widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-01-12

Piątek 13-ego

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pod tytułem: "Piątek 13-ego." Przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może" jak śpiewała nam polska piosenkarka i myślę, że nie sposób się z nią nie zgodzić. Niezależnie od tego czy jesteśmy przesądni czy też z przymrużeniem oka traktujemy takie rzeczy, to 13-sty piątek od dawna nas fascynuje i rozbudza wiele różnych emocji. Skąd jednak pojawił się taki strach przed tym dniem?

Każdy z nas spotkał się w swoim życiu z jakimś zabobonem - czarnym kotem przechodzącym przez drogę, zbitym lustrem, które niesie 7 lat nieszczęścia czy w końcu piątkiem 13-ego, w którym pech i negatywne energie mają królować nad światem. Najczęściej nie znamy pochodzenia danego przesądu, lecz akurat w przypadku 13-ego sprawa ma się zupełnie inaczej. Trzynasty piątek jest dniem pechowym dla krajów francuskojęzycznych, anglosaskich, niemieckojęzycznych, a także w Estonii, Słowacji, Czechach, Bułgarii, Skandynawii i Polsce. Dla odmiany we Włoszech pechowym dniem jest piątek 17-ego, a w Hiszpanii, Grecji i Rumunii 13-sty we wtorek.

Filip Piękny i zakon Templariuszy
Opierając się na powszechnej teorii piątek 13-ego zyskał złą sławę dzięki wydarzeniom, które zdarzyły się we Francji w piątek 13 października 1307 roku. W tym czasie król Francji Filip IV, któremu nadano przydomek Piękny, zaciągnął dług u zakonu Templariuszy. Na myśl przychodzą słowa ,,jeśli nie wiesz o co chodzi, to chodzi o pieniądze". Filip Piękny nie miał jednak zamiaru uregulować swoich zobowiązań i zamiast tego oskarżył zakon o herezję, sodomię i oddawanie czci fałszywym bóstwom. Dzięki zawarciu porozumienia z papieżem Klemensem V, Król Filip nakazał aresztować i zgładzić przywódców zakonu. To właśnie dnia 13-ego w piątek doszło do zatrzymania zakonników, których latami poddawano torturom i mordowano. Mistrza zakonu Templariuszy skazano za herezję i dokonał on swego żywota na stosie. Historia mówi nam o tym, że w chwili śmierci, otoczony płomieniami mistrz zakonu - Jakub de Molay, przeklął króla Filipa, papieża Klemensa i królewskiego kanclerza Wilhelma de Nogaret. W obliczu śmierni wypowiedział on słowa, że wszyscy, którzy są świadkami jego agonii, nie dożyją kolejnego roku. Tak też się stało - klątwa zebrała swoje żniwa i dokonała się zemsta Mistrza Zakonu Templariuszy.

Ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa
W historii chrześcijańskiej piątek również uznawany był za dzień, w którym na ziemi zatriumfowało zło, gdyż właśnie w tym dniu Jezus umarł na krzyżu. Podczas ostatniej wieczerzy, tuż przed dniem ukrzyżowania, trzynastu uczestników zgromadziło się wspólnie - był to Jezus i dwunastu apostołów. To właśnie trzynasta księga Apokalipsy św. Jana nadaje tej liczbie charakter demoniczny, gdyż mówi nam ona Bestii:

,,I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza,
mającą dziesięć rogów i siedem głów,
a na rogach jej dziesięć diademów,
a na jej głowach imiona bluźniercze.
2 Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery,
łapy jej - jakby niedźwiedzia,
paszcza jej - jakby paszcza lwa."

Starożytni Egipcjanie


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji