widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-07-12

Szczęśliwe symbole - koniczyna czy podkowa - znajdź coś dla siebie


Na świecie jest wiele przedmiotów, które utożsamiane są z niesieniem szczęścia jego posiadaczowi. Każdy z nas zapewne słyszał o czterolistnej koniczynce, końskiej podkowie i innych "zaklinaczach" losu. Działają one jak amulety, które dodają pomyślności i dobrostanu. Niektóre trzeba znaleźć, inne zrobić, a jeszcze inne kupić. W przypadku niektórych symboli wystarczy sam fakt, że ich zobaczenie już niesie ze sobą szczęście - doskonałym przykładem jest tęcza.

Magiczne przedmioty mogą być schowane w domu lub pozostawione na widoku jako dekoracja. Mogą także towarzyszyć nam na co dzień, schowane w kieszeni lub wyeksponowane w biżuterii. Niekiedy nie wiadomo na ile działa sama magia, a na ile efekt placebo. Tak czy inaczej - nawet, jeżeli po prostu uwierzymy w ich działanie i poczujemy się pewniej, to i tak będziemy mogli osiągnąć więcej w drodze ku szczęściu. Wiara w "coś" jest nam bardzo potrzebna, daje nam bowiem poczucie bezpieczeństwa i większej pewności siebie. Otwórzmy więc umysł i uwierzmy w to, że nasz świat to coś więcej niż to, co widzimy gołym okiem. Poczujmy się jak w dzieciństwie - zaufajmy magii przedmiotów i symboli niosących szczęście.

Czterolistna koniczyna

Czterolistna koniczyna to chyba najczęstszy, najbardziej rozpoznawalny symbol szczęścia. Powielany w bajkach, filmach i książkach. Usłyszysz "amulet szczęścia" i już masz przed oczami ususzoną koniczynkę o czterech liściach. Niezwykle trudno jest jednak ją znaleźć - taką prawdziwą rosnącą na łące, a nie gotową mieszankę zmodyfikowanych gotowych czterolistnych koniczynek do zasadzenia. Wolno rosnąca występuje raz na dziesięć tysięcy tych roślin. Jest to więc wyjątkowy okaz. Samo jej znalezienie pokazuje Twoje szczęście: tak, to Ty, właśnie Ty ją znalazłeś, pomimo że było to takie trudne. Symbol ten wywodzi się z wierzeń Celtów, którzy twierdzili, że własnie ta roślina ochroni ich przed wszelkiego rodzaju złem.

Kwiat lotosu

Kwiat lotosu to piękny unoszący się nad wodą, a dokładniej z niej wyrastający, kwiat. Już sam jego wygląd jest niemalże idealny i magiczny. Lotos reprezentuję swoją istotą siłę i wolę życia. Wyrasta z bagien i nie boi się niesprzyjających warunków. Silnie się ukorzenia i dąży do celu - na powierzchnię do słońca. Unosi się na wodzie i rośnie w górę. Nie pozwala łatwo się zerwać ze względu na bardzo silny korzeń. Jest to symbol przezwyciężania trudności i siły. Pokazuje, że nie ważne jak zaczynamy i tak możemy dotrzeć do upragnionego celu i pokazać swoje piękno. Można pokonać każdy problem. Mamy ogromną siłę w sobie. Wystarczy mieć jego symbol w domu, obraz rzeźbę lub biżuterię, aby już napełniał nasze życie szczęściem.

Żołądź

Żołędzie to piękna, bezpłatna zabawka z czasów dzieciństwa. Dawniej robiliśmy z nich słodkie lub straszne zwierzaki i ludziki, a teraz znamy ich magiczną moc. Żołędzie symbolizują, że nawet coś małego i niepozornego może być początkiem czegoś najpotężniejszego. Wyobraź sobie, że widzisz pierwszy raz w życiu żołędzie. Czy uwierzyłbyś, że wyrośnie z nich tak ogromne drzewo? To maleństwo skrywa w sobie ogrom siły, woli przetrwania i żywotności. Jest odzwierciedleniem czystej męskiej energii. Chroni swojego posiadacza przed magią i czarami. Dodaje sił witalnych. Dba o dobrobyt i szczęście. Wystarczy wrzucić go do torebki lub pobawić się jeszcze raz jak za dawnych lat i zrobić z nich dekorację. Dawniej wiedźmy paliły go, ponieważ wierzyły w jego moc płodności.

Podkowa

Zwykle podkowa służy oczywiście do podkuwania koni. Jednak w ziemiach nordyckich zauważono inne jej znaczenia i zastosowania. Dawniej podkowy wykonywane były z żelaza. Ich kształt przypomina półksiężyc. Takie zestawienie według Celtów było gotową mieszanką ochronną przed złymi mocami, które boją się właśnie tych konkretnych rzeczy. Według wierzeń, podkowa powinna zostać przybita nad drzwiami, najlepiej frontowymi. Zawieszona "otwartym ku dołowi" chroni przed złymi mocami. Zawieszona w formie "U" przynosi szczęście i pozytywne zdarzenia. Najlepiej jest ją przywiesić siedmioma gwoździami (nie dlatego, żeby na pewno nie spadła, tylko dlatego że cyfra 7 sama w sobie jest magiczna). Podobno najlepiej jak podkowa zostanie znaleziona, a nie przez nas kupiona.

Królicza łapka

Królicza łapka jest połączeniem wierzeń chrześcijańskich, żydowskich, afrykańskich oraz rdzennych amerykanów, dokładniej przez Hoodoo (wierzenia zapoczątkowane przez ludność afrykańską przewożoną do niewolnictwa). Nie do końca wiadomo dlaczego i skąd się wzięła jako symbol szczęścia. Najprawdopodobniej jest tak ze względu na przesłanki ludowe, które mówią, że stopy królika mają szczęście ze względu na szybkość i właściwości reprodukcyjne. Z czasem symbol ten się przyjął na całym świecie. Obecnie ciężej znaleźć prawdziwą króliczą łapkę. Najczęściej tworzone amulety są z materiałów syntetycznych, na przykład ze sztucznej sierści, która ma po prostu ładnie wyglądać. Jednak nawet zmieniona forma nadal symbolizują szczęście.

Powyżej zostały przedstawione niektóre magiczne przedmioty czy też symbole. Jednak nie jest to katalog zamknięty. Tak naprawdę to każdy przedmiot może być dla Ciebie magiczny i przynosić szczęście. Może to być zawieszka do naszyjnika przekazywana w rodzinie od pokoleń. Może to być także zwykły pluszowy miś, którego dostałeś od mamy idąc na studia. Może to być codziennie noszona obrączka lub kamyk znaleziony po prostu na drodze. Rozejrzyj się dookoła siebie i zobacz czy przypadkiem nie miałeś obok siebie szczęśliwego amuletu przez cały ten czas. A jeżeli nie, to go znajdź i zaproś szczęście do swojego życia.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji