widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-03-23

Wiosenne porządki w miłości cz.1

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wiosenne porządki w miłości cz.1" przygotowanym przez naszego eksperta IKKA.

Feng Shui zaczyna się od sprzątania

W obszarze Miłości, Partnerstwa i Związków - zrobienie porządków oznacza zrobienie miejsca na NOWE. Nowy związek, nowe uczucie, ale równie nową wersje ... starego związku.

Stosuj zmiany tam, gdzie są one potrzebne.
Jak już pamiętasz z poprzednich artykułów- nie wprowadzaj zmian tylko po to, aby jeszcze poprawić to, co i tak dobrze działa!
Energia związku to nie tylko same zmiany w ustawieniu wnętrza domu czy mieszkania, to przede wszystkim zmiany we wnętrzu samego siebie.
Na początku należy wprowadzić wewnętrzny ŁAD i zewnętrzny PORZĄDEK.
To oznacza działanie dwutorowe, gdzie jedno działanie jest wspierające dla drugiego.
Zmiany w sferze związków, jak każde Feng Shui zacznij od zrobienia porządku, od wytworzenia pustki. Aby zmiany mogły zaistnieć, aby energia mogła popłynąć - należy stworzyć dla niej miejsce. Jak mówi stare, wschodnie porzekadło - nie da się napełnić nową herbatą filiżanki, w której jeszcze jest stara.

Gdzie dokonywać zmiany, aby naprawić/poprawić związek?
Krok pierwszy do harmonii - to wprowadzenie Ogólnego Porządku. Uporządkuj myśli i emocje. Wycisz się. Pozwól energii popłynąć. Nie przywołuj męczących wspomnień, zamiast tego myśl o tym, czego chcesz i pragniesz w przyszłości.
Uporządkuj też przestrzeń wokół siebie, a szczególnie w sferze dotyczącej związku, a konkretnie - typu związku na którym Ci zależy.

Jeśli naprawy wymagają relacje z rodzicami, rodziną, autorytetami, przełożonymi - porządek dotyczy szczególnie strefy Ba-gua zwanej ,,Starszymi" czy ,,Przeszłością". To dom nr 3 w siatce Ba-gua. Możesz wzmocnić związek partnerski (wtedy działania dotyczyć będą Domu 2), związki z przyjaciółmi (Dom 6). Analogicznie należy zadziałać w strefie ,,Kreatywność. Dzieci" - czyli w Domu nr 7 Ba-gua jeśli poprawy wymaga relacja z dziećmi, czy wnukami.
Sprawdź, co znajduje się w Domach Ba-gua odpowiedzialnych za związki. Sprawdź ten Dom Ba-gua, który wymaga szczególnej poprawy nie tylko na planie całego domu czy mieszkania, ale i w poszczególnych pomieszczeniach, nawet w kuchni czy łazience. Często tam ukryte są odpowiedzi i zarazem klucze do zmian! Dla przykładu, jeśli ,,naprawiasz" relację z ojcem - zastosuj remedia odpowiednio: w domu nr 3 całego mieszkania, Twojego pokoju, ale tez pozostałych pomieszczeń. Przykład z życia, który poprawił relację z rodzicem: na parapecie kuchni (strefa Starszych całego domu) stanął zielony kwiat o mięsistych liściach. Remedium zadziało bardzo szybko.

Niezależnie od obszaru działania są bardzo podobne i bardzo proste :
Wyrzuć stare przedmioty, zrób porządek, przestaw meble, zmień elementy wystroju, zrób miejsce na Nowe, a dopiero wtedy będzie mogło ono nadejść.

Podczas konsultacji, które przeprowadzam, zdarzyło mi się spotkać wiele przykładów przedmiotów, które niszcząco wpływały na związek. Statystki pokazują wyraźnie, że jednak najczęściej chcemy poprawy w związku partnerskim i temu tematowi poświęcimy najwięcej uwagi.

Co konkretnie trzeba zrobić ?
Dla przykładu: jeżeli jesteś po rozstaniu z dotychczasowym partnerem - jeśli chcesz-zostaw fotografie, ale usuń przedmioty, a już bezwzględnie rzeczy osobiste należące do byłego partnera. Pielęgnowanie pamięci po związku poprzez trzymanie przedmiotów związanych z ,,byłym", czy ,,byłą", które nie mają charakteru pamiątek - to tkwienie w ,,nostalgii po związku". Niektórzy nazywają to nawet ,,niekończąca się żałobą" po związku".

Taki stan utrudnia, a często po prostu uniemożliwia Ci otwarcie na Nowe Relacje i Nowego Partnera.
Czym innym jest przejście przez właściwy etap wychodzenia ze związku poprzez cierpienie i nawet ból, który zawsze towarzyszy stanowi ,,po stracie", a czym innym uporczywe przywiązanie do wspomnień! To tak, jakbyśmy nie pozwalali byłemu partnerowi odejść, a sami faktycznie nie zakończyli emocjonalnie tego związku!

Jak porządkować faktycznie i energetycznie?
- Kup 60-litrowe i 100-litrowe worki - do usunięcia Wszystkich Rzeczy Niepotrzebnych. Akcje zapełniania worków proponuje stosować przynajmniej raz na 3 miesiące.

- Zastosuj kadzidełka zapachowe (oczyszczanie). Zapalać je należy w miarę potrzeby - kiedy np. czujemy, że energia jest niedobra, jest jakoś ,,ciężko". Jeżeli lubisz zapach kadzidełek - zapalaj je tak często, jak chcesz.

- Zapalaj świece (głównie białą - oczyszczanie). Podobnie, jak z kadzidełkami - jeśli lubisz blask świec i swoisty nastrój, który powstaje - zapalaj je nawet co wieczór.

- Używaj ziół (do okadzania i oczyszczania). Okadzanie ziołami to już zabieg energetyczny nieco bardziej skomplikowany i można powierzyć jego wykonanie specjaliście od Feng Shui, który może wykonać cały Rytuał Oczyszczania. Jeśli zdecydujesz się zrobić oczyszczanie samodzielnie - najprościej jest użyć do tego celu szałwii. Zioła szałwii zawiń w bibułę lub zwykły, miękki papier (np. śniadaniowy) - tak, by powstało ,,cygaro". Tak przygotowane zioła umieść w naczyniu ( metalowa miseczka zanurzona w innej zawierającej wodę - jest najlepsza, bo można wykonać proces spalania i zapobiec przegrzaniu się naczynia). Naczynie weź w ręce i obejdź z nim całe mieszkanie zaczynając od drzwi wejściowych. Okadzaj ze szczególna dbałością szczególnie kąty, bo, wg Chińczyków, tam lubi czaić się Sha (zła energia).

- Wysyp sól kuchenną (służąca do ,,zbierania ,, tego, co energetycznie złe). Prosty sposób oczyszczania przy pomocy soli kuchennej polega na rozsypaniu jej najlepiej w czterech głównych rogach mieszkania. Można tez oczyszczać pojedyncze pomieszczenia ( gdy mieszkamy we wspólnym domu, np. z rodzicami). Ważne, by sól po 3-4 dniach całkowicie uprzątnąć i wraz z zebraną energią całkowicie usunąć - najlepiej przez wyrzucenie do sedesu. Jeśli masz szambo, a nie kanalizację, wówczas wysyp z dala od domu. Można sól umieścić w rogach w naczynkach, co ułatwia sprzątanie.

Po usunięciu niepotrzebnych energetycznych powiązań z byłym związkiem - zastosuj remedia, pamiętając o tempie wprowadzania zmian- stopniowo i powoli. W Feng Shui nie wolno działać w pospiechu i chaotycznie. Każdy ruch i każda zmiana musza być przemyślane.
Wprowadzaniem remediów zajmiemy się w kolejnym odcinku, teraz robimy porządki!

IKKA


IKA - Iwona K. Zapytaj eksperta INFO
Jestem dostępna w dni powszednie i w weekendy przeważnie w godz.10:00-20:00 (oczywiście czasem robię przerwy :) ZAPRASZAM DO ZAMAWIANIA ROZMÓW Na zamówione rozmowy oddzwaniam w godzinach dostępności -lub następnego dnia, jeśli zamówione zostaną po 20 00. PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ -ODDZWANIAM NA ROZMOWY WG KOLEJNOŚCI ZAMÓWIENIA :-)
NIEDOSTĘPNY
Bliźnięta więcej informacji
Zadzwoń na
708 888 668708 888 668 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7620048 224 179 762 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji