widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-01-19

Jak zaprosić do życia głos podświadomości?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak zaprosić do życia głos podświadomości?"


Nie łatwo jest podjąć jakąś decyzję w swoim życiu. Często zanim coś zrobimy to najpierw myślimy i myślimy. Rozważamy wszystkie możliwe opcje. Polegamy na matematyce, statystyce, analizie i na naszych doświadczeniach. Chcemy wprowadzić jak najwięcej logiki do życia. Planujemy i pragniemy wszystko kontrolować. Często zdarza się, że tak długo myślimy, że w efekcie staje się już zbyt późno, aby cokolwiek zrobić. A przecież można inaczej podejmować decyzje. Mamy bardzo dobre narzędzie, które zawsze jest obok nas, a właściwie - w nas samych. Jest to oczywiście nasza intuicja. Każdy ją ma, ale nie każdy z niej korzysta. Warto więc "odkurzyć" ją i zacząć wspomagać się jej działaniem.

Intuicja to nic innego jak wewnętrzny głos naszej własnej podświadomości. Niektórzy nazywają ją głosem serca albo momentem olśnienia. Od razu przypominają się bajki, gdy nad głową bohatera zapala się żaróweczka. Nie jest to moc superbohatera czy też siła nadprzyrodzona. Jest to naturalny kanał łączący nas z naszą wewnętrzną podświadomością. Dzięki niej wiemy jaką mamy podjąć decyzję. Nie możemy jej kontrolować. Możemy jednak o niej zapomnieć lub jej nie słuchać, ale lepiej nauczyć się z niej korzystać.

Intuicja działa na poziomie podświadomości. Oderwana jest więc od logicznego myślenia i racjonalnego podejścia do świata. Jest to bardziej decydowanie uczuciami, naszą hierarchią ważności. Dopasowanie danej sytuacji do tych już wcześniej znanych, o których możemy nawet nie pamiętać. Oczywiście nie jest ona jasnym głosem. Nie odpowie Ci więc wprost "zrób to, a nie to". Są to przeczucia, które odbieramy w odpowiednim momencie. Może to być subtelny sposób, lekkie przeczucie, jakiś nagły pomysł. Myśląc o czymś możemy nagle poczuć szczęście i chęć do działania. Niekiedy odczucie takie może być bardzo silne. Są to oczywiście zarówno pozytywne jak i negatywne odczucia. Niekiedy intuicja będzie nas przestrzegać przed jakimś wyborem. Problem może jednak pojawić się wtedy, kiedy nasze serce przepełnione jest lękiem lub stresem. Te emocje potrafiają zagłuszyć głos wewnętrzny i sprawić, że wszystko zaczniemy postrzegać w czarnych barwach. Czasem wystarczy jednak być świadomym takiej sytuacji, aby rozróżnić własne lęki od głosu naszego prawdziwego JA, który kryje się wewnątrz nas.

Głos wewnętrzny jest to bardzo przydatne, choć niestety niedoceniane narzędzie. Korzystanie z niej kosztuje Cię jedynie trochę czasu i pracy nad tym, aby lepiej zrozumieć jej działanie. Nic więc nie tracisz, a możesz zyskać pomoc przy podejmowaniu swoich wyborów. Ten głos pomaga wybierać odpowiednio, a odciąga od problemów. Trudność w zrozumieniu intuicji będą mieć realiści, którzy w życiu stąpają twardo po ziemi. Wybory za pomocą intuicji mogą się wydawać na pierwszy rzut oka nieracjonalne i pozbawione jakiejkolwiek logiki. Dopiero z czasem można dostrzec, że były to najlepsze wybory jakie można było zrobić. Intuicja bowiem prowadzi nas nasze prawdziwą ścieżką, która nie powinna być taką samą jak dla innych.

Kiedy pragniesz sprawnie korzystać z intuicji, na sam początek powinieneś ją dostrzec u siebie i w nią uwierzyć. Ciężko jest kierować się nią w życiu, kiedy nie wierzy się w jej istnienie. Odważ się więc i zaufaj swojej podświadomości. Otwórz się na nowe doznania i poznaj możliwości swojego wewnętrznego JA. Bądź świadomy i korzystaj z niej świadomie. Poproś intuicję o pomoc, żeby Cię prowadziła i wspierała w wyborach. Nie rozwiązuj problemów w logiczny sposób. Spróbuj wsłuchać się w swoje wnętrze. Przedstaw problem i poczekaj na odpowiedź. Pozwól przemówić swojemu ciału. Zastanów się jak się czujesz. Szukaj drobnych sugestii w otoczeniu. Może intuicja podpowie ci rozwiązanie za pomocą tekstu piosenki, która gra w tej chwili w radiu? Może koleżanka z pracy zrobi coś, co dla Ciebie będzie miało znaczenie? Patrz się na swoje otoczenie i staraj się odczytywać znaki.

Zacznij medytować. Uspokój ciało i ducha. Oddychaj powoli, niech myśli przepływają przez Twoje ciało. Czekaj na przebłyski intuicji. Możesz także co jakiś czas robić burzę pomysłów, ale nie z innymi ludźmi, tylko z samym sobą. Próbuj znaleźć jak najwięcej rozwiązań danej sprawy i zobacz jak reagujesz i co przy tych pomysłach dzieje się z Twoim ciałem. Jesteś spięty czy się rozluźniasz? Może pojawi się jakieś olśnienie i nagle zobaczysz swoją drogę.

Możesz także pobudzać swoją intuicję. Zadawaj sobie ważne pytania. Zastanawiaj się co przyniesie Ci życie, a na początek ten dzień. Jakie możliwości masz przed sobą, jak otworzyć się na świat i innych ludzi. Niech podświadomość pracuje i szuka odpowiedzi. Nasłuchuj rozwiązań tych problemów. Pamiętaj także, aby żyć w zgodzie ze sobą i innymi. Twoje decyzje nie mogą utrudniać życia innym, nie mogą też innych krzywdzić. Miłość pomaga nam wsłuchać się w siebie samego.

Postaraj się decydować zgodnie ze swoimi uczuciami. Istnieje zasada "pierwszej myśli". Polega ona na tym, że pierwszy pomysł jaki nam przyjdzie do głowy jest tym najlepszym, ponieważ decydujemy uczuciami. Dopiero później się zastanawiamy i analizujemy całą sytuację. Spróbuj się więc wyczulić na tę pierwszą chwilę. Zobacz jak reagujesz na nowe osoby, nowe wydarzenia czy nowe działania. Postaraj się uwierzyć w tą pierwszą myśl i postępować w zgodzie z nią, bez rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze.

Intuicja może być przydatnym narzędziem, o ile oczywiście będziemy umieć z niej korzystać. Spróbuj dojść swojej podświadomości do głosu. Zaufaj, że chce ona dla Ciebie jak najlepiej. W końcu to właśnie ona zna Ciebie może nawet lepiej niż Ty sam siebie znasz. Przez jakiś czas wybieraj uczuciami bez analizowania wszystkiego naokoło. Zacznij od spraw małych i zobacz w jakim kierunku zmierzasz. Decyduj tak, jak czujesz, jak Ci podpowiada podświadomość, jak jest twoja pierwsza myśl. Zobacz co się stanie. Niech intuicja będzie Twoim przyjacielem.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji