widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-02-10

Zimowa chandra - jak poprawić nastrój zimową porą?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Zimowa chandra - jak poprawić nastrój zimową porą?" .
Zima wygląda pięknie. Pada śnieg, można ulepić bałwana i zrobić orła na śniegu. Pije się dużo gorącej czekolady i grzanego wina. Siedzisz pod kocykiem, a obok skwierczy palone drzewo w kominku... marzenie. Jednak to jest bardziej opis jakiejś reklamy lub świątecznego filmu. Rzeczywistość nieco odbiega od tego obrazka. Codziennie walczysz, dosłownie ze wszystkim i ze sobą samym. Walczysz o przeżycie. Wstajesz rano i... jest zimno. Jest również ciemno i nieprzyjemnie. Jesteś zmęczony. Ubierasz tysiąc warstw ubrań "na cebulkę" i zanim wyjdziesz z domu, to już się pocisz. Jak już wyjdziesz, to i tak zamarzasz. Powietrze śmierdzi smogiem i jest szaro. Śniegu nie ma (jeżeli jest, to przez krótką chwilę). Za to pada deszcz, jest błoto i brudne buty. Pijesz kawę hektolitrami, a i tak oczy Ci się kleją. Wielu z nas najchętniej przespałoby cały ten okres. Wszystko jest uśpione, jesteśmy zmęczeni i nerwowi. Co więc zrobić, żeby ten ciężki czas jakoś przetrwać? Co zrobić, żeby poprawić swój nastrój i samopoczucie? Oto kilka prostych zasad. Potraktuj je jako elementarz przetrwania zimy i stosuj już teraz.

1. Zrób porządki wokół siebie.

Zadbaj o to, aby było czysto i schludnie. Nie czekaj do wiosny i już teraz zrób generalne porządki. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Spróbuj coś w swoim otoczeniu zmienić. Na malowanie ścian jest może jeszcze zbyt zimno i może nie uda Ci się przewietrzyć pokoju, ale zadbaj o detale. Nowe firanki, obraz, poduszki lub patera na owoce to jest to!

2. Wieczory wykorzystaj na chwilę dla siebie.

Przeczytaj kilka nowych książek. Wybierz też takie jakich zwykle nie czytasz, dzięki czemu poszerzysz swoje horyzonty. Przeczytaj bajkę dziecku - spędzisz czas z pociechą i przeniesiesz się do bajecznego świata. Posłuchaj w spokoju muzyki. Usiądź wygodnie w fotelu i napij się gorącej herbaty. Zrelaksuj się.

3. Zbierz rodzinę lub znajomych i zróbcie wspólny wieczór.

Obejrzyjcie film lub zagrajcie w planszówki. Rozmawiajcie i cieszcie się swoim towarzystwem. Postarajcie się nie narzekać na zimowy okres czy kłopoty życiowe, tylko szukajcie pozytywów w swoim życiu.

4. Rusz się z kanapy.

Co prawda zimą aktywność fizyczna na dworze jest raczej omijana, a o pójściu na siłownię można pewnie zapomnieć - mróz nie zachęca do wyjścia na zewnątrz... Można jednak ćwiczyć w domu. Kup piłkę do ćwiczeń, hantle, gumę czy matę i zadbaj o systematyczny ruch. Ćwicz przynajmniej dwa razy w tygodniu. Od razu po ćwiczeniach odczujesz więcej energii i więcej szczęścia.

5. Ugotuj coś prawdziwie zimowego, bez liczenia kalorii.

Niech będzie to coś rozgrzewającego i aromatycznego. Jeżeli nie masz zdolności kulinarnych, to pójdź do restauracji - najlepiej takiej w górskim klimacie. Przygotuj lub kup prawdziwą gorącą czekoladę. Odkryj zimowe smaki i ciesz się nimi - latem tych potraw nie będziesz już chcieć jeść.

6. Przygotuj sobie prawdziwe spa w domu.

Gorąca kąpiel, tysiące maseczek na włosy i twarz. Manicure, pedicure i pozbycie się owłosienia. Może przekonasz kogoś, aby zrobił Ci masaż. Dodatkowo dużo odżywczego kremu na suchą skórę. Brzmi cudownie... a o ile lepiej będziesz się później czuć...

7. Przeznacz czas dla siebie i na swoją kreatywność.

Wykorzystaj zdjęcia, aby zrobić nowy album. Namaluj obraz, napisz książkę lub wiersz. Naucz się robić na drutach (niby zajęcie babcine, a jaka radość z szalika własnej roboty!). Znajdź dla siebie zajęcia w domu na długie wieczory. Naucz się nie nudzić ze sobą samym.

8. Zrób coś nowego.

Nie ważne co to będzie. Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Pójdź na łyżwy, spróbuj nart lub snowboardu. Zacznij się uczyć nowego języka. Pójdź na tańce. Niech to będzie coś Twojego i coś miłego.

Podstawowe zasady do przetrwania zimy już znasz. Najważniejsze jest jednak jedno: nie myśl z utęsknieniem o wiośnie i lecie. Skup się na chwili obecnej. Jest zima i wykorzystaj to, ciesz się nią i odkryj w niej radość. Patrz optymistycznie i wykorzystaj każdą chwilę. Odkryj piękno zimy! Powodzenia! :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji