widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-01-17

Szałwia lekarska i Szałwia biała - zdrowie i magia w doniczce

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pod tytułem: "Szałwia lekarska i Szałwia biała - zdrowie i magia w doniczce." Przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Szałwia lekarska (Salvia officinalis L.) niewątpliwie godna jest swojej nazwy. Jej zastosowanie lecznicze sprawia, że staje się ona niezastąpiona w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości i schorzeń. Roślina ta jest źródłem drogocennych witamin i minerałów. W jej składzie wyróżnimy m.in.: witaminy A,B1, B3 i C, makro- i mikroelementy: potas, magnez, wapń, żelazo, sód i cynk, a także drogocenne olejki, flawonoidy i gorycze. Jak możemy wykorzystać szałwię w codziennym życiu?

Działanie prozdrowotne szałwii lekarskiej:

- Poprawa pracy układu trawiennego - zawarte w szałwii gorycze, garbniki i związki żywicowe wspomagają pracę naszego układu trawiennego. Pięknie pachnące listki szałwii możemy dodać do potrawy tłustej czy wzdymającej, aby uczynić ją lżej strawną. W przypadku niestrawności warto sięgnąć po napar z szałwii, który - wypity po posiłku - wspomaga wydzielanie soku żołądkowego i żółci, ułatwia przyswajanie pokarmów i trawienie. Dodatkowo przeciwdziała procesom nadmiernej fermentacji i działa rozkurczowo. Stosowana regularnie szałwia pobudzi także nasz apetyt.
- Uzupełnienie leczenia cukrzycy - szałwia lekarska ma właściwości obniżające poziom cukru we krwi.
- Pielęgnacja skóry - olejek eteryczny i flawonoidy zawarte w roślinie wspomagają leczenie wyprysków, trądziku, łuszczycy i grzybicy. Związki mineralne mają cenne składniki odżywcze, a witaminy i fitohormony redukują stres oksydacyjny, czyli opóźnią starzenie się skóry i powstawanie nowych zmarszczek. Warto zatem zwrócić uwagę na żele do mycia ciała i twarzy, szampony, kremy i balsamy, które są wzbogacane olejkiem szałwiowym.
- Pielęgnacja skóry - olejek eteryczny i flawonoidy zawarte w roślinie wspomagają leczenie wyprysków, trądziku, łuszczycy i grzybicy. Związki mineralne mają cenne składniki odżywcze, a witaminy i fitohormony redukują stres oksydacyjny, czyli opóźnią starzenie się skóry i powstawanie nowych zmarszczek. Warto zatem zwrócić uwagę na żele do mycia ciała i twarzy, szampony, kremy i balsamy, które są wzbogacane olejkiem szałwiowym.
- Ograniczenie potliwości - gorączka, nadczynność tarczycy i stres mogą przyczynić się do nadmiernej potliwości. Przeciwpotna herbata z liści szałwii wspomaga walkę z nieprzyjemną dolegliwością, a rezultat utrzymuje się nawet przez trzy dni. Przy nadmiernej potliwości stóp i dłoni warto moczyć je w naparze.
- Przeciwdziałanie bólom miesiączkowym i dolegliwościom menopauzalnym - znaczna ilość fitoestrogenów i garbników, a także zawarty w szałwii olejek eteryczny mają właściwości rozkurczowe i przeciwzapalne, które wspomagają regulację miesiączki i zmniejszają towarzyszące jej dolegliwości bólowe. W okresie menopauzalnym natomiast łagodzą uderzenia gorąca i redukują występowanie potu nocnego, który może towarzyszyć kobietom.
- Przeciwdziałanie bezsenności i wahaniu nastrojów,
- Wspomaganie zatrzymania laktacji,
- Działanie antyseptyczne (dezynfekujące),
- Działanie ściągające (zmniejszające krwawienie i obkurczające),
- Kąpiel z szałwii łagodząca bóle mięśniowe, reumatyczne i nerwobóle.

Zbieranie szałwii:
Szałwia jest bardzo wdzięczną i uroczą rośliną, która często stanowi ozdobę dla naszych ogrodów. Najbardziej wartościowe są aromatyczne, młode, w pełni wykształcone liście, które zbieramy przed zakwitnięciem rośliny. Zebrane listki warto przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu.

Działanie ezoteryczne:
Szałwia biała (Salvia Apiana) ma szerokie zastosowanie w świecie ezoterycznym. Podporządkowana żywiołowi ziemi, planecie Wenus i energii żeńskiej, niesie ze sobą moc oczyszczenia, ochrony, zdrowia, mądrości, długowieczności i klarowności widzenia. Susz tej rośliny służy przede wszystkim oczyszczaniu pomieszczeń, ludzi i zwierząt z niskiej, negatywnej energii oraz niskich bytów astralnych. Chroni przed wampiryzmem energetycznym, usuwa narzucone przez kogoś czary i uroki, oddala zabłąkane energie niskich bytów i zapewnia bezpieczeństwo ludzi i pomieszczeń podczas wykonywania rytuałów magicznych. Szałwia również znana jest jako zioło, które pobudza intuicję, oczyszcza ciało i umysł - regulując przepływ energetyczny, a także wspomaga koncentrację, pewność siebie i mądrość. Zapalenie kadzidełka szałwiowego ułatwia uczniom i studentom przygotować się do egzaminów, a osób dorosłych stosowane jest, aby wspomóc podejmowanie właściwych decyzji życiowych. Zastosowanie szałwii jest powszechne w wielu rytuałach magicznych m.in. tych dotyczących zdrowia, ochrony, a także do przyciągnięcia szczęścia i pieniędzy. Zapach szałwii jest delikatny i przyjemny. Biała szałwia powinna być stosowana wraz z turówką wonną (Hierochloe Odorata), która jest nam bardziej znana pod nazwą trawy żubrowej lub Sweet Grass. Ta para powinna zawsze współpracować razem, gdyż szałwia (po wykonaniu zabiegu) pozostawia po sobie tzw. pustkę energetyczną, którą doskonale wypełnia turówka wonna - rozbudzając pozytywną energię, wprowadzając harmonię i wspomagając działanie ochronne szałwii białej. Kolejność zastosowania ziół zawsze powinna być taka sama - szałwia biała, a później Sweet Grass.

Przeciwwskazania do stosowania szałwii:
Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek z ziół leczniczych warto skonsultować swoją decyzję z lekarzem lub farmaceutą. Zioła powinny być bowiem traktowane tak samo jak leki, dlatego tak ważna jest wiedza o przeciwwskazaniach. Z zastosowania szałwii powinna zrezygnować osoba, która zażywa leki przeciwzakrzepowe, cierpi na ostry nieżyt żołądka, a także matki karmiące (szałwia wspomaga zatrzymanie laktacji). Kuracja szałwiowa również nie powinna trwać zbyt długo, ponieważ z czasem mogą pojawić się nudności i uczucie otępienia. Wśród przeciwwskazań do stosowania tej rośliny wyróżnia się również nowotwory, które mogą być pobudzane przez hormony estrogenie.

Szałwia została szczególnie doceniona i wyróżniana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Ziołolecznictwa, które nadało jej miano ,,zioła roku" w 2001 roku. W starożytnym Egipcie uznawano szałwię jako ziele święte bogini Izis, a w mitologii greckiej stanowiła ona symbol zdrowia i długowieczności. Zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się tak wyjątkowej roślinie, jeśli nie mamy ku temu żadnych przeciwwskazań.

Pozdrawiam cieplutko i życzę Wam dużo zdrowia,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji