widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-07-03

Mszysty agat - kamień skrywający Ducha Lasu w swoim sercu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Mszysty agat - kamień skrywający Ducha Lasu w swoim sercu" .


Agat mszysty występuje w Chinach, Rosji, w USA, a także w Algierii. Jest to jedna z wielu odmian agatu. Najczęściej jest on w tonacji jasnozielonej, może być również biały lub mleczny, z elementami barwy zieleni i żółci. Prawdopodobnie jest to najmniej doceniany agat ze wszystkich, właśnie ze względu na swoją specyficzną urodę. Niekiedy trzeba się naprawdę dokładnie przyjrzeć, aby dostrzec jego piękno. Agat mszysty to połączenie bieli i kolorów lasu. Niektóre wyglądają jak pokryte mchem lub skrywające w swoim wnętrzu rośliny. Jest to kamień, który najmocniej łączy człowieka z łonem przyrody - z roślinami i zwierzętami. Świetnie nadaje się dla osób na co dzień pracujących z naturą, takich jak rolnicy, leśnicy, osoby chroniące przyrodę i środowisko. Jest to także idealny kamień, jeżeli mamy już dość miejskiego zgiełku i chcemy zawrzeć przymierze z duchami natury. Z pomocą agatu możemy prosić je o błogosławieństwo, wsparcie i opiekę.

Agat mszysty ma zdecydowanie mniejsze wibracje niż inne kamienie z odmian agatu. Ma mniejszą intensywność i wolniejsze wibracje. Niemniej posiada on bardzo silne właściwości wzmacniające oraz stabilizujące. Pozwala połączyć się z energią natury, a także znaleźć swoją harmonię i wewnętrzne siły. Jest idealny dla osób zapracowanych, zagubionych w próbie osiągnięcia sukcesu, którzy oderwali się od urody dnia codziennego. Polecany jest także osobom, które myślą zbyt logicznie i analizują wszystko, co mają robić w życiu. Pozwala wyzwolić się z ograniczeń, które często sami na siebie nałożyli lub które przyjęli ze społeczeństwa.

Kamień ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób szukających harmonii, jedności i wewnętrznego spokoju. Jest namiastką lasu, którą możemy mieć zawsze przy sobie i korzystać z jej mocy. Pomaga ułożyć życie, naprostować sprawy, a także, jeżeli czujemy, że nasze życie to jeden wielki chaos i bałagan, to pomaga go ujarzmić. Agat mszysty dodaje energii, która inspiruje do działania. Dodaje jej każdego dnia po trochę, niczym mały motorek, napędzając pomysły i działanie. Ułatwia podejmowanie decyzji i pozwala uwolnić się od pesymizmu. Pozwala zacząć coś robić i nie ustawać w wysiłkach. Uwalnia od tego co nas hamuje i pozwala "wypłynąć na głębokie wody". Pokazuje, że ograniczenia są tylko w naszej głowie, a najczęstszym ogranicznikiem jest zwykły strach. Dodaje pewności siebie i podbudowuje.

Agat mszysty łączy z naturą. Pozwala skupić się na tym, co się dzieje w tej chwili, co jest tu i teraz. Uziemia i pozwala skupić się na życiu. Polepsza także myślenie, dodaje jasności i ułatwia rozwiązywanie problemów. Pozwala się zrelaksować i uspokoić. Dzięki niemu możemy się odstresować, znaleźć swoją odskocznię i poukładać sprawy osobiste. Pomaga on uwolnić się od lęków i strachu. Dodaje pewności siebie i chęci do życia. Pozwala uwolnić ciało i duszę od zmęczenia czy też napięcia. Pozwala bardziej cieszyć się z przyrody i zaprasza na łono natury. Pokazuje jaki piękny jest świat i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, z dala od zgiełku miasta.

To jednak nie wszystko. Agat mszysty ma również właściwości prozdrowotne. Działa na układ krążenia, układ pokarmowy, a także wydalniczy. Ma właściwości przeciwzapalne. Oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn i szkodliwych substancji. Reguluje metabolizm. Zapobiega także obrzękom oraz wspiera układ odpornościowy. Pomimo tak wielu właściwości, to nadal nie wszystkie jego możliwości. Działa on także wspomagająco przy uzależnieniach. Pomaga pozbyć się niszczących nawyków, pomaga odtruć się i nie sięgać znów po trucizny. Ułatwia znaleźć dobre nawyki i prowadzić życie wolne od używek.

Jest to kamień, który pomaga zarówno przy wzlotach jak i upadkach. Jest dobrym towarzyszem, który w trudnych chwilach będzie pomagał wrócić na prostą drogę. W tych dobrych momentach wesprze i pokaże co jeszcze możemy zrobić. Ważne jest więc, aby prawidłowo o niego dbać, czyli rozładowywać go z negatywnej energii i pozytywnie energetyzować. Jeżeli chcemy go oczyścić, to najlepiej umieścić go pod bieżącą zimną wodą i płukać przez chwilę. Następnie należy wytrzeć w naturalną szmatkę - lnianą lub bawełnianą. Ważne jest jednak, aby nie robić tego zbyt często, na pewno nie częściej niż raz na miesiąc. Zbyt częste oczyszczanie może zaburzyć jego energię. Agat energetyzujemy natomiast poprzez wystawienie jego na słońce. Agat mszysty to pełna spokoju, cicha piękność. Na pierwszy rzut oka jest niepozorny, lecz skrywa w swym wnętrzu wielkiego Ducha Lasu. Zaprzyjaźnij się z nim, a dostrzeżesz pozytywne zmiany w swoim życiu.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji