widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-06-13

Symbol życia - pentagram

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Symbol życia - pentagram"


Pentagram to pewien specyficzny kształt. Jest płaski, najczęściej okrągły. Nie jesteśmy w stanie określić kiedy tak naprawdę został stworzony oraz w jaki sposób. Krążą legendy o jego powstaniu, ale legendy mają to do siebie, że nie zawsze są prawdziwe. Pentagram używany jest nie tylko w filmach, lecz również w magii i życiu codziennym. Ten prawdziwy powinien zostać zrobiony z kitu lub wosku pszczelego, pergaminu, metalu albo papieru. Jego wymiary nie są określone, choć często przyjmuje się, że wielkość średnicy powinna wynosić osiem cali, czyli około 20,5 cm. W okrąg ten koniecznie musi być wpisany pentagram, czyli gwiazda o pięciu ramionach. Ważne jest jednak, aby jedno z ramion było skierowane ku górze, a nie ku dołowi!

Prawie każdy kojarzy ten kształt. Spotkać możemy go w literaturze, filmach czy nawet na ubraniach przechodzących obok nas osób. Niewielu jednak wie co tak naprawdę on oznacza i do czego służy. W ogromnym skrócie można powiedzieć, że jest on symbolem życia i wszystkiego co go otacza. Wszystkich jego dodatków, kolorów i różnorodności. Jest też bardzo związany z Wenus, która krąży względem Ziemi po orbicie przypominającej pentagram i zamykającej się co osiem lat.

Każde ramię gwiazdy wpisanej w okrąg ma dokładnie taki sam rozmiar. Jest to idealna matematyczna proporcja. Wszystko siebie odzwierciedla i jest sobie równe. Każde ramię symbolizuje jeden z żywiołów, a więc powietrze, ogień, wodę, ziemię oraz niematerialnego pierwiastka - ducha. Każdy z żywiołów jest tak samo ważny i potrzebny w codziennym życiu. Nie można powiedzieć, że coś jest gorsze, a coś lepsze. Musimy o każdym z nich pamiętać, aby żyć w idealnej harmonii.

Pentagram nie oznacza jedynie żywiołów świata. Może oznaczać o wiele więcej. W czasie Odrodzenia Leonardo da Vinci stworzył człowieka "wpisanego w pentagram". Nazwano to człowiekiem witruwiańskim czy też anatomią człowieka. Pokazuje on, że pentagram tak naprawdę może przedstawiać także idealne proporcje człowieka. Na obrazie tym zobaczymy nagiego człowieka wpisanego w okrąg na planie pentagramu. Jego głowa stanowi wierzchołek figury, rozłożone ręce - boki, a rozłożone nogi - dół. Może on także symbolizować pięciopalczastą dłoń. Dla innych symbolizuje on pięć zmysłów człowieka: słuch, wzrok, dotyk, smak i powonienie. Jeszcze inni dopatrują się pięciu otaczających nas światów: duchowego, ezoterycznego, astralnego, mentalnego i tego nam najbliższego - fizycznego.

Pentagram uczy nas, że we wszystkim co robimy musi być zachowana równowaga i proporcja. Nie można odciąć się od jednego ze zmysłów, nie da się na przykład odciąć od materii. Szczególnie, gdy robimy to po to, aby odciąć się od zła i bólu. Dbając o rozwój duchowy, powinniśmy również pielęgnować nasz rozwój fizyczny, materialny czy uczuciowy. Trzeba znaleźć harmonię i równowagę pomiędzy materialnymi i niematerialnymi aspektami życia. Najlepiej jak nic nie będzie ważniejsze, tylko wszystko będzie w takiej samej proporcji dla nas ważne. Jest to idealny pogląd, do którego w swoim życiu powinniśmy dążyć i obrać go na cel.

Wyobraź sobie pentagram. W samym jego środku jesteś Ty. Masz rozłożone ręce i nogi - tak, aby Twoje ciało tworzyło pentagram. Twoja głowa tworzy jeden górny wierzchołek - ducha, później kolejnymi wierzchołkami są dłonie i stopy, czyli żywioły świata materii - ziemia, ogień, powietrze i woda. Aby się rozwijać i iść duchową ścieżką wszystko musi być w harmonii. Nic nie może przewyższać w swej istocie innych żywiołów. Tylko idealna proporcja pozwoli Ci na idealny rozwój. Mówiąc prostszymi słowami: nie możesz się skupiać tylko na duchowości i oderwać się przez to od zwykłego świata. Musisz zawsze i stale wszystko pielęgnować. A więc ciało i ducha. Zjeść, napić się, spotykać ludzi, dbać o ciało i o rozwój duszy. Działanie niepełne nie przyniesie tak spektakularnych wyników jakich zapewne oczekujesz.

Pentagram powinien kojarzyć się nam jedynie pozytywnie. Mistycy pitagorejscy doszukiwali się w nim symbolu doskonałości, natomiast w Babilonii kojarzył się z symbolem ochrony i często był rysowany nawet na żywności. Jednak bardzo często pierwsze skojarzenie jakie nasuwa się ludziom, którzy słyszą słowo pentagram jest szatan. Dlaczego? Ponieważ pentagram z wierzchołkiem skierowanym do góry jest nazywany Pentagramem Białym i symbolizuje to co dobre i siłę boską. Jeżeli jednak wierzchołek skierowany jest na dół (jest on odwrócony) to mamy do czynienia z Pentagramem Czarnym, czyli profanum. Symbolizuje on to co złe i mroczne, wyższość żądz nad duchem, przewagę złych mocy.

Pentagram można używać jako ochronę przed złą magią. Tworzy barierę energetyczną i nie pozwala, aby złe moce czy też klątwy przez nią przeszły. Posiadanie tego symbolu w pobliżu pozwala na odzyskanie harmonii i stabilizacji dla siebie. Pomaga także wyczuć złe energie i niesprzyjających nam ludzi. Jednak nieumiejętne jego stosowanie może zaszkodzić. Warto jest więc działać z rozwagą i małymi kroczkami. I najważniejsze - wierzchołek pentagramu zawsze musi być skierowany ku górze.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji