widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-02-03

Kadzidełka - jak z nich korzystać?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kadzidełka - jak z nich korzystać?" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Kadzidełka - jak z nich korzystać?

Aromaterapia - często nie doceniana gałąź medycyny alternatywnej. Polega ona na oddziaływaniu na człowieka poprzez zapachy. Wykorzystuje ona olejki eteryczne, a także inne substancje zapachowe takie jak kadzidełka, świece, oleje w celu korzystnego wpływania na nastrój, a także zdrowie. Pierwsze zapiski o oddziaływaniu zapachem pojawiają się już za czasów sumeryjskich, a więc aż 3000 lat p.n.e. - były to mieszanki tymianku i mirry.

Kadzidełka, bo o nich tu mowa, to jeden ze sposobów na aromaterapię. Stosowane od dawna początkowo jako palone suszone rośliny głównie w rytuałach w kościołach a także świątyniach i meczetach. Zapach w tych miejscach miał wprowadzić człowieka w wyjątkowy nastrój, spowodować skupienie, przenieść do innego wymiaru. Jak korzystać z dobra kadzidełek?

Obecnie dużo prościej skorzystać z dobra kadzidełek. Nie musimy już suszyć roślin i samodzielnie ich łączyć, ponieważ sklepy oferują nam już gotowe rozwiązania. Jak więc wybrać kadzidełko dla siebie? Wszyscy lubimy jak w naszym domu ładnie pachnie, jednak kupując kadzidełka warto wybierać mądrze, tak, aby ten ładny zapach coś więcej przynosił. W kadzidełkach zapach wywodzi się z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to trzcinka nasączona wybraną kompozycją olejków, po drugie jest to zapach naturalnych żywic. Kupując kadzidełko pamiętaj też, że może ono nieco inaczej pachnieć przed i po zapaleniu. Wiąże się to z wysoką temperaturą żarzenia się tego małego ,,patyczka".

Nie powinno się brać najtańszych kadzidełek, ponieważ nie tylko pachną one zdecydowanie mniej to także mogą być wyprodukowane nawet z trujących składników! Wystarczy, że ograniczając koszty producent użył nieprzebadanych olejków do nasączenia trzcinki. Wdychając je będziesz się po prostu truć. Odnośnie dymu, to wiem, że wielu korzystanie kadzidełek kojarzy się z obrazkiem zadymionego pokoju, gdzie widoczność jest bliska zeru. Nie musisz się jednak tak męczyć. Jeżeli będzie Ci przeszkadzać dym, to można kadzidełko zagasić, a później ponownie je odpalić. Można także odpalić od połowy, przyciąć kadzidełko, tak, aby je zmniejszyć. Pamiętaj też o tym, żeby nie przesadzić z częstotliwością stosowania kadzidełek. Tak tu, jak i wszędzie ważny jest umiar. Przed zastosowaniem kadzidełka w naszym domu - warto przewietrzyć pomieszczenie, aby wprowadziło ono lepszą energię. Niektóre zapachy dodatkowo nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży - na przykład dym jaśminowy czy cyprysowy.

Zapach kadzidełka musi być ze sobą idealnie skomponowany. Każda taka kompozycja składa się z trzech nut. Pierwsza jest najbardziej ulotna, nazywana nutą głowy, pachnie delikatnie i składa się z zapachów owocowych i kwiatowych. Kolejna, zwana także nutą serca, dłużej się utrzymuje, składa się z zapachów ziół, korzeni i kwiatów. Ostatnią jest nuta podstawowa, która składa się z zapachów orientalnych drzew i żywicy.

Kadzidełka mogą swym zapachem oddziaływać na nasze nastroje. Tak więc, na upojny wieczór wybierz zapach wanilii, drzewka sandałowego lub orzeźwiającej mandarynki. Dla uspokojenia się i wyciszenia warto wybrać lawendę i eukaliptus. Lawenda jest także wskazana na problemy ze snem. Natomiast przy depresji można wypróbować jaśmin lub szafran. W przypadku oddziaływania na zdrowie również warto wybrać dym. Przy bólu związanym z napięciem przedmiesiączkowym dobrze działają dymy cyprysowe oraz różane i melisowe. Przy problemach z żołądkiem lub trawieniem dobrze działa dym goździkowy, anyż i kminek, a więc zapachy przypraw, które właśnie oddziałują na układ trawienny.

Ciekawostka: niektórzy trzymają się zasady, że do każdego dnia tygodnia można przyporządkować konkretne zapachy. Są to w szczególności: poniedziałek - zapach fiołku afrykańskiego i mirtu; wtorek - żywica draceny i paczuli; środa - to zapach lawendy i jaśminu; czwartek - cynamon i piżmo; piątek - róża i wanilia; sobota - mirra; niedziela cytryna.

Zapachy nie dość, że oddziałują na nasze nastroje to dodatkowo mają magiczne właściwości. Jednym z takich zapachów jest aloes, który wzmacnia dobrą passę, miłość i powodzenie. Bylica natomiast przepędza złe moce i negatywną energię. Cynamon ma właściwości ochronne i przyciąga bogactwo. Drewno sandałowe z połączeniem lawendy pomaga przyzywać duchy. Mirra oczyszcza i chroni. Wanilia zwiększa seksualne pragnienia i przyciąga miłość. Rozmaryn wzmacnia pamięć i wspomaga koncentrację - stosowany dla spraw zawodowych, naukowych, a także miłosnych.

Zapachów jest wiele. Można je łączyć ze sobą, aż się znajdzie idealne połączenie dla siebie. Na początek najlepiej wykorzystać gotowe mieszanki i podstawowe składniki i coraz bardziej oddawać się w świat zapachu. Kiedy pragniesz wybrać najlepszy zapach dla siebie, który wspomoże Cię w życiu - zapraszam Cię do rozmowy. Aromaterapia to wsparcie, z którego warto korzystać.

Pozdrawiam Cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji