widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-02-05

10 kroków do szczęścia - walczymy z zimowym marazmem

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "10 kroków do szczęścia - walczymy z zimowym marazmem"Aura za oknem nas nie rozpieszcza. Nie ma słońca, ale także nie ma śniegu. Jest za to częsty deszcz i plucha. Wszędzie ciemno i zimno, a wiatr sprawia, że nietrudno o dreszcze. Ciężko jest żyć w takich warunkach. Wielu z nas najchętniej zapadłoby teraz w sen zimowy. Dobrze byłoby zniknąć na kilka dni - wyjechać do ciepłych krajów lub zakopać się pod puchową pierzynką, aby przeczekać te ciężkie chwile. Właśnie w takim czasie o wiele łatwiej złapać dołek-depresję, którą nazywamy też często przesileniem zimowym. Nie mamy siły, jesteśmy pochmurni, wszystko wydaje się męczące i trudne. Egzystujemy, a nie korzystamy z życia. Ale koniec z tym! Nie można żyć w takim marazmie. Trzeba coś z tym zrobić i to już i teraz. Nie jutro czy od następnego poniedziałku. Zacznij działać dziś. Zastosuj dziesięć kroków do szczęścia i ciesz się z życia.

Krok pierwszy - doceń to co masz.

Zastanów się co tak naprawdę posiadasz i wyraź za to wdzięczność. Na pewno jest wiele aspektów życia, za które możesz dziękować. Być może jest to dach nad głową, wspierający rodzice, cudowny partner, oddany pies albo najlepsza pizza sprzedawana tuż obok Twojego mieszkania. Nie ważna jest waga tego za co dziękujesz. Zrób listę pozytywnych rzeczy, z których się cieszysz. Wracaj o tej listy, czytaj ją i dopisuj kolejne rzeczy. Zauważ jak dużo już posiadasz. Nie żyj tym co będzie tylko zwróć uwagę na tu i teraz.

Krok drugi - znajdź inspiracje.

Poszukaj rzeczy, które w jakiś sposób Cię zainspirują. Może będą to jakieś zdjęcia lub obrazy? Znajdź cytaty, których treść do Ciebie przemawia. Zapisz sobie krótki inspirujący tekst w kalendarzu albo na małej karteczce i przyklej na biurku. To coś musi być dla Ciebie inspiracją, to właśnie Ty musisz znaleźć w tym jakiś sens - nawet jak inni go nie zauważą. Wiadomo, na początku inspiracją może być 10 kroków do szczęścia, które właśnie teraz czytasz.

Krok trzeci - zadbaj o otoczenie.

Postaraj się zrobić tak, by Twoje otoczeni było dla Ciebie piękne. Oczywiście nie na wszystko masz wpływ i nie upiększysz autobusu wiozącego Cię do pracy, ale inne miejsca możesz bardziej dopasować do siebie. Spędzaj czas w miejscach, które lubisz. Muzea, parki, teatr. W mieszkaniu postaraj się poukładać wszystko tak, aby było Ci dobrze. W pracy postaw kwiatka w doniczce na biurku. Kup długopisy w ukochanych kolorach i kolorowe karteczki. Dopasuj miejsca do siebie.

Krok czwarty - medytacja i pozytywna afirmacja.

Znajdź czas dla siebie. Wycisz się i skup na swoich myślach. Wygospodaruj codziennie kilka chwil, w których będzie możliwe odcięcie się od wszystkich problemów dnia codziennego. Niech to będzie Twoja przestrzeń relaksu. Kiedy nie możesz zrelaksować się ,,na zawołanie" - przygotuj sobie cieplutką kąpiel, zapal świece i włącz ulubioną muzyczkę. Medytacja na początku jest trudna, nie potrafimy się przestawić na uspokojenie się, jednak z czasem będzie coraz prościej.

Krok piąty - ćwiczenia fizyczne.

Jesteś już w połowie drogi do szczęścia więc musi być trochę trudniej. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla podniesienia wewnętrznych wibracji. Zmęczenie i ruch powoduje uwolnienie endorfin, które są hormonami szczęścia. I nawet jak po treningu nie możesz ruszyć małym palcem u nogi ze zmęczenia, to na twarzy maluje się ogromny uśmiech. Pamiętaj jednak, aby sport dawkować stopniowo i jeżeli dotychczas jedyną Twoją aktywnością jest podnoszenie pilota do telewizora, to nie zapisuj się od razu na maraton. Dodawaj sport do życia małymi kroczkami. Rozpocznij ten etap truchcikiem.

Krok szósty - wyjdź na dwór.

Obcowanie z naturą pozwala na uspokojenie się i powrót do naszych korzeni. Zobacz jak wszystko żyje swoim życiem. Stare drzewa w parku nie przejmują się terminami na oddanie projektów w pracy. Zaobserwuj rośliny i zwierzęta. Poczuj ich energię. Chodź na spacery i oddychaj głęboko. Patrz na niebo i zieleń. Usiądź na chwilę na trawie i złącz się z naturą. Niech promienie słoneczne muskają Twoje ciało.

Krok siódmy - dbaj o ciało.

Ciało jest danym nam od losu prezentem. Musimy o nie odpowiednio dbać. Zastanów się, czy nie daje Ci ono jakiś sygnałów, że coś się dzieje nie tak? Czy odżywiasz się dobrze? Może za mało pijesz wody? Zadbaj o siebie, poczuj do siebie miłość. Rozpieszczaj siebie. Wsłuchaj się w to, co chce Ci Twoje ciało przekazać. Nie bagatelizuj niczego. Zdrowo się odżywiaj, ćwicz, chodź na spacery. Chodź też do lekarza na badania. Nie zaniedbuj się.

Krok ósmy - bądź miły dla innych.

Staraj się zrobić coś dobrego dla innych. Nie musi to być coś wielkiego. Pożycz komuś długopis. Pomóż starszej osobie przeczytać cenę jakiegoś produktu w sklepie. Uśmiechnij się do kogoś obcego. Witaj się ze wszystkimi. Polepsz komuś dzień. Nie oczekuj jednak rewanżu, ale bądź pewny, że dobra energia wysyłana w świat wraca do nas.

Krok dziewiąty - wybacz innym.

Jest to dość trudny krok. Należy w nim wybaczyć innym wszystko co nam zrobili. Nie warto jest być wiecznie złym i nieszczęśliwym. Nie chowaj urazy. Życie toczy się dalej, niezależnie od przeszłości. Ciągle wspominając złe momenty życia będziesz się tylko dodatkowo dołować. Uwolnij się więc od takich emocji i żyj chwilą obecną. Poczuj o ile Twoje życie stanie się lżejsze jak uporasz się z przeszłością i wybaczysz.

Krok dziesiąty - śmiech to zdrowie i paliwo dla szczęścia.

Śmiej się częściej. Nie ważne z czego, znajdź coś, co od razu wywołuje u Ciebie śmiech. Mogą to być śmieszne obrazki, filmiki, czy też kabarety. Nie jest to istotne, ważny jest efekt. Śmiech od razu poprawia naszą wibrację i stajemy się radośni. Niektórzy praktykują nawet ćwiczenia śmiechu, które możesz łatwo spróbować. Zbierz się w kilka osób i niech każdy się śmieje. Bez powodu, tylko tak po prostu. Na początku będzie to wymuszony i sztuczny śmiech, który po chwili będzie już całkiem prawdziwy. Działa tu prosta zasada: śmiech jest zaraźliwy. Po takich ćwiczeniach wszyscy wyjdziecie naładowani pozytywną energia i z obolałymi brzuchami od śmiechu.

I tu się kończą pierwsze kroki do odzyskania radości w dniu codziennym. Nie wszystkie uda Ci się wprowadzić w życie tak od razu, jednak droga do celu jest w tym wypadku bardzo przyjemna. Staraj się zmieniać swoje nienajlepsze przyzwyczajenia i nastawienie do innych. Pomalutku przerabiając te kroki zbliżysz się do celu i będziesz szczęśliwszy. Nie czekaj więc tylko zacznij już teraz!


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji