widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-07-04

Szósty zmysł - ciekawostki o czakrze trzeciego oka

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Szósty zmysł - ciekawostki o czakrze trzeciego oka" .


Trzecie oko usytuowane jest na linii naszego czoła. Dokładniej, w punkcie pomiędzy brwiami a nosem. Jest to szósta czakra, nazywana często naszym "szóstym zmysłem" czy też centrum myśli. Trzecie oko jest także łącznikiem przysadki mózgowej i szyszynki, a więc energii męskiej i żeńskiej. Dopiero, gdy te dwie energie są pobudzone, to aktywują się siłę trzeciego oka. Do czego służy trzecie oko? Tak jak dwoje pozostałych - oczywiście do patrzenia. Jednak nie takiego "zwykłego". Można nim zobaczyć coś więcej. Nie tylko to zobaczyć, lecz może dokładniej mówiąc - poczuć. Czakra szósta dotyka wszystkich zmysłów i jest jednocześnie odmiennym uzdolnieniem. Pozwala ona zobaczyć, poczuć i usłyszeć to, czego wcześniej nie znaliśmy. Dzięki jej pośrednictwu, przenosimy się do wyższych wymiarów. Znika iluzja i zacierają się znane nam granice. Czujemy energię innych ludzi i istot - widzimy ich aurę. Zaczynamy wyczuwać wibracje, ukryte zamiary czy ostrzeżenia od losu. Możemy nawet poczuć czyjeś emocje, a nawet poznać przyszłość czy wejrzeć w naszą przeszłość.

O trzecim oku wspominano już w starożytnym Egipcie, Indiach oraz w nauce Wschodu. Wówczas mówiono na nie oko Horusa lub róg jednorożca. Według myśli starożytnych trzecie oko, a dokładniej mądrość z niego płynąca, dzieli się na pięć poziomów. Pierwszym jest wzrok ziemski, który pozwala widzieć zaginionych, zabitych i ich miejsca pobytu czy pochówku. Drugą zdolnością jest wzrok niebiański. Pozwala on zobaczyć aurę, energię, a także istoty z innych, wyższych wymiarów. Trzecim poziomem jest wzrok mądrości, który jest łącznikiem z wiedzą aniołów i innych ludzi. Czwarty poziom to wzrok prawa, który potrafi pokazać przyszłość, przewidywać losy i skutki działań. Ostatnim, piątym poziomem jest wzrok Bogów, który odblokowuje nas na energię panującą we wszechświecie i pozwala nam ją zobaczyć.

Jeżeli energia przepływa prawidłowo przez trzecie oko, to możemy mówić o zharmonizowanej czakrze. Ważne jest jednak, aby pracować nad tą czakrą w momencie, gdy poznamy i ujarzmimy energię z poprzednich, niższych czakr. Jeżeli tego nie zrobimy, to mimo chęci i prób może nam się nie udawać jej otworzyć. Może również się tak zdarzyć, że możemy ją otworzyć, lecz nie poradzimy sobie z jej siłą. Zastanówmy się najpierw czy odczuwamy w swoim życiu bezpieczeństwo, radość i wdzięczność. Czy jesteśmy świadomi siebie i swojej mocy. Czy mamy poczucie własnej wartości i dobrze czujemy się w swojej skórze. Czy relacje z innymi ludźmi są prawidłowe. Czy potrafimy komunikować swoje potrzeby i myśli. Czy potrafimy słuchać i czy odczuwamy miłość. Kiedy na któreś z pytań odpowiemy przecząco - dostęp do czakry szóstej może być jeszcze dla nas zablokowany lub nie będziemy mieli kontroli nad jej działaniem.

Praca z czakrą trzeciego oka i jej otwarcie pozwala obudzić intuicję, a także zrozumieć i poczuć więcej. To tak jakby otworzył się dostęp do nowej wiedzy. Uwalnia się wyobraźnia, a także pojawiają się nieoczekiwane wizualizacje. Czujesz bezpieczeństwo oraz jedność ze światem i ziemią. Wiesz jak postępować z innymi ludźmi, widzisz ich emocje i aury. Czujesz także głębszy sens, życie nabiera większej wagi. Masz również poczucie, że ktoś prowadzi Cię w tym życiu. Możesz mieć świadome sny, pojawi się telepatia. W niektórych przypadkach możesz nawet odbywać podróże astralne. Wzmacniają się bowiem nasze zdolności parapsychiczne. Mistrzowie energetyczni opowiadają również o wglądzie w inne wymiary.

Jak każda energia, tak też ta przepływająca przez trzecie oko, może być zablokowana. Najczęściej dzieci do około piątego roku życia mają łatwiejszy dostęp do czakry trzeciego oka - widzą i słyszą więcej. Następnie odcinają się od tej energii, zapominają o niej i nie korzystają z jej mocy. Zobacz jak małe dzieci potrafią się bawić, jakie bajki wymyślać, jak bardzo mają pobudzoną kreatywność. Często mają też mocno rozwinięty szósty zmysł. Z wiekiem uczą się analitycznego myślenia, polegają na wiedzy innych, a nie na tym, co mają w sobie. Brak zharmonizowanej czakry trzeciego oka przejawia się pesymizmem, brakiem wyobraźni i kreatywności, a także zamkniętym umysłem na intuicję i działaniem schematami. Ponadto taki umysł cechuje natłok myśli, zmęczenie i lęk niemalże przed wszystkim. Ego często jest bardzo rozbudowane w takich przypadkach - taka osoba czuje się ważniejsza od innych. Można powiedzieć, że niejako patrzy "z góry na innych".

Jak pracować nad czakrą trzeciego oka? Postaraj się uspokoić, często przebywaj na łonie natury, chłoń energię ziemi. Medytuj, szukaj siebie i słuchaj swojej intuicji. Dbaj zarówno o ducha jak i ciało, uprawiaj sport i dobrze się odżywiaj. Traktuj swoje ciało jak świątynie, a swój dom jako azyl. Przyjmuj życie, nie przejmuj się za bardzo, nie rozdrapuj ran i nie żyj przeszłością. Rozwijaj się i nie bój się tego. Nie obawiaj się zmian. Wybieraj nieoczywiste ścieżki. Otwórz się na swoją wewnętrzną intuicję i pozwól jej prowadzić się przez życie. Używaj też tej energii do okazywania czułości i miłości. Pocałuj dziecko w czoło, zbliż swoje czoło i partnera. Pozwól, aby energie się przenikały. Pracuj nad sobą, a zobaczysz, że Twoje życie zacznie się zmieniać.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji