widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-04-17

Praktyczny poradnik jak czyścić kamienie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Praktyczny poradnik jak czyścić kamienie" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Kamienie i minerały są powszechnie używane przy wielu działaniach magicznych. Z ich wsparciem tworzymy rytuały, zaklęcia czy talizmany. Umiejętnie używane kamienie wzmacniają, uzdrawiają i zaklinają los. Mają swoją naturalną moc, którą z chęcią się z nami dzielą. Kupujemy je w sklepach, znajdujemy lub dostajemy w prezencie. Trzeba jednak pamiętać, że kamienie takie są niczym energetyczna gąbka. Wyciągają one energię osób, z którymi się stykają, ale także pochłaniają energię miejsc, w których się znajdują. Kiedy więc naładują się negatywną energią, to nie będą w stanie nam pomóc, a nawet ich posiadanie może zacząć nam z czasem szkodzić. Zanieczyszczony kamień, nawet jeżeli będzie prezentem od najukochańszej ciotki, może stać się dla nas szkodliwy. Jeśli nie możesz sobie tego wyobrazić, to pomyśl, że każdy minerał jest jak mieszkanie - nasz dom. Kiedy w domu zaczyna panować bałagan i wciąż przychodzą nieproszeni goście, to zaczyna być to sytuacja groźna nie tylko dla Twojego samopoczucia, lecz również zdrowia. Bałagan rośnie, kurzu przybywa, a bakterie zaczynają żyć swobodnie niczym na znanych nam reklamach o środkach czystości. Tak samo jest z minerałami, które są mieszkankami dla konkretnych energii i wibracji - muszą być one czyste i zadbane, aby żadne energetyczne paskudztwo tam nie zamieszkało :)

Zanieczyszczonych kamieni nie trzeba jednak od razu wyrzucać czy komuś przekazywać. Wystarczy je umiejętnie oczyścić i tym samym na nowo przygotować do dalszej pracy. Taki zabieg wcale nie jest trudny i większość osób spokojnie sobie z tym poradzi. Tak naprawdę myślę, że wszyscy.

W jakim momencie należy oczyścić nasz kamień? Zawsze w momencie, gdy go kupimy lub dostaniemy. Później wszystko będzie zaś zależeć od tego jak często będziemy z niego korzystać i jak szybko będzie on chłonął energię z otoczenia. Wyobraźmy sobie to na zasadzie gąbki, którą trzeba wycisnąć w momencie, gdy wchłonie już zbyt dużo wody. Na tej samej zasadzie działa nasz kamień, który może przesiąknąć energią miejsc i innych ludzi - zwłaszcza, kiedy jest stosowany jako talizman czy amulet. Wiele osób samodzielnie potrafi wyczuć moment takiego "przeładowania". Bardziej wprawieni mogą także posłużyć się w tym celu wahadełkiem. Najłatwiej jednak przyjąć zasadę, że lepiej oczyszczać kamień systematycznie np. raz w miesiącu lub w sytuacji, kiedy odczujemy pogorszenie naszego samopoczucia. Sposoby na oczyszczenia kamieni jest kilka, a my powiemy sobie oczywiście o tych najlepszych :)

Woda

Najprostszym, najszybszym i najbardziej znanym sposobem oczyszczania kamieni jest użycie w tym celu wody. Powszechność tej metody świadczy przede wszystkim o jej skuteczności. Nie lekceważmy siły żywiołu, dzięki któremu możemy oczyszcić nawet najbardziej zanieczyszczone minerały. Ten sposób oczywiście nie będzie jednak skuteczny dla kamieni, które mogłyby się w naszej wodzie rozpuścić. Bardzo rzadko jednak można się z tym spotkać. Dla pełnego oczyszczenia (najlepiej wykonać po zakupie lub otrzymaniu minerału) najlepsza będzie płynąca naturalnie woda - w strumieniu lub rzece. Należy wówczas włożyć kamień do woreczka, na przykład lnianego, a następnie zanurzyć kamień w wodzie i przymocować do czegoś, żeby nie odpłynął nam z nurtem rzeki. Możemy zamoczony woreczek również trzymać w ręku. Dla tych, którzy mają pewną rękę - woreczek nie będzie koniecznością. Resztę zrobi już za nas natura. Oczyści kamień i zabierze ze sobą całą złą i obcą energię. Jeżeli jednak nie możesz sobie pozwolić na wycieczkę nad wodę, to nic straconego. Wystarczy w tym wypadku także woda z kranu. Trzymaj kamień pod bieżącą wodą i wyobrażaj sobie jak energia spływa z kamienia razem z wodą. Możesz przy tym także wypowiadać życzenie "wodo oczyść ten kamień, aby służył mi i pomagał". Najbardziej uniwersalna metoda - jaką jest oczyszczanie minerałów przy pomocy wody - jest szczególnie polecaną dla osób urodzonych w znakach zodiaku, które przynależą do tego żywiołu (Rak, Skorpion, Ryby).

Sól

Sól wyciąga negatywną energię z kamieni. Można jej użyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na włożeniu kamienia do naczynia i zasypaniu go solą. Najlepiej pozostawić minerał w solnej kołderce na całą noc. Później wystarczy go wyjąć i opłukać wodą. Kamienia nie wycieramy. Jednak - jak to w życiu bywa - nie wszystkie kamienie nadają się do takiego oczyszczania i po prostu nie mogą być trzymane w soli. Przykładem będą kamienie szlachetne. Dla pozostałych minerałów sól można również połączyć z wodą i zrobić im taką kąpiel solankową. Wystarczy kamień wrzucić do solanki, trzymać go w niej przez całą noc, a rano opłukać bieżącą wodą. Tak samo jak przy oczyszczaniu wodą tak i przy oczyszczaniu solanką nie należy oczyszczać w ten sposób kamieni, które się rozpuszczają w wodzie. Metoda solankowa jest zdecydowanie silniejszą niż pierwsza, którą omówiliśmy. Oczyszczanie solne jest również często wybierane po utracie kogoś bliskiego.

Ziemia

Oczyszczanie ziemią to pozwolenie kamieniowi na powrót do swoich korzeni. Kamień należy zakopać pod ziemią i pozostawić go tam na kilka godzin lub nawet kilka dni. Ziemia wyciągnie negatywną energię i pozostawi kamień oczyszczony i gotowy do dalszej pracy. Po wykopaniu kamienia można go opłukać bieżącą wodą i wysuszyć. Jeżeli jednak kamień nie lubi wilgoci, to nie należy go opłukiwać, a przed zakopaniem należy się upewnić, że w danym miejscu jest sucho i sama ziemia także nie zawiera za dużo wilgoci. Zabieg tego rodzaju oczyszczenia minerałów jest wskazany przede wszystkim dla znaków zodiaku w trygonie ziemi (Byk, Panna, Koziorożec), ponieważ najlepiej nakieruje ona właściwą energię dla minerałów (dostrojone wibracje).

Dym

Okadzanie w szybki sposób pozwala oczyścić i zresetować energię w kamieniu. Najlepiej jest wybrać naturalne kadzidła ze sprawdzonych źródeł. Kadzidełka na patyczkach mogą zawierać substancje takie jak klej i inne syntetyczne środki, które tylko dodadzą niepotrzbnej i złej energii. Do oczyszczania kamieni świetnie sprawdzają się kadzidła z białej szałwii i cedru. Można takie kadzidło rozpalić w pojemniku, uważając, żeby nic w otoczeniu nie podpalić. Następnie należy trzymać kamień nad tym dymem przez krótką chwilę. Pamiętaj, aby nie robić niczego na siłę i jak czujesz, że dym cię parzy, to zabierz rękę i poczekaj jak będzie łagodniejszy lub trzymaj kamień wyżej. Kamień można również trzymać za pomocą delikatnych szczypiec. Podczas okadzania patrz na powstały dym i wyobrażaj sobie jak wraz z dymem ucieka negatywna energia, a sam kamień staje się czysty, jasny i gotowy na przyjęcie pozytywnej energii. Możesz także powtarzać "niech ten dym zabierze ze sobą całą negatywną energię mojego kamienia". Metoda okadzania jest szczególnie polecana dla osób posiadających numerologiczną wibrację mistrzowską, a także dla tych, których znak zodiaku należy do trygonu ognia (Baran, Lew, Strzelec).

Dźwięki

Kamienie można także oczyszczać poprzez konkretne wibracje dźwiękowe. Do tego potrzebujemy jednak dzwonków lub misy tybetańskiej. Przez kamień muszą przechodzić fale dźwiękowe, które będą emitowane od naszych dzwoneczków lub misy. To właśnie niewidoczna dla nas fale będą pochłaniać negatywną energię i powodować oczyszczenie kamienia. Można to robić przez kilka minut. Jednak co najważniejsze nie ma w tym przypadku żadnych przeciwwskazań i ryzyko zniszczenia kamienia przy tym sposobie jest wręcz niemożliwe. Ten sposób oczyszczania jest szczególnie polecany osobom, których znak zodiaku przynależy do trygonu powietrza (Bliźnięta, Waga, Wodnik).

Specjalne minerały i szczotki

Istnieją takie minerały i przedmioty, które niemalże automatycznie pochłaniają złą energię i oczyszczają używane przez kamienie. Są to na przykład geody kwarcu i szczotki ametystu. Te minerały świetnie pozwolą wszystkie kamienie oczyścić, a dodatkowo oczyszczą same siebie. Nie trzeba więc dodatkowo ich czyścić, bo robią to automatycznie - są do tego stworzone. Jest to więc spore ułatwienie - zwłaszcza, gdy posiadamy dużo kamieni do pracy. Zyskujemy dzięki temu czas i szybciej możemy dalej z nich korzystać. Ta metoda polecana jest dla wszystkich i praktycznie nie posiada efektów ubocznych. Delikatnym minusem możemy być fakt, że nie dostraja ona konkretnych wibracji żywiołu, lecz dziś nie o dostrojeniu, a o oczyszczaniu mówimy :)

Kamienie świetnie sprawdzają się w magii, lecz - jak przy każdym narzędziu pracy - trzeba o nie dbać. Często słyszymy, kiedy ktoś mówi, że coś nie działa, lecz poprzez swoją nieuwagę lub brak wiedzy - samoistnie blokuje dobre działanie np. konkretnego minerału.Dzięki naszej uważności i wspomnianym dziś oczyszczaniu - praca z minerałami będzie bezpieczna dla nas i naszego otoczenia. Zanieczyszczone kamienie nie dość, że będą działać wolniej lub w ogóle, to dodatkowo mogą nawet nam zaszkodzić i przelać swoją złą energię na nas. Należy więc pamiętać, aby poświęcić trochę czasu swojej magii :)

Pozdrawiam gorąco,

Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji