widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-04-05

Pełnia i nów w kwietniu, czyli księżycowa energia na wiosnę

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Pełnia i nów w kwietniu, czyli księżycowa energia na wiosnę" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Mark Twain powiedział kiedyś, że ,,Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu". Idąc tym tropem zastanawiamy się nad tym, co kryje przed nami ziemski satelita, a co pragnie nam pokazać. Miesiąc w miesiąc obserwujemy pełnię i nów, które niosą ze sobą różnego rodzaju zmiany energetyczne. Jednak w jakich kwestiach się one objawią i jak one nas zadziałają? Zależy to przede wszystkim od tego, w jakim znaku Zodiaku Księżyc się rozgości. Dzisiaj powiemy sobie o tym, jakich wibracji możemy oczekiwać w kwietniu - czego się wystrzegać, czym się kierować i na czym się skupić.

Księżyc w nowiu

W pierwszy piątek miesiąca - 5 kwietnia, o godzinie 8:50 - rozpocznie się nów Księżyca, który zagości w płomiennym znaku Barana. Poprzedni miesiąc nas nie rozpieszczał. Marzec ogólnie był miesiącem trudnym, pełnym napięć, niepewności i oczekiwań. Duży udział w tym zjawisku miała retrogacja Merkurego. Początek kwietnia ma jednak pomóc nam zatrzeć to niemiłe wspomnienie i pomóc zrobić krok naprzód. Silna energia Barana pomoże nam otrząsnąć się z zimowego marazmu. Dzięki niej odnajdziemy w sobie wiarę i determinację, aby wkroczyć w nowy etap naszego życia. Towarzyszący nam Baran stanie się doskonałym sprzymierzeńcem w walce o poprawę jakości naszego życia. Wszelkie decyzje przyjdą nam łatwiej - bardziej intuicyjnie. Kwiecień doda nam energii potrzebnej do wprowadzania zmian w życiu.

Energia nowiu może, jak zwykle, wprowadzić nas w poczucie pewnego rodzaju braku komfortu. Możemy być nieco niepewni swoich zamierzeń i wątpić w realizację naszych zamierzeń. Serce jednak będzie nam podpowiadać, że czas wprowadzić zmiany, które pozwolą nam poczuć się stabilniej i bezpieczniej. Nadchodzi czas, w którym możemy sięgnąć po niestandardowe rozwiązania dla naszych problemów. Pomału będziemy odzyskiwać energię, staniemy się odważniejsi, lecz nie powinniśmy zapominać o tym, aby każda z decyzji była dobrze przemyślana. Zastanówmy się nad tym, co jest dla nas priorytetem, a bez czego możemy się obejść. Działajmy konsekwentnie i starannie. Nie spieszmy się z wielkimi krokami, lecz zadbajmy o to, aby podążać w pożądanym przez nas kierunku. Najbliższy czas to okres ,,włączonego budzika" dla przyrody. Słońce za oknem, coraz więcej zieleni i zapach pierwszych kwiatów pomogą nam przebudzić pokłady energii. Pomoże nam również Księżyc, który dziarsko wkroczy w znak Barana.

Silne energie, które niesie ze sobą Księżyc w Baranie, możemy dostrzegać przez okres miesiąca czasu - do dnia czwartego maja, czyli kolejnego nowiu. Pierwsze 14 dni - od nowiu do pełni - warto poświęcić realizacji nowych projektów, doświadczeń i pomysłów, aby w pełni wykorzystać sprzyjający okres.

Księżyc w pełni

Księżyc pokaże swoje pełne oblicze dnia 19 kwietnia, o godzinie 11:12. Pełnia natomiast zaprosi naszego ziemskiego satelitę do zodiakalnej Wagi. Co to dla nas oznacza? Waga będzie sprzyjać wszelkiego rodzaju rozmowom, spotkaniom, grupowym przedsięwzięciom i ogólnej równowadze w kontaktach międzyludzkich. W tym momencie zaczenimy doświadczać energii, która będzie nas motywować do szerokopojętej harmonizacji - pogodzenia wszystkiego ze wszystkim i złapania odpowiedniego balansu. Pozornie niepasujące do siebie elementy zaczną tworzyć całość, a my będziemy starać się odzyskać stabilizację i kontrolę nad tym, co nas otacza. Powietrzny znak nie będzie jednak sprzyjał podejmowaniu ryzyka. Baran zachęcał nas, aby wytężyć swe siły i działać. Teraz jednak nadejdzie moment pewnych kompromisów. Będziemy złaknieni spokoju, postaramy się unikać konfliktów, a w trudnych sytuacjach skłonni będziemy wybrać ,,mniejsze zło". Ten czas będzie sprzyjał poszukiwaniu najbezpieczniejszych dla nas rozwiązań.

W trakcie trwania pełni naszą uwagę przyciągną przede wszystkim kwestie wszelkiego rodzaju relacji. Będziemy myśleć o rodzinie, partnerze, dzieciach, a nawet i dalszych znajomych. Postaramy się osiągnąć porozumienie i zastosujemy kompromisy, aby zaznać w końcu spokoju we własnym wnętrzu. Nie braknie nam jednak odwagi na to, aby odciąć się od relacji, które są dla nas w jakimś sensie toksyczne czy bolesne. Energia zodiakalnej Wagi skłania nas bowiem do zastosowania sprawiedliwego osądu.

Pełnia, która odbyła się w marcu również znajdowała się w znaku Wagi, więc możemy spodziewać się również, że sprawy sprzed miesiąca jeszcze do nas powrócą. Teraz nadejdzie więc najwyższy czas na to, aby je w pełni poukładać i podjąć właściwe decyzje.

Kwietniowy Księżyc - niczym słoneczko - pragnie nas rozbudzić i zachęcić do działania. Niektóre zmiany mogą jednak następować niespodziewanie, dlatego warto zachować spokój i pełną świadomość tego, że trzeba będzie stawić im czoła. Nie bójmy się więc nowych wyzwań czy końca pewnych etapów naszego życia. Podejmijmy wyzwania i czerpmy siłę, która już za chwilę będzie przy nas krążyła.

Pozdrawiam Was gorąco,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji