widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-01-09

Hygge - sposób na szczęście

Zapraszamy do zapoznania się z "Hygge - sposób na szczęście. " przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Wszyscy, jak jeden mąż, poszukujemy w swoim życiu poczucia szczęścia i spełnienia. Gonimy za swoimi marzeniami, staramy się, pracujemy i walczymy o poprawę każdej sfery naszego życia, ale przy takiej gonitwie nieraz umyka nam coś bardzo ważnego. Czujemy się niespełnieni, przemęczeni, a cel, który pragniemy osiągnąć wydaje się wciąż odległy. Jak zatem czerpać szczęście w dniu codziennym? Jak nie zwariować goniąc za swoimi marzeniami? Jak zmienić życie, aby stało się lepsze? Odpowiedzi na nasze pytania możemy szukać w jednym słowie - Hygge - które przywędrowało do nas prosto z Danii.

Duńczycy należą do najbardziej szczęśliwych ludzi na świecie, o czym od lat dowiadujemy się z różnorodnych statystyk (dla porównania w tym samym rankingu Polska zajęła dopiero 57 miejsce). Kiedy patrzymy na nich widzimy naturalną życzliwość, uśmiech i dystans wobec spraw dnia codziennego. Zapytani o klucz do ich szczęścia - potrafią określić go jednym słowem - Hygge. W naszym języku nie znajdziemy odpowiednika tego słowa, gdyż określa ono wszystko, co jest miłe, przytulne, błogie, relaksujące i radosne. Hygge mogą być przedmioty, sytuacje, wnętrza, a nawet ludzie. Hygge to gorąca kawka lub herbatka, którą pijemy razem z przyjaciółmi, a także cieplutki koc, którym możemy się otulić. Hygge to świece, którą lśnią ciepłym blaskiem i dodają uroku naszemu domowi. Hygge to kuchnia pachnąca domowymi wypiekami i ludzie, z którymi możemy spędzić wspólnie czas. W naszej kulturze Hygge osobiście kojarzy mi się ze świętami, kiedy wspólnie z rodziną i przyjaciółmi spędzamy czas przy stole. Podczas świąt czas sprzyja odprężeniu, miłym rozmowom i czerpaniu radości z chwili. A gdyby tak atmosfera świąteczna mogła zagościć u nas na stałe?

Hygge jest filozofią życia, która na pierwszy rzut oka może wydać nam się banalna, lecz myślę, że warto przyjrzeć się jej bliżej, aby mogła naprawdę zagościć w naszym życiu. Hygge to stworzenie wokół siebie przytulnej atmosfery i radość z każdej upływającej chwili. Według Duńczyków możemy wyróżnić kilka głównych zasad, aby czerpać z życia szczęścia:

- Wychodź na zewnątrz - znalezienie nowej pasji, uprawianie sportu, spotkania z przyjaciółmi czy relaksujący spacer mogą stać się dla Ciebie źródłem szczęścia. Kiedy dysponujesz wolnym czasem, to warto zadbać o taką odskocznię od spraw codziennych.

- Stwórz miłą i przytulną atmosferę - pozbądź się z domu przedmiotów, które nie kojarzą Ci się pozytywnie lub jedynie zagracają Twoją przestrzeń. Sięgaj po żywe barwy, piękne przedmioty i miłe w dotyku poduszeczki czy koce. Hygge nie musi być związane z ogromnymi zakupami, zacznij pomalutku i stwórz swój kącik relaksu, gdzie będziesz mógł wziąć głęboki oddech i poczytać książkę z kubkiem gorącem herbaty. Świece, kadzidełka i olejki eteryczne pomogą Ci stworzyć niesamowitą atmosferę i rozbudzą zmysły.

- Zwolnij tempa i delektuj się chwilą - Duńczycy słyną z idei slow food - szykują posiłki dla siebie i dla bliskich. Jedzą bez pośpiechu, aby każdy kęs mógł urzekać ich smakiem. Komórki, gazety i laptopy odkładamy na bok, skupiamy się na posiłku i rozmowach z osobami, które nam przy nim towarzyszą.

- Szukaj piękna i radości - otaczając się ciekawymi ludźmi, barwnymi przedmiotami, roślinami, zwierzętami i wszystkim co jest hygge rozbudzamy w sobie dobre emocje. Z ciekawością obserwujmy przyrodę, korzystajmy z darów natury i podziwiajmy otaczający nas świat.

- Szukaj towarzystwa - nie zamykaj się w domu, nie stroń od spotkań towarzyskich, lecz otwórz się tu i teraz na ludzi, którzy są dla Ciebie ważni. Czujesz się samotny? Nie bój się nowych znajomości, wyjdź potańczyć, znajdź pasję, a poznasz nowych ludzi, którzy mogą na dłużej zagościć w Twoim życiu.

Hygge jest proste i trudne zarazem. Na pierwszy rzut oka może nam się wydać, że nie leży w naszej naturze, ale nic nie szkodzi, aby spróbować. Pamiętaj, że nie tylko Ty poszukujesz szczęścia, wszyscy go szukamy, a razem możemy odnaleźć je dużo szybciej.

Pozdrawiam Was cieplutko,
Amber


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na 708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z zagranicy 0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się