widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-03-21

20 marca - magiczne powitanie wiosny

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "20 marca - magiczne powitanie wiosny" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Wiosna zbliża się do nas wielkimi, coraz cieplejszymi krokami, aby zachwycić nas swoją zieloną suknią, kwiecistymi perfumami i słonecznym obliczem. Dnia 20 marca Słońce i Księżyc po równo będą chciały spędzić czas z panną Wiosną i znów będziemy świadkami tzw. równonocy wiosennej, która od wieków zajmuje wyjątkowe miejsce w naszym ezoterycznym kalendarzu. Dlaczego ten dzień jest jednak tak wyjątkowy?

,,Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy."

Otaczający nas świat pomalutku wybudza się ze snu, przyroda odradza się, a wokół nas znów zaczynają rozbudzać się nowe energie. Astronomicznemu początkowi wiosny (21 marca) nieodłącznie towarzyszy Słońce opuszczające w tym dniu gwiazdozbiór Ryb i wkraczające w układ ognistego Barana. Dla wielu z nas czas ten będzie szczególnie ważny, gdyż będzie on niósł ze sobą nie tylko cieplejsze dni, lecz przede wszystkim nowe możliwości i energię do działania. Wkraczająca do naszego życia wiosna sprzyja porządkowaniu wszystkich spraw, których nie dokończyliśmy i pozwala śmiało wkraczać w nowe etapy życia. To pora, która sprzyja nowej miłości, zmianie pracy czy mieszkania, lecz bądźcie uważni w dokonywaniu tak ważnych zmian - Słońce w Baranie potrafi rozbudzać niecierpliwość i skłaniać do zmian gwałtownych czy nieostrożnych. Nim podejmiemy konkretne kroki - warto dłuższą chwilę nad nimi pomyśleć.

To właśnie w czasie równonocy wiosennej nasza intuicja często działa na wyższym poziomie niż zazwyczaj. Wielokrotnie w tym czasie wspomina się o sprawdzających się przeczuciach, proroczych snach i niesamowitych ,,zbiegach okoliczności", dlatego w okolicach dnia 20 marca, a w szczególności w dniach następnych - warto zwracać szczególną uwagę na swój wewnętrzny głos, podszepty intuicji i korzystać z rad doświadczonych ezoteryków. W tych dniach wyjątkowo wskazane jest wykonywanie wszelkich zabiegów energetycznych - planujmy więc na ten czas oczyszczanie energetyczne, bioenergoterapię, reiki, harmonizację czakr i wszelkie rytuały energetyczne, które mogą nam pomóc odmienić nasze życie na lepsze.

Szczególne miejsce, podczas trwania równonocy wiosennej, zajmują rytuały i czary oparte na energii żywiołów. W zależności od potrzeby naszego serca wybieramy dla siebie magię opartą na ogniu, wodzie, ziemi lub powietrzu. Żywioł wody powinien być dedykowany przede wszystkim sprawom związanym z uczuciami i emocjami, kwestiom zdrowotnym, intuicji, ukojeniu lub rozbudzeniu naszej wrażliwości. Woda sprzyja regeneracji, oczyszczeniu, wzmocnieniu dobrych przeczuć i szeptów podświadomości. Żywioł ognia dedykowany będzie m.in. oczyszczeniu i odcięciu negatywnych energii, wzmocnieniu własnych sił witalnych i dodaniu energii. Ogień może oczyszczać, wzmacniać i rozbudzać - sprzyja uczciwej rywalizacji, sprawom miłości i seksualności, kwestiom zawodowym i realizacji planów. Żywioł powietrza i oparte na nim czary i rytuały będą sprzyjać wszystkim sprawom związanym z umiejętnością wyrażania własnych myśli, samoekspresją, kreatywnością, pomysłowością i ruchem życiowym. Powietrze może nas wspomagać w podróżach, pracy, relacjach międzyludzkich i działaniach energetycznych. Tak jak woda i ogień - powietrze doskonale wspomaga również proces oczyszczania energetycznego. Żywioł Ziemi może nam pomóc osiągnąć ogólną stabilizację, bogactwo, bezpieczeństwo i trwałość. On obdarzy nas siłą, zdrowym dystansem wobec problemów, umiejętnością analitycznego myślenia i determinacją. Dla konkretnego pragnienia czy problemu można posłużyć się magią opartą na jednym z żywiołów, lecz częściej warto jednak mądrze je ze sobą łączyć - zwłaszcza wiosną, gdy energie te są najmocniej rozbudzone w przyrodzie.

Słowiańska tradycja czyli Jare Gody
Pierwszy dzień wiosny posiada bardzo długą i piękną tradycję, gdyż był on także świętowany przez naszych słowiańskich przodków. Jare święto (Jare Gody) czyli ważne dla Słowian Święto Matki Ziemi i bóstwa płodności zwanego Jaryłą/Jaruną - był to czas kilkudniowych obrzędów, podczas których żegnano zimę i zapraszano wiosnę do swojego życia. Wielu z nas pamięta z dzieciństwa palenie czy topienie marzanny, lecz niewielu z nas wie o tym, że jest to kontynuacja słowiańskiej tradycji przegnania zimy. W ten sposób symbolicznie odganiało się ubóstwo, choroby, a nawet samą śmierć, która zbierała swe żniwo szczególnie w tej nieprzyjaznej porze roku. Dawniej, tak jak i dziś, szczególnie dbano o porządkowanie swych domostw i gospodarstw, aby wraz z wiosną mogło nadejść szczęśliwe i bogate życie. Wiosenne porządki i pranie odświętnych ubrań były obowiązkowym przygotowaniem przed rozpoczęciem tańców, śpiewów i uczty ku czci Matki Ziemi i Jaryły. Na słowiańskich stołach pełno było kwiatów i jajek, które do dziś są dla nas symbolem narodzin życia. Tak, tradycja Świąt Wielkanocnych ma tu swoje korzenie.

Wiccańskie święto Ostara
Słowianie nie byli odosobnieni w czczeniu nadejścia wiosny, robili to również starogermańscy poganie. W trakcie równonocy wiosennej obchodzono święto Ostara (zwane również małym sabatem), podczas którego zwracano się z prośbą do saksońskiej bogini Eastre, która mogła zesłać wiernym szczęście i dobrobyt. Świętowano odejście zimy i zwycięstwo światła nad mrokiem - od tego dnia bowiem dni stają się coraz dłuższe. W tym dniu tradycją było sadzenie ziół i krzewów, które miały bogato obrodzić gospodarzom. Domy i gospodarstwa przystrajano wiosennym kwieciem, a na stołach (jak i w kulturze słowiańskiej) powszechnie gościły jajka symbolizujące narodziny nowego życia. Dzisiejsze Święta Wielkanocne mają tu również swoje korzenie.

Wróżby i magia, którą rozpoczniemy w dniu równonocy wiosennej ma wielką moc. Warto skupić się na tym, czego najbardziej pragniemy i zacząć dążyć do celu wraz z nadejściem wiosny. Tworząc swoje plany możemy skorzystać z ćwiczenia ,,Trójkąta pragnień", o którym wspominałam Wam już w poprzednich artykułach lub wziąć do ręki słuchawkę i zadzwonić do Wróżki, abyśmy mogli wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązania dla Ciebie.
Pozdrawiam Was gorąco i życzę samych słonecznych dni,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji