widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2018-02-15

W BLASKU ŚWIEC

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "W BLASKU ŚWIEC" przygotowanym przez naszego eksperta Magda Klementyna.


Często przy różnych okazjach, szczególnie gdy spotykamy się z naszymi znajomymi i bliskimi, zapalamy świece bądź to dla ozdoby stołu lub też dla nadania nastroju w pomieszczeniu, w którym podejmujemy naszych gości. Przyjrzymy się zatem bliżej co jeszcze niesie w sobie płomień świec.

Świece znano już od dawien dawna. Starożytni Etruskowie palili je 2 tysiące lat temu. Metodę wytwarzania świec które by się nie kopciły i dobrze paliły opanowali niezawodni Chińczycy ok II wieku p.n.e. Świece były kiedyś głównie - jeśli nie wyłącznie w pewnych okresach - związane z obrzędami religijnymi. Każda religia w inny sposób wykorzystywała świece. W religii chrześcijańskiej symbolizują one Jezusa Chrystusa. Podczas żydowskiego święta światła (Chanuka) zapalenie specjalnego świecznika menora jest szczególną celebracją. W X wieku, gdy wynaleziono świecę łojową, wyszły one poza religijne obrzędy i zaczęto używać je także na co dzień. Ciekawostką jest, że w Polsce aby produkować świece trzeba było mieć specjalne pozwolenie. Dla przykładu miasto Przemyśl dostało taki przywilej ok. 1580 roku. Generalnie świece łojowe były przeznaczone dla biedniejszych natomiast woskowe panowały na stołach wyższych sfer.

Obecnie świece wykorzystuje się oprócz tak przyziemnych spraw jak brak prądu w aromaterapii i apiterapii. Tu na szczególną uwagę zasługują świece woskowe, które są produkowane przez specjalne firmy lub wyspecjalizowanych pszczelarzy. Mają one właściwości zdrowotne gdyż w czasie ich palenia zneutralizowane zostaje promieniowanie elektromagnetyczne oraz dym papierosowy. Są one wykonywane ręcznie z naturalnego wosku pszczelego oraz z wykorzystaniem bawełnianego knota. Po pewnym czasie palenia rozprzestrzeniają zapach miodu i propolisu. Są pomocne w leczeniu chorób układu oddechowego, krążenia i nerwowego. Ponadto wyciszają i usuwają negatywne emocje oraz poprawiają nastrój. Mają niepowtarzalny kolor i zapach.

Poza walorami zdrowotnymi i estetycznymi świece wykorzystywane są również w ezoteryce przy magicznych rytuałach, wizualizacjach oraz medytacjach. W zależności od tego jaką sferę życia chcemy wzmocnić lub zmienić należy palić świece o danym kolorze. I tak:

Złote - to symbol zamożności i długowieczności; ochrona bogactwa, pieniędzy oraz majątku. Ich palenie wzmacnia stan posiadania.

Srebrne - poprawiają intuicję. Ze względu na kolor związane są z fazami księżyca. Jeśli chcemy zapewnić sobie spokojny sen i pozbyć się negatywnych naleciałości z mijającego dnia należy taką świecę zapalić wieczorem.

Białe - dają ochronę przed negatywnymi wpływami szczególnie jeśli nie wiemy co nam zagraża. Powinny być palone jeśli dążymy do wewnętrznego spokoju oraz planujemy nowe zadania życiowe.

Błękitne - chronią szczęście domowe, wpływają pozytywnie na relacje rodzinne oraz uczucia religijne.

Zielone - symbolizują zamożność, płodność a także chronią związki partnerskie, osoby bliskie oraz miejsce pracy.

Żółte - niezawodne jeśli chcemy wzmocnić nasz intelekt, wspomóc proces uczenia się, odzyskać pamięć. Dodają radości i optymizmu.

Czerwone - symbolizują namiętność, służą do ochrony zdrowia, dodają odwagi oraz są pomocne przy usuwaniu wszelkich stanów lękowych. W ezoteryce są często używane przy rytuałach związanych z miłością.

Fioletowe - wykorzystywane przy rytuałach ochronnych i leczniczych. Powinny je często palić osoby, które interesują się psychologią i tajemniczą stroną istnienia.

Wielu radosnych, spokojnych i zadumanych chwil w blasku świec, niosących spełnienie intencji.
Magda Klementyna Miriam


Magda Klementyna Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Jeśli nie jestem dostępna a jest potrzeba rozmowy, proszę napisać do mnie i umówimy się z przyjemnością na konkretną godzinę:)
Zadzwoń na
708 788 457708 788 457 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7710048 224 179 771 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się