widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-03-29

Końska podkowa - niech się szczęści!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Końska podkowa - niech się szczęści!" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Spacerując po łąkach, polanach czy lasach możemy natknąć się na prawdziwe skarby. Wśród nich wyjątkowe miejsce na pewno zajmuje końska podkowa, która od wieków stanowi symbol ochrony i czystego szczęścia. Skąd jednak pojawiła się wiara w jej drogocenne działanie?

Istnieje piękna legenda o angielskim kowalu, który odnalazł sposób na przepędzenie złych mocy, kiedy to... spotkał się z samym Diabłem. Historia miała mieć miejsce X-wiecznej Anglii, gdzie swój własny warsztat prowadził pobożny, uczciwy i bardzo pracowity kowal imieniem Dunstan. Dziś znamy Go jako św. Dunstana z Canterbury - zakonnika, który szedł ścieżką pustelniczą, opata klasztoru i arcybiskupa. Pewnego dnia Dunstana odwiedził bardzo nietypowy gość - pół człowiek, a pół zwierzę - rogata bestia niosąca zapach siarki, w której kowal-zakonnik rozpoznał postać samego Szatana. Diabeł poprosił o podkucie Jego kopyt, lecz Dunstan wyczuł w tym podstęp. Nie chcąc usługiwać Nieczystemu, zakonnik dotknął Diabła żelazem, które poparzyło przybysza i sprytnie wykorzystał okazję do podpisania paktu o nietykalności domostw, które mają zawieszoną podkową przy drzwiach.

Dziś niewielu z nas wierzy w przesądy, jednak widok podkowy zawieszonej przy drzwiach nie jest tak rzadki jak sądzimy. Niegdyś zawieszano ją również na masztach statków, w bramach czy na kominku. Podkowa przede wszystkim ma działanie ochronne - odpędza negatywne energie - zazdrość, zawiść, nienawiść i chroni przed ingerencją sił nieczystych. Powszechnie mówimy o tym, że podkowa przyniesie nam szczęście i jej właściciele często ją chwalą. Jak powinniśmy zawiesić nasze szczęście z żelaza?

Kierunków zawieszenia podkowy właściwie mamy aż trzy. Powszechnie znanym sposobem na przyciągnięcie szczęścia jest zawieszenia podkowy na kształt literki ,,U" czyli różkami do góry. Takie ułożenie ma działać jak magnez na szczęście, które będzie ,,wpadać" do naszego życia. Niektórzy podważają tę teorię poprzez powiedzenie ,,jak łatwo wpadnie, to i wypadnie", ale ile osób - tyle teorii. Odwrotne zawieszenie - różkami do dołu - ma zapewnić silną ochronę przed złymi mocami, negatywną energią i nieproszonymi gośćmi. Trzecim sposobem jest podkowa zawieszona na kształt literki ,,C", która ma być symbolem Jezusa Chrystusa. Najbardziej szczęśliwym omenem jest zawieszenie podkowy na 7 gwoździkach. Siódemka, uznawana za liczbę boską, jest dodatkowym symbolem szczęścia, które ma do nas przyciągnąć podkowa.

Kiedy nie mamy dostępu do prawdziwej podkowy, a bardzo chcielibyśmy zaprosić ją do naszego życia - śmiało możemy sięgnąć po breloczki, ozdoby i biżuterię na jej kształt. Czy podkowa przyniesie Ci szczęście? Może warto spróbować? :)

Pozdrawiam gorąco i życzę Wam wiele szczęścia,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji