widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-03-17

Kłótnie w Zodiaku - trygon Ziemi

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kłótnie w Zodiaku - trygon Ziemi" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Kłótnie niestety towarzyszą naszemu życiu od zawsze i mogą przytrafiać się w każdym wieku. Raz powodem nieporozumienia będzie błahostka, a innym razem pojawi się poważna sprawa, o którą będziemy się sprzeczać. Chociaż byśmy bardzo chcieli pokojowo rozwiązywać wszelkie problemy, to niestety często ciężko się nie pokłócić. Wielokrotnie może się zdarzyć, że bez kłótni nie uda Ci się załatwić jakiejś ważnej dla Ciebie sprawy - zwłaszcza, gdy trafisz na trudnego ,,przeciwnika". Pomóc nam może wiedza, jak poszczególne znaki Zodiaku zachowują się w codziennym życiu, a tym samym w jaki sposób się kłócą. Czy czeka Cię burzliwa awantura, szybka wymiana argumentów czy ciche dni? Kto może Cię obrazić, kto sam obrazi się podczas kłótni lub będzie uparcie obstawał przy ,,swoim"? Spójrzmy na to wszystko przez pryzmat znaków Zodiaku:

Byk
Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że Byk w obliczu kłótni zachowa się jak Baran i będzie chciał zaatakować, a wręcz staranować swojego przeciwnika. Nic bardziej mylnego. Byk potrafi trzymać swoje emocje na wodzy i kiedy tylko to jest możliwe - unika wszelkiego rodzaju sprzeczek i kłótni. Z natury jest stonowany, uprzejmy, lekko zdystansowany i spokojny - rzadko daje po sobie poznać, że coś się ,,nie układa". Byki są bardzo konsekwentne w swoich działaniach i starają się myśleć logicznie nawet w obliczu sprzeczki. Dopiero przyparty do muru Byk może zdecydować się na kontratak, a wtedy świat może na chwilę się zatrzymać i zatrząść się w posadach. Wyprowadzony z równowagi - szybko wytknie Ci wszystkie błędy i znajdzie luki w Twoim toku myślenia. Nie będzie owijał w bawełnę, lecz przedstawi wszystkie argumenty jakie będzie miał w zanadrzu (może być tego wiele). Ten znak Zodiaku z natury jednak jest cierpliwy i ostrożny, ale nie oszukujmy się - bywa również zaborczy, pamiętliwy i bardzo konsekwentny w swoich postanowieniach. Kiedy przytrafi się taka możliwość, to Byk wolałby nie brać udziału w kłótni, chciałby wycofać się i w spokoju przygotować zemstę na jaką zasługuje Jego ,,przeciwnik". Może długo czekać, żeby się odegrać - nawet i kilka lat, jeśli będzie Mu bardzo zależeć. Jest uparty, lecz (uwaga!) dość łatwo wybacza. Jak więc się kłócić? W tym przypadku warto Byka spokojnie przekonywać - przedstawiać argumenty, pokazywać i udowadniać. Natomiast jeżeli się wie, że nie miało się racji, to lepiej to przyznać i przeprosić. Prezent przeprosinowy może okazać się bardzo skuteczny w przypadku tego znaku Zodiaku.

Panna
Osoby urodzone w znaku Panny są uważane za najbardziej systematyczne, stabilne, obowiązkowe i uporządkowane spośród wszystkich znaków Zodiaku. Niepodważalną zaletą Panien jest ich analityczny i jasny umysł, który nawet w prozie dnia codziennego potrafi działać na najwyższych obrotach. Zdeterminowanie Panien i umiejętność dostrzeżenia najmniejszych szczegółów potrafi poprowadzić Je wprost w ramiona sukcesu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Panna to oaza spokoju, która kłótni będzie unikała jak ognia, lecz... nic bardziej mylnego. Panny są bardzo wrażliwymi osobami, bywają nerwowe i bardzo ciężko jest im przyjąć krytykę. W codziennym życiu wydaje się, że widzą więcej niż inni - oceniają czyny, zachowanie, kierowane do nich słowa i analizują całą sytuację. W przypadku kłótni - walka na argumenty może okazać się jeszcze trudniejsza niż z innymi znakami Zodiaku. Drobne nieporozumienia i spory rozwiązywane są błyskawicznie - zwłaszcza, gdy nie są one zbyt istotne. Jednak, gdy kłótnia jest poważna i ma o czymś zadecydować - Panna jest zdeterminowana, walczy do końca i trudno Ją przekonać do zmiany zdania. Nie jest jak Lew - nie wystarczy jej ostatnie zdanie, choć oczywiście bardzo chętnie je wtrąci. Ona jednak musi mieć rację i wygrać, ale robi to tylko wtedy, gdy ta walka jest warta świeczki. Walka z Panną trwa długo. Może się ciągnąć godzinami, dniami, tygodniami, miesiącami, a jeśli wciąż nie zakopiecie topora wojennego - możesz osiwieć. Nieustannie będzie udowadniała, że to właśnie ona ma rację, a jej przeciwnik bezsensownie podjął się sporu. Kłótnia z Panną? Po pierwsze - cierpliwości. Panny nie są nie omylne, lecz kłócą się jedynie wtedy, gdy na czymś im bardzo zależy. Jeżeli się nie poddasz i nie przeprosisz, to być może będziesz potrzebował farby do włosów, aby ukryć siwiznę :)

Koziorożec
Zodiakalne Koziorożce wyróżniają się spośród innych znaków Zodiaku przede wszystkim swą niezależnością, niesamowitą zaradnością jak i uporem w dążeniu do celu. Żywioł Ziemi obdarza Je wewnętrzną siłą, pracowitością i skupieniem, dzięki któremu wytrwale spełniają swoje zamierzenia. Koziorożce posiadają niesamowite zdolności dyplomatyczne, choć z reguły uważają, że trudno jest Im skrywać prawdziwe emocje. Często niezrozumiane przez inne znaki Zodiaku, które uważają je ze skryte i zamknięte w sobie, lecz tylko Koziorożce wiedzą ile w tym osądzie jest ziaren prawdy. Ten znak Zodiaku bywa bardzo egocentryczny. Chciałby zawsze mieć ostatnie zdanie, bardzo łatwo się obraża, a swoje wewnętrzne smutki potrafi pielęgnować latami. Koziorożec nie do końca potrafi być szczery, wiele urazów tłumi w sobie i dopiero, gdy poczuje się przyparty do muru - atakuje. Podczas poważnych kłótni jest nieprzyjemny i chce ciągle dopiekać swojemu przeciwnikowi. Nie lubi otwartej konfrontacji, woli co jakiś czas wypominać wszystkie krzywdy lub odwróci się na pięcie i odejdzie. Kłótnia z Koziorożcem nie jest łatwa, ponieważ często nie mamy nawet pojęcia o tym, że się z nami kłóci, albo że coś mu zrobiliśmy. Sprawa ma się inaczej, gdy Koziorożec nam jest bliski - wtedy jest bardziej otwarty i wprost powie o tym co myśli. Jak kłócić się z Koziorożcem? W sytuacjach, gdy kłótnia nie jest tajemnicą, warto wyjaśnić sytuację i spokojnie przedstawić swoje argumenty. Koziorożec może zareagować emocjonalnie, wtedy warto troszkę się wycofać - dać Mu czas na przemyślenia i gdy ochłoniecie - razem postarajcie się znaleźć najlepsze dla Was rozwiązanie.

Oczywistym jest fakt, że najlepiej jest unikać gwałtownych kłótni i sięgać po spokojną rozmowę - szukanie kompromisu. Nie oszukujmy się jednak, nie zawsze jest to możliwe :) Warto więc jak najlepiej przygotować się na taką ewentualność i poznać krótką instrukcję postępowania z przeciwnikiem. Dzięki temu możemy dowiedzieć się z kim kłótnia nie ma sensu, kto potrzebuje dobrych argumentów, a kogo powinniśmy wziąć na przeczekanie.

Każdy jest inny i nie każdy odnajdzie się w swoim znaku Zodiaku czy żywiole. Cechy, które Cię określają mogą łączyć i uzupełniać ogólnie znane nam schematy. Ważne jest jednak to, aby je poznać, gdyż może to stać się cenną dla Nas wskazówką. Wiedząc jakiego znaku Zodiaku jest nasz partner, przyjaciółka, szef możemy odpowiednio do takiej osoby podejść, zrozumieć sposób myślenia, polepszyć kontakt i przygotować się na ewentualność kłótni. Jeżeli masz jakieś pytania, które Cię nurtują lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszam do rozmowy. Warto bliżej poznać świat, który nas otacza i drogi, którymi możemy podążyć :)

Pozdrawiam cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji