widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-07-18

Słoneczny kamień wikiński - szpat islandzki

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Słoneczny kamień wikiński - szpat islandzki" .Szpat islandzki jest jedną z odmian kalcytu, dlatego nazywany jest również kalcytem optycznym. Minerał ten może mieć różne barwy lub być przezroczysty. Występuje głównie na terenach Islandii i temu właśnie zawdzięcza swoją nazwę. Jest to minerał chemicznie czysty, stanowi przezroczystą, wielokrystaliczną odmianę kalcytu. Dzięki niemu odkryto m.in. zjawisko podwójnego załamania światła oraz jego polaryzację. Z tym kamieniem w dłoni, zjawiska te można zaobserwować nawet gołym okiem.

Szpat islandzki ma wyjątkowe właściwości magiczne - dokładniej rzecz biorąc, ma on moc podwajania rytuałów magicznych i działań energetycznych. Można go więc swobodnie stosować do wzmocnienia czarów. Potrafi on również oczyścić otoczenie ze złej energii. Najlepiej położyć go w centralnym miejscu w domu i otoczyć pięcioma świecami (w tym przypadku najlepsze będą te w kolorze fioletowym). Szpat islandzki oczyszcza również czakry, harmonizuje ducha i otwiera nas na Energie Wyższe. Pomaga poradzić sobie z trudną przeszłością i zaleczyć powstałe rany. Dodaje chęci do działania i wewnętrznie motywuje. Łatwiej jest przy nim trzymać się swoich postanowień i dążyć do celu.
W zależności od koloru, szpat islandzki przejawia dodatkowe właściwości:

Kalcyt różowy - używany jest do rytuałów miłosnych. Jest to minerał ściśle połączony z miłością, przyjaźnią i rodziną. Jest on odpowiedni dla młodych kobiet oraz matek. Kalcyt różowy uziemia, stabilizuje, pozwala cieszyć się z drobnostek dnia codziennego, uczy przebaczenia, empatii i bezwarunkowej miłości.

Kalcyt czerwony - ma silniejszą moc miłości niż kalcyt różowy. Świetnie sprawdza się przy rytuałach mających za zadanie ponownie rozgrzać namiętność i pasję między partnerami. Jest połączony z fizycznością, seksem i bliskością. Pobudza energię i dodaje chęci. Zwiększa witalność i siły.

Kalcyt niebieski - jest idealny do wyciszenia i medytacji. Potrafi skołatać zszarpane nerwy i uspokoić się na długi czas. Bardzo dobrze sprawdza się do ochrony domu, zarówno przed złą energią jak i złodziejami. Korzystnie wpływa na układ kostny, a przy małych dzieciach może być stosowany podczas ząbkowania, aby uśmierzyć ból. Pomaga również przy uczeniu się i zapamiętywaniu.

Kalcyt zielony - harmonizuje i uzdrawia. Jest minerałem służącym relaksacji i wyciszeniu. Pomaga odnaleźć równowagę psychiczną oraz świetnie sprawdza się przy przeciwdziałaniu chorobom psychicznym. Pomaga budować samoakceptację i pewność siebie. Działa kojąco i przyciąga szczęście oraz pomyślność. Można go stosować wspomagająco przy problemach zdrowotnych. Zmniejsza gorączkę, obniża ciśnienie krwi, łagodzi stany irytacji, a także pozwala uwolnić się od błędnych, niszczących dla nas przekonań.

Kalcyt pomarańczowy - wprowadza do naszego życia witalność, energię i ciepło domowe. Dodaje otwartości, radości i serdeczności. Pomaga w kontaktach międzyludzkich, zmniejsza nieporozumienia i redukuje napięcie. Pomaga prowadzić dobre, zdrowe relacje domowe - podtrzymuje ognisko domowe. Bardzo dobrze wpływa także na układ trawienny. Służy również kobietom karmiącym, wpływa bardzo korzystnie na cały proces karmienia.

Dlaczego jednak szpat islandzki nazywany jest kamieniem - kompasem? Chodzi o jego właściwości odbijania światła, a dokładniej podwójnego odbijania światła. Wikingowie przez wiele lat panowali na wodach. Mieli bardzo szybkie statki, a także jedną z najlepszych i najsławniejszych żeglug. Tylko niewielu z nas wie, że w tych czasach nie powstały jeszcze kompasy jakie znamy z późniejszych lat... Według legend Wikingowie korzystali z szpatu islandzkiego w czasie podróży, szczególnie w pochmurne dni.

Obracanie szpatem pozwalało określić kierunki - kamień pozwalał określić, w którą stronę zwrócone jest słońce. W ten sposób umożliwiał on nawigację niezależnie od warunków pogodowych. Legendę tą potwierdzają współcześni badacze, którzy w wielu urządzeniach nawigacyjnych ze statków Wikingów, znaleźli właśnie ten kamień. Słoneczny kamień wikiński, który może stać się również naszym życiowym kompasem.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji