widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-07-17

Koszmary senne - czy niosą ze sobą przesłanie?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Koszmary senne - czy niosą ze sobą przesłanie?"
Koszmary dotyczą nas wszystkich. To budzące dreszcze i przerażenie marzenia senne, które pozostają w naszej pamięci nieraz przez bardzo długi czas. Zaburzenia snu są częste - zaliczamy je już do jednych z chorób XXI wieku. Najczęściej spowodowane są one stresem, napięciem czy trudnymi wydarzeniami, które nas spotykają. Sny potrafią pokazać nam nasze własne lęki i obawy. Czasem są wynikiem przeczytanych wiadomości, zasłyszanych wieści czy filmów, które oglądamy. Czy powinniśmy się ich obawiać, czy są to sny prorocze i czy mogą one nieść ze sobą jakieś przesłanie dla nas?
Przeciętny człowiek przesypia około jednej trzeciej części swojego życia. W ten sposób regenerujemy swoje siły, odpoczywamy i relaksujemy swoje ciało. Bezsenność może wywołać wiele nieprzyjemnych i groźnych w skutkach schorzeń, dlatego troska o jakość i higienę snu powinna być dla nas niezwykle ważna. Dobrze, kiedy nasz sen jest miły i spokojny, a marzenia senne niosą ze sobą piękne i kojące obrazy. Gorzej, jeśli wybudzamy się zlani potem, bo znów przyśnił się nam jakiś potworny koszmar.
Przyśnić może się nam wszystko co nas przeraża. Jak w najgorszym horrorze - spotykamy istoty nie z tego świata, dotykają nas klęski żywiołowe, atakują nas groźne zwierzęta. Często jesteśmy ranni, giną nasi bliscy lub sami tracimy życie. Śnimy, że spadamy, toniemy, płoniemy lub nasze ciało zaczyna gnić. Miejmy nadzieję, że Ciebie te sny nie nawiedzały. Wypadające zęby, gonitwy, ucieczki i napaści. Wiele snów jest dla nas wspólnych. Koszmary mogą nieść jednak ze sobą pewne przesłania. Mogą być listem poleconym, który przesyła do nas nasza własna podświadomość.
Katastrofy naturalne, walka, wojna


Śniłeś o powodzi, rozszalałym ogniu lub ludziach, którzy dzierżą broń po to, aby zabić. Media dbają o to, aby przekazywać nam wieści o tym, co dzieje się na świecie. W XXI wieku wojna nie powinna mieć miejsca, a jednak słyszymy o takich działaniach. Oglądamy pokazy wystrzelenia rakiet, spuszczane na miasta bomby czy też terrorystów, którzy ślepo wierzą w słuszność swoich działań. Można powiedzieć, że takimi wieściami jesteśmy bombardowani z każdej strony - może znaleźć to odzwierciedlenie we własnych snach. Koszmar może być wtedy naszą naturalną reakcją - realnym strachem, który budzą te wydarzenia.


Kataklizmy, walki czy działania wojenne mogą być też odczytywane jako odzwierciedlenie kłopotów, które nie dotyczą świata, lecz Ciebie. Najczęściej symbolizują kłopoty rodzinne i emocjonalne. Podświadomość daje nam sygnał, że pragniemy działać - chronić naszych bliskich i przyjaciół. Mamy w sobie wiele empatii i obaw o dobro osób, na których nam zależy. Kataklizmy, w których pojawia się woda są najczęściej odzwierciedleniem naszego stanu emocjonalnego. Tego, że nie potrafimy się odnaleźć w danej sytuacji, nie możemy być szczerzy lub spełnieni. Nasze uczucia są wzburzone i niespokojne. Sny wojenne reprezentują nasze konflikty wewnętrzne, wątpliwości i obawy dotyczące przyszłości. Może być tak, że nie zgadzasz się z czyimś zdaniem, postawą i wymogami, lecz nie potrafisz wprost tego wyrazić. Dusisz w sobie emocje i czujesz się zmuszany do życia według określonych przez kogoś zasad. Koszmary o tej tematyce skłaniają do przemyśleń. Do przyjrzenia się osobom z naszego otoczenia. Pomyśl czy ten sen przypadkiem nie odzwierciedla Twoich prawdziwych myśli.


Istoty nie z tego świata


Filmów o takiej tematyce jest bez liku. Już od najmłodszych lat czytamy o krasnoludkach, elfach i smokach. Poznajmy kosmitów z przeróżnych planet. Słyszymy o demonach, potworach i duchach. Może się tak zdarzyć, że taka istota odwiedzi nas w snach. Koszmary o tej tematyce bywają nieraz tak realistyczne, iż ludzie, którzy ich doświadczają - wierzą, że tę obcą istotę naprawdę spotkali. Mimo trudnych i przerażających wrażeń, który budzi w nas taki sen - niesie on ze sobą najczęściej dobre dla nas przesłanie.
Osobliwe istoty reprezentują to, co dla nas jest niewidoczne i nieznane. To mogą być Twoje własne pragnienia, cechy charakteru, talenty, a nawet odpowiedzi na zadawane sobie pytania. Tyle razy można się złapać na momencie życia, kiedy nie do końca wiemy czego chcemy. Przy wyborze studiów, pracy, partnera czy grona przyjaciół. Zastanawiasz się czy iść w prawo, czy w lewo. Obca istota może chcieć Ci przekazać, że znasz odpowiedź, ale jeszcze jej nie dostrzegłeś. Nie wejrzałeś w głąb siebie. Ten koszmar zachęca nas do wprowadzenia zmian i może być dla nas negatywną zapowiedzią tylko wtedy, kiedy tego nie uczynimy.
Śmierć członka rodziny lub przyjaciela
Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej niepokojących koszmarów, jakie mają miejsce. Budzimy się nie tylko przerażeni i przepełnieni smutkiem, ale nieraz odczuwamy obawę, że sen może okazać się proroczym. Zazwyczaj, na szczęście, nie jest. Koszmar może odzwierciedlać Twoją prawdziwą obawę o to, że bliska Ci osoba odejdzie. Kiedy wiesz, że tak jest - nie masz się czym przejmować. We śnie przeżywasz prawdziwe emocje, które szaleją w Twym sercu na jawie.
Symbolika tego typu snów jest bardzo głęboka - zależy od okoliczności, w której ginie dana osoba oraz od tego kim dla Ciebie jest. Ogólnie jednak odczytujemy koszmar jako brak poczucia pewności, niezależności czy bezpieczeństwa w życiu. Nie czujemy się stabilnie, boimy się zmian i tego, co życie chce nam przynieść. Możemy nie odczuwać wsparcia ze strony bliskich lub partnera. Czasem sen odzwierciedla prawdziwe oddalenie pomiędzy nami, a osobą, która nam się przyśniła. Nasza więź słabnie, mamy dla siebie coraz mniej czasu, a wzajemne odwiedziny są coraz rzadsze. Nasza podświadomość może nam podsuwać takie sny, jako sygnał, że czas coś zmienić. Być może w tej relacji, lecz może również w samym sobie. Możemy mieć w sercu żal do tej osoby, a jej śmierć w naszym śnie staje się niejako rozwiązaniem - oczyszczeniem atmosfery. Warto jednak wszystkie sprawy rozwiązywać tu i teraz. Dbać o innych i o siebie.


Napaść, pobicie, postrzelenie, własna śmierćSen o własnej śmierci jest niezwykle rzadki, ale zdecydowanie należy do tych, które pamiętamy nieraz do końca życia. Pamiętamy okoliczności i uczucia, które temu towarzyszyły. Wiele osób doświadczyło również wyjątkowego poczucia pustki w sennym koszmarze. Ciemności, ciszy, poczucia zagubienia, lecz również dziwnego spokoju - jakby nic się nie stało, a na pewno już nie mogło się ,,odstać". Taki sen niesie ze sobą realny lęk o własne życie, lecz jego symbolika jest zaskakująco pozytywna.
Śmierć jest jednym z etapów, który jest wspólny dla wszystkich istot żyjących. Krąg życia może być kołem jedynie wtedy, kiedy śmierć będzie istniała. Obumierająca roślina staje się życiodajna dla ziaren, które pragną wzejść. Sen reprezentuje zmiany - nieraz bolesne, stresujące i trudne, lecz w konsekwencjach - dobre dla nas samych. Koszmar zapowiada, że już czas zamknąć pewien etap naszego życia, aby móc rozpocząć nowy. Nie można mieć wszystkie na raz i trzymać kilku srok za ogon. Czas pozostawić coś za sobą, aby móc pójść przed siebie.
Sny, w których pojawiają się akty napaści, pobicia, zranienia naszego ciała - możemy czytać dwojako. Może to być symbol naszego gniewu, skrywanej złości czy niechęci wobec kogoś. Z drugiej strony, może być to oznaka negatywnych emocji, którymi obdarzamy samych siebie. Możliwe, że zostały podjęte błędne decyzje. Kogoś zraniłeś, obraziłeś, skrzywdziłeś - wiesz o tym, ale już za późno jest, aby to zmienić. Koszmar niesie ze sobą karę, której w życiu realnym nie otrzymałeś za swój zły uczynek. Przemyśl to, ale nie rozpamiętuj. Nie miał żalu do siebie i nie pielęgnuj poczucia winy. Jeśli możesz coś zmienić zrób to, a jeśli nie - wybacz sobie i nie popełniaj tego samego błędu.
Spadanie, skrępowanie, tonięcie czy uwięzienie
Kiedy lecisz w dół z dużej wysokości, to życie przelatuje Ci przed oczami. Nic już nie możesz zrobić. Toniesz, płoniesz, masz skrępowane ciało lub jesteś gdzieś uwięziony. Nic już nie możesz zrobić. Wersji snu o tej tametyce jest wiele, lecz przesłanie zazwyczaj jedno. Twoja podświadomość wysłała Ci wiadomość, że masz poczucie braku kontroli nad własnym życiem. Boisz się wszystkiego złego, co może się wydarzyć. Wypadku samochodowego, puszczenia dziecka samego do miasta, powodzi, huraganu czy pana urzednika, który może Ci przeszkodzić w załatwieniu ważnej sprawy. Możesz mieć kłopoty materialne, rodzinne lub uczuciowe. Sen symbolizuje brak naszej pewności wobec siebie, partnera, rodziny czy obawę o niekorzystne zdarzenia losowe. Tonięcie jak i płonięcie najczęsciej odnoszone są zaś do sfery uczuciowej, partnerskiej i seksualnej.
Agresywne zwierzę


Zostałeś ugryziony, użądlony czy rozszarpany przez niezwykle agresywne zwierzę. Nasz wewnętrzny głos przekazuje nam wiadomość, że nasz kompas moralny nie wskazuje jeszcze właściwego kierunku. Sny najczęściej towarzyszą dzieciom i młodziezy, którzy naturalnie starają się dopasować do panujących zasad i norm. Niektóre granice naginają - dając w ten sposób pole do działania ich nieujarzmionej naturze. Nasz wewnętrzny bunt, pragnienie wolności i namiętności są niczym dzikie zwierzę, które pragnie wyrwać się na wolność. Koszmar zwraca naszą uwagę na aspekty moralne, etyczne naszych czynów. Może również mówić o czynach kogoś nam bliskiego.
Krwawiące, zniszczone lub wypadające zębyW naszym kraju jest to jeden ze snów, który budzi najwięcej lęku. Większość śniących o zębach - mówi, że oznacza to śmierć lub - w najlepszym przypadku - poważną chorobę. To nie jest prawdą. Ząbki reprezentują naszą siłę życiową. Witalność, kondycję, stan zdrowia. Sen o tym, że dziąsła krwawią, zęby się ruszają lub wypadają - jest najczęściej naszą realną obawą o zdrowie i życie. Symbolizuje i odzwierciedla nasz strach. Rzadko zapowiada niemiłe wydarzenia czy problemy natury fizycznej, zdrowotnej. Zęby śnią się najczęściej w trudnych dla nas momentach życiowych, kiedy brak nam poczucia bezpieczeństwa, spełnienia i szczęścia.
Koszmarów w naszym życiu nie brakuje - zarówno na jawie, jak i we śnie. Nasz starch przed złym snem jedynie napędza pojawienie się kolejnych tego typu. Każdy z nas marzy o spokojnej nocy, po której możemy wstać prawą nogą z uśmiechem na ustach. Nie bój się, a strach nie będzie przychodził do Ciebie w nocy. Rozwiązuj swoje sprawy, nie zamiataj niczego pod dywan. Żyj w zgodzie ze sobą i z innymi, a będziesz mógł spać spokojniej.
Ja życzę Wam Kochani, aby sny były dobre i spokojne. Jeśli jednak jakiś sen szczególnie nie daje Ci spokoju i chcesz poznać jego głębię - postaram się Tobie pomóc.
Pozdrawiam Was serdecznie,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji