak 21.5-21.6


Wenus już od wtorku, a Merkury od końca tygodnia zakończy smutne etapy wprowadzając Bliźniaka na odważniejsze i jaśniejsze drogi!

W końcu obudzi się w Tobie nadzieja i wara, że wszystkiego nie można samemu przeskoczyć, a przyjaciele, znajomi i najbliżsi pomogą w rozwiązaniu każdej trudności!

Z planetą miłości od razu Twoja aura się przeistacza. Nabierasz pewności siebie, sytuacje finansowe kwitną, a miłość z energią znaku Lwa odpowiada Twoim upodobaniom. Finisz z samotnością, nostalgią i niespełnionymi życzeniami i marzeniami. Teraz Ty stoisz w centrum zainteresowania zajmując się rozrywką, przyjemnościami i amorami! Ach!

Układy planet pomagają zaplanować urlopy, kupić sobie prezenty i pomyśleć o dłuższej lub krótszej podroży z ukochaną osobą. W pracy jesteś zauważony. Od piątku Twoje projekty, idee będą jednomyślnie zatwierdzone. Warto, więc z poważnymi projektami jeszcze moment poczekać.

Opozycja Saturna dla drugiej dekady urodzonych namawia do oszczędzania swojej energii, akceptowania, że nie od razu cel uświęci środki. Przystopuj swoje projekty, aby gwiazdy mogły Cię protegować bez strzałów ponad cele.

Powolutku nowy czas będzie realizował i Bliźniaka zamierzenia. Sytuacje zdrowotne wymagają opieki profesjonalnej. Nie, lecz się sam!

Rak 22.6.-22.7.


Słońce, Wenus i Merkury jeszcze do końca tygodnia sprzyja wszystkim Rakom w ich planach, zamierzeniach, sprawach finansowych oraz miłosnych. Przyciągasz do siebie swoim wdziękiem tylko radosne wydarzenia. Przy okazji otoczony uwielbieniem spełniasz się na wielu poziomach życia.

Wspaniały Nów Księżyca 4.7 zapoczątkował pasmo pięknych wydarzeń i dlatego dobrze byłoby poświecić czas sobie, rodzinie oraz spełnieniu profesjonalnym. Wenus już od wtorku przechodzi do znaku Lwa i dlatego zajmuj się jeszcze zasięgiem prywatnym, miłosnym, rozwiązując to, co dla Ciebie jest najważniejsze. Dopełniając swoje marzenia czujesz już, że otwiera się przed Tobą droga do nieba. Propozycje trzeba przyjmować, korzystne warunki sprawdzać, a Twoje prośby będą od razu wykonane i spełniane, co do joty.

Dynamizm, pewność siebie masz zapewniony od Marsa w trygonie. Z jego specjalizacją osiągasz to, co sobie zaplanowałeś.

Uran kwadrat dla trzeciej dekady urodzony to pewnie duże niespodzianki. Szczególnie koniec tygodnia należy uważać i przygotować się na rewolucyjne wydarzania. Akceptuje, przekształcenia otwierając się na inne zadania i drogi bytu.

Ze Słońcem w Twoim znaku nic Ci nie grozi, a wręcz przeciwnie. Raka inicjatywa, praca i zaangażowanie będzie wynagrodzone. Zespalaj swoje myśli tylko na sobie. Merkury jeszcze do końca siedmiu dni daje przewagę i opanowanie wiele sytuacji.

To świetny tydzień na poważne planowanie, rozrywki, rozkosze...i początki nowego życia.
Bez oddawania władzy innym nad sobą i własnymi emocjami.

Lew 23.7.-23.8


Ostatnio może nie układało się wszystko jak należy, a Twoje plany zostały zburzone zmuszając Cię do zajęcia się priorytetowymi zdaniami. Mars w kwadracie pozostawia złości i agresję, jednak będzie więcej możliwości dogadania, innej organizacji pracy i poprawieniu stosunków zawodowych. Prawdopodobnie niektórzy z was podupadły na zdrowiu, a planeta energii w kwadracie zabrała potrzebne energie...

Od wtorku koniec z narzekaniem, kłopotami i trudnościami!

Wenus w Twoim znaku, a następnie od piątku gwiazda komunikacji, Merkury odrobi wszelkie starty z ogromną nawiązką!

Profesjonalnie możesz już liczyć, że pod koniec siedmiu dni przełożeni pójdą Ci na rękę. Podwyżki i korektury sytuacji gospodarczo-materialnej pozwolą zaplanować wakacje, wybrać się w dłuższą lub krótszą podróż nie zapominając przy okazji o sobie. Układy w partnerstwach odmieniają się na lepsze w szybkim tempie, chociaż Ty będziesz chciał poświecić się pracy, nadrabiając krzywdy. Buduj most miedzy tym, co robisz i obowiązkiem domowym. Rodzina tęskni także do miłej i przyjemnej atmosfery, biorąc pod uwagę również Lwa humory.

Przypływ sił i pozytywna energia sprzyja ważnym negocjacjom, rozmowom oraz pomyśleniu o dalszych kursach kształcących. Pieniądze będą na pewno, więc nie ma, co się już obawiać.

Saturn trygon i tak nie pozwoli abyś upadł ze swojego piedestału. Trygon Urana podpowie niecodzienne natchnienia, które przez kolejne tygodnie będziesz mógł z otwartością i radością wprowadzić w życie.

Panna 24.8.-23.9


Gwiazdy grają na Twoje rozkazy i należy spożytkować ten dobry czas dla siebie, ponieważ świetne sytuacje nie trwają wiecznie. Czy to w miłości, pracy i poprawach gospodarczych masz najlepsze karty jeszcze do końca tygodnia!

Radość i szczęście zakwita na każdym obszarze Twojego życia. Romantycznych nie tylko chwil, ale i całych dni jest tak dużo, że Panna odszuka sama czas dla miłości, przyjemności i uciech doczesnych. Jowisz w Twoim znaku nie zapomina o zrobieniu złotych interesów, ekspansji wewnętrznej i zewnętrznej, a nowo poznane osoby idą z Tobą dalej do sukcesu. Jedynie początek drugiej dekady z kwadratem Saturna musi koniczynie wypełniać wszystkie jego polecenia akceptując organicznie i zahamowania pewnych sytuacji. Gdy zaufasz sobie i pójdziesz drogą przeznaczenia odszukasz to, za czym dążysz bez większej pomocy.

Mars, Pluton i Twój Merkury w pozytywnych położeniach dodają jaszcze napędu. Zawodowo błyszczysz w każdej sytuacji, jesteś autoryzowany a Twoje pomysły zatwierdzane i od razu realizowane. Ważne zadania pojawią jeszcze na pewno na Twojej drodze, jednak Panna ze swoją swobodą oraz inwencją rozpracuje wszystko na własne korzyści.

Wyeksploatuj odpowiednio położenie swojego Merkurego. Dzięki niemu możesz zawrzeć super spółki, wzmocnić swoje pozycje i zarobić niezłego grosza. Pomoc jest dookoła. Każdy będzie sekundował Pannie z ogromną przyjemnością.

Waga 24.9.-23.10


Do tej pory mało było satysfakcji, radości i przyjemności. Aż trzy planety w kwadracie i z drugiej strony także Pluton to masa przykrych wydarzeń, poczucie niezadowolenia lub pełno obowiązków na Twojej głowie.

Wtorkowe przejście Wenus do znaku Lwa przeistacza całe smutne uwarunkowania!

Od tego momentu możesz oczekiwać wszelkich popraw w sprawach miłosnych. Single wyruszają od raz do podboju świata pełni odwagi, zaangażowania reprezentując swoją wiedzę oraz inteligencję. Nie będzie, na co narzekać, a każda z was znajdzie dużo czasu na wypoczynek, relaks z pomysłami oraz inwencją. Zamknięte w ostatniej fazie relacje zmieniają swoje znaczenie, a Ty kompletna optymizmu otwierasz się na nieznane, nie pamiętając o bólach głowy i odosobnieniu. W piątek jeszcze Merkury, gwiazda komunikacji także już w znaku ognistego Lwa rozpoczyna przewroty zawodowe. Z ogromnym rozmachem zabierasz się do pracy, przedstawisz swoje nietuzinkowe pomysły, a osobista wiara w słoneczne jutro i świetny widok na przyszłość sprawi, że sama odnajdujesz w sobie dobre myśli oraz motywację. Propozycje, ciekawe zaproszenia i spotkania nie odrzucaj. Zrozumienie, że jesteś postrzegana dodaje Ci nadziei idąc za światłem w tunelu.

Nic nie skończy się tak, jak wcześniej czarno malowałaś... Przed Wagą piękny tydzień z przekonaniem w sercu, że dowolna sekunda może być niezapomniana.

Mimo Słońca w kwadracie modyfikującego jeszcze Twoje plany niespodziewanie, wielkie wyniki są Ci poręcznie. Poświęć mnóstwo uwagi tym partnerstwom, które mają dla Ciebie priorytetowe znaczenie.


Skorpion 24.10.-22.11


Gdy do tej pory byleś otoczony pięknymi konstelacjami mam nadzieję, że wykorzystałeś ich zbawienne położenie dla siebie nawiązując dobre układy z całym swoim otoczeniem i poprawiłeś to, co było do tej pory nie do pokonania. Mars jest w biegu prostym. Jego pozycja w Twoim znaku ma dać Ci siły do osiągania aspiracji, ale w tym dobrym znaczeniu. Do swojego rozwoju czy zdobycia strategicznych projektów. Dla siebie i dojścia do celów. Tych stałych przynoszących zabezpieczenia na przyszłość, bez pływania po powierzchni ze strachu.

Od wtorku nadchodzą chmury. Najpierw Wenus w kwadracie odwraca od Ciebie twarz twierdząc, że i sam możesz sobie poradzić. Należałoby dostrzec swoje najbliższe związki i zająć się sprawami, które może nie obchodziły Cię do tej pory. Nieporozumienia, niemile uwagi mogą działać Ci na nerwy. A powiedzenia prawdy w oczy w bojowym tonie - dotknąć. Niejasności, trudności łatwo będzie z Wenus w kwadracie omówić. Nie dyktuj tylko innym swoich warunków.. Ustawiający się Merkury w nieciekawym położeniu nie dozwala na działania zaczepne, które mogą się nieprzyjemnie zakończyć.

Wszystkie istotne rozmowy najlepiej przeprowadź do piątku. Kolejne można będzie spodziewać się braku zgody, skreślania terminów lub odsuwanie od planów, które pragnąłeś zrealizować.

Ze Słońcem w trygonie i planetą energii masz jeszcze wiele możliwości w spokoju i pogodzie serca opanować troski w rodzinie. Pomyśl o harmonijnej rozmowie, małym wypadzie za miasto lub zorganizowaniu familiarnego spotkania, gdzie przy blasku świec można by poplotkować na różne tematy.

Całokształt decyzji leży w Twoich rękach. Nie skreślaj każdego, kto Ci podpadł w przeszłości. Zrozumienie, zabezpieczenie na przyszłość i hojność serca wskaże Ci osoby, którzy także w dniu kolejnym będą Ci pomocni.

Ogół nie jest do Ciebie nastawiony negatywnie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz po prostu pytaj bez uprawiania polityki strusia lub szukania winy w sobie. Pluton i Jowisz protegują Twoją postać. Nie zmarnuj tej łaskawej, korzystnej energii.

Strzelec 23.11.-21.12


Do tej pory z Saturnem można było tylko marzyc i śnić o powodzeniu, spełnieniu życzeń serca i realizacji planów, a może i dalekiej podroży..? Od wtorku razem z przejściem Wenus i Merkurego do Lwa Twoje sytuacje się przeinaczają!

Spragniony miłości, rodziny i bratniej duszy uzyskasz błogosławieństwo od planety miłości do poznania ciekawych osób, zakładania partnerstw, a i sytuacje materialno-gospodarcze umożliwią zrealizowanie swojej listy życzeń.

Wkrótce nie będziesz już biegał samotny z rozżalonym wzrokiem. Niebiosa są i dla Ciebie łaskawe, nawet, gdy planeta karmy wypełnia ,,tylko" swoje obowiązki. Miłe towarzystwo, rozrywka i pomyślnie o niedokończonych kursach pozwoli nabrać powietrza w skrzydła i odbić się trochę od twardego dna realu, abyś i Ty zarekwirował dla siebie harmonijne usposobienie. Najistotniejsze, razem z pozytywnym nastawieniem środowiska dochodzisz do wiary i nadziei, pamiętając, że real jest całkiem odmienny z Saturnem przy Słońcu niż sobie wyobrażałeś.

Od piątku z trygonem Merkurego nastaw się na wiele możliwości i propozycji związanych z zawodem i stroną profesjonalną. Ci, którzy szukają pracy, mogą pisać już CV od poniedziałku, ale wysłanie rozpocząć od piątku. Merkury zrobi porządek, doda odwagi dając Ci pierwszorzędne warunki do stworzenia nowego życia. Nie myśl za dużo, nie kombinuj, ale bierz od raz, co Tobie odpowiada, ponieważ to położenie zostanie tylko cztery tygodnia. Koniec tygodnia i humor się poprawia, gdy Księżyc ustawi się w przyjemnych warunkach. Odszukasz w sobie siły, aby wyjść i porozmawiać z ludźmi. Teraz rozpocznie się świetna faza na zakładanie, na przykład własnej firmy, podejmowanie pracy, zasadnicze podpisy i szybkie decyzje.

Nie zapominaj o miłości. Ta jest Ci potrzebne także do potwierdzenia siebie, że i Ty zasługujesz na szczęście. Głowa do góry. Niebiosa niosą w kolejnych siedmiu dniach dla Strzelca multum szczęście!


Koziorożec 22.12.-20.1


Opozycje aż trzech planet nie dozwalają zrealizować się i krocząc do przodu tak jak sobie zaplanowałeś.

Nadchodzący tydzień razem z wyjściem Wenus i Merkurego z Rak daje ostatecznie finały i pożegnania z samotnością i melancholią. Wiele ułoży się od razu zupełnie inaczej. Priorytetowe zadania przełóż na koniec siedmiu dni, abyś znowu nie usłyszał odmowy, narzekań i obracał się wśród ludzi bez motywacji. Jowisz i Pluton pragną abyś dokonał swoje koncepty. Powodzenie z sextilem Marsa jest pewne. Nie przejmuj się opóźnieniami.

Zawodowo będziesz już wiedział, z kim można rozpocząć interesy, a Merkury w Lwie doda odwagi mając na uwadze niepotrzebne ryzyko. Zabezpieczenia należy rozpocząć w domu i sytuacjach materialno-gospodarczych. Trygon Jowisza wskaże praktyczne i proste rozwiązania bez wydawania za dużo pieniędzy.

Pragnąc odpoczynku i relaksu znajdź czas dla siebie, rodziny i osób najbliższych. Dobrze byłoby przyjąć parę zaproszeń i odłożyć na moment pracę. Domownicy cieszą się, gdy będziesz przy nich obecny nie tylko ciałem, ale i duszą.

Koniunkcja Plutona i trygon Jowisza dla drugiej dekady urodzonych wprowadza radykalane transformacje życiowe. Nie obawiaj się zmian, nie oglądaj za przeszłością. Propozycje, które pojawią się nagle możesz przemyśleć, ale decyduj szybko, bowiem tak dobre warunki i możliwości długo się nie pojawią.

Pozytywne niespodzianki umilą Koziorożcom nadchodzący czas. Myśl więcej o sobie. Nie musisz ciągle coś robić dla innych. Spraw sam sobie suweniry i doceń swoją pracę, zaangażowanie oraz wartość idąc drogą dokonania.

Wodnik 21.1.-19.2


Ostatni czas Cię nie oszczędzał.....huk pracy, obowiązków, krytyczne otoczenie i wymogi szefów nie sprzyjały rozwiać skrzydła, ale zmuszały Wodnika do rzetelnego wykonywania obowiązków.

Od kolejnych dni sytuacje się poprawiają, co nieco. Wenus w opozycji pozwoli przynajmniej zająć się sprawami miłości, partnerstw oraz wartościami wszelkiego rodzaju. Zwracaj uwagę na to, że Mars stoi jeszcze w kwadracie. Tu trzecia dekada urodzonych powinna skoncentrować się na realizacji wszystkich zadań bez wchodzenia w kłótnie, spory czy inne agresywne, niepotrzebna sytuacje.

Single i osoby samotne mogą liczyć na poznanie nowych interesujących indywidualności. Wszystko będzie odbywało się szybko i niespodzianie, a uczucie wzrastać z ogromną intensywnością. Poświęcając się do tej pory pracy znajdziesz szybciutko czas dla uciechy i rozkoszy. Wenus pozwoli, aby inni się Tobą zachwycali. Merkury od piątku zajmie się sprawami zawodowymi. Do tego momentu wykonuj to, co do Ciebie należy. Saturn w sextilu namawia abyś zajął się sobą, bez wiecznego poświęcania dla innych.

Zadnia muszą być wypełniane rzetelnie i skrupulatnie. Nie obiecuj za wiele innym, gdy w głowie masz, coś zupełnie innego. Twój wysiłek profesjonalny wymaga konkretnego planu. Koncept uda się tylko wtedy, gdy nic nie pozostawisz działaniu przypadkowi.

Skorzystaj ze swojej pozytywnej, silnej energii. Jest to dobry tydzień do przeprowadzania wszelkich innowacji mając na myśli stabilną przyszłość.


Ryba 20.2.-20.3


Wrota do niebios stoją dla wszystkich Ryb otworem, gdy jeszcze kolejny tydzień wykorzystasz do konkretnego spełnienia swoich życzeń profesjonalnych i zawodowych.

Słońce, Wenus do wtorku i Merkury do piątku w trygonie realizuje wszystkie Twoje zamiary. Nie chodź już z głową w chmurach, ale zabierz się za porządki, organizacje i przygotowanie solidnego planu na życie.

Gdy miłość, radość już kwitnie od dawna, druga dekada urodzonych z kwadratem Saturna musi akceptować, że na każdy nadaje się na wspólną podróż do przyszłości...... Pozycja ofiary, często przez Ciebie przyjmowana, musi być teraz bez łez zakończona! Gdy nie pomyślisz o sobie, inni tego na pewno za Ciebie nie zrobią...! Nie użalaj się nad otoczeniem. Wykorzystaj świetnie konstelacje tego roku do spełnieni swoich marzeń, planów i poprawy finansowej.

Single mają jeszcze bardzo piękny czas na poznaje sympatycznej, stałej osoby. Wyjazdy, podróże, przyjemności stoją pod najlepszymi gwiazdami. Neptun w koniunkcji wybrał wyłącznie Ciebie do rozwoju intuicji i przejścia na nieznane poziomy. Spożytkuj swoje talenty, słuchaj głosu wewnętrznego. Raz na 125 lat jest to niecodzienna sytuacja, której normalanie nikt nie jest w stanie przeżyć.

Mars w trygonie ze Skorpiona gwarantuje zawodowe sukcesy. Sił nie zabraknie! Jesteś w stanie zmierzyć się największym przeciwnikiem.

Słońce w trygonie to radosne, mocarne impulsy do życia. Czujesz, że idziesz swoją ścieżką do szczęścia. Już możesz śmiało z nadzieją popatrzeć do przyszłości. Całość projektów spełni się do końca. Twoja wziętość jest przeogromna.

Jaki będzie tydzień dla wszystkich znaków zodiaku


"Życie to to ciąg naturalnych i samoistnych zmian. Nie stawiaj im oporu - to tylko wywoła smutek. Pozwól rzeczywistości być rzeczywistością. Pozwól rzeczom biec ich naturalnym rytmem, tam gdzie chcą podążać." Laozi.


Honorata Nothdurfter Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
"Większość rzeczy na tym świecie stworzona została przez ludzi, którzy wytrwali, kiedy zdawało się, że nie ma już nadziei." Dale Carnegie
NIEDOSTĘPNY
Koziorożec więcej informacji
Zadzwoń na
708 788 254708 788 254 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0240048 227 184 024 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji