widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-09-25

Marzenia senne i sennik

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Marzenia senne i sennik"Sen zajmuje nam średnio jedną trzecią całego naszego życia. Czasem jest go więcej, a niekiedy mniej. Jednak żyć bez niego się niestety nie da. Nawet jak będziemy się bardzo starać, aby nie zasnąć, to w końcu nas dosięgnie. Można z nim walczyć, a można też w bardzo dobry sposób go wykorzystać. Skoro jest tak bardzo ważny dla naszego życia, to może jednak ma nam też coś do przekazania? Czy warto jest zapamiętywać obrazy widziane we śnie? Czy niosą one ze sobą przesłanie czy też są niepotrzebną projekcją naszego umysłu? Zastanówmy się nad tym wspólnie...

Czas snu to czas wypoczynku, naładowania baterii i złapania chwili dla siebie. Poddajemy się swoim marzeniom, odkrywamy nowe miejsca, przeżywamy ciekawe sytuacje. Niekiedy sny są mniej przyjemne i odkrywają nasze skrywane tajemnice, lęki i obawy. Niektóre sny to czysta abstrakcja, obrazy i sytuacje całkowicie niezrozumiałe dla nas. Jak więc zrozumieć sny i ich znaczenie? Jak odczytać ich przekaz? O ile w ogóle jakikolwiek przekaz istnieje.

Sny od wieków są przedmiotem niezliczonych badań. Wielu próbuje je zrozumieć i dostrzec ich znaczenie i wpływ na nasze życie. W starożytności wierzono, że sny mają nam pokazać naszą przyszłość i wskazać do niej drogę. Do teraz istnieje wiara, że sny łączą nas z naszą podświadomością, która ma nas poprowadzić przez życie. Biolodzy i naukowcy sen wiążą z podstawową funkcją regeneracji organizmu. Ma to nam tylko i wyłącznie dodać energii do dalszego działania. Psycholodzy natomiast w snach widzą odbicie naszych doświadczeń i emocji, których doświadczyliśmy. Często łączone są z tym, co w danym dniu robiliśmy i co widzieliśmy.

A co jeśli wszystkie te opinie mają trochę racji? Dlaczego tego wszystkiego nie połączyć? Niech sen będzie odpoczynkiem i regeneracją organizmu, a przy tym reakcją na dany dzień i rozmową z naszą podświadomością. Nie ograniczajmy się do tylko jednej opinii. Spróbujmy ich wszystkich, a przy okazji spróbujmy zrozumieć nasze sny.

Powstało wiele senników zarówno egipskich, jak i babilońskich czy rodzimych - polskich. Są tam spisane najczęstsze obrazy senne oraz ich znaczenie. Spisane są różnorodne interpretacje symboli i znaków jakie widzimy śpiąc. Pomagają one przybliżyć znaczenie naszego snu i nadać mu sens. Najczęściej jeden symbol ma wiele - często odmiennych - tłumaczeń. Jest tak z bardzo prostego powodu - nie ma jednoznacznej instrukcji jak odczytywać sny. Jest to cięższa praca polegająca na połączeniu snu z życiem danej osoby. Jest to układanka, którą trzeba zrozumieć i dopasować do siebie - niczym malutkie puzzle.

Jak więc zinterpretować sen? Po pierwsze należałoby zapamiętać, co nam się śniło. Brzmi to bajecznie prosto, jednak wykonanie często jest o wiele trudniejsze. Najczęściej zaraz po obudzeniu dosłownie wszystko zapominamy. Czasami zostają tylko małe strzępki naszego snu - niewyraźne, zamazane obrazy. Trzeba więc do tego sprytnie podejść. Najprostszym rozwiązaniem jest położyć tuż obok łóżka długopis i kartkę. Codziennie po przebudzeniu od razu zapisuj wszystko co pamiętasz. Nie myśl o tym, nie myśl o znaczeniu tego, tylko pisz wszystko, co przyjdzie Ci na myśl. Rób tak przez kilka dni, być może uda Ci się zapamiętywać coraz więcej. W końcu może się z tego zrobić spore opowiadanie.

Mając już podłoże w postaci spisanych snów, czas na pracę detektywa. Przeczytaj to, co udało Ci się zapisać. Być może na początku nie będzie miało to zbyt dużego znaczenia. Poszukaj więc w sennikach czy w Internecie znaczenia symboli i znaków z tych snów. Przykładowo codziennie śni ci się pies, z którym się bawisz - poszukaj co może oznaczać pies. Zapisz znaczenia tych symboli i pomyśl jak one pasują do Ciebie. Czy Twoja podświadomość chce Ci coś podpowiedzieć? Myśl o swoim życiu i sytuacji w jakiej jesteś. Próbuj dopasowywać znaczenia, to jest Twoja układanka.

Wszystkie senniki są bardzo ogólne, w końcu muszą pasować do snów wielu osób. Jeżeli wiec masz czas i wytrwałość, to pomyśl o stworzeniu ,,sennika szytego na miarę". Jest to trochę podobne do wcześniejszej zabawy w detektywa tylko w drugą stronę. Spisuj sny i obserwuj co się z Tobą dzieje, co Ci przynoszą kolejne dni. Następnie postaraj się to połączyć. Przykładowo śni ci się tańcząca cytryna po czym w kolejnym dniu masz nagły przypływ gotówki (wygrana w lotto, niespodziewana premia lub zniżki do sklepów). Jeżeli powtórzy się to kilka razy, to możesz w swoim senniku dopisać takie znaczenie tego konkretnego snu. Pamiętaj, że jeden symbol może mieć wiele znaczeń. Może on także łączyć się z innymi symbolami i znakami.

Badając swój sen możesz również skorzystać z wiedzy i rad osób, które zajmują się interpretacją snów. Opowiedz im co zobaczyłeś, co Ci się przyśniło i zastanówcie się wspólnie czy sen niesie ze sobą konkretne przesłanie dla Ciebie. Może to tylko symbol Twoich obaw, odzwierciedlenie tego, co już się wydarzyło lub jednak przepowiednia przyszłości, która Cię czeka.

Sny to skarbnica wiedzy o nas samych. Ich analiza pozwoli nam lepiej poznać siebie samego. Zapisywanie i próba ich zrozumienia może doprowadzić do odkrycia swoich marzeń, lęków i pragnień. Być może pokażą nam nasz cel i drogę do niego. Ważny jest jednak zdrowy rozsądek i umiarkowanie. Należy traktować je z lekkim dystansem, ale nie omijać całkowicie. W końcu tyle czasu poświęcamy na sen, że musi mieć jakieś znaczenie. Przyjrzyj się swoim sennym iluzjom i spróbuj je zrozumieć.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji