widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-02-27

Miłość

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Miłość" przygotowanym przez naszego eksperta Belive.




Miłość to pojęcie względne, w ocenie ludzi istnieje albo nie istnieje w zależności od punktu widzenia, od otwartości serca i rozumu. Miłość mieści w sobie wszystkie emocje i wszystkie uczucia począwszy od wiary, nadziei, pożądania, ufności, ale także strachu o to czy partner zechce mnie taką/ takiego jakim jestem, czy jestem wystarczająco dobry/ dobra i wartościowa na tyle aby mnie zechciał/ zechciała.

Budowanie związku czy relacji bywa trudną umiejętnością, której każdy człowiek uczy się przez całe życie, a niekiedy wiele wcieleń.
W jednym życiu człowiek świadomie albo nieświadomie rani drugiego człowieka swoimi myślami, obawami pełnymi lęku czy strachu, rani słowami i niekiedy czynami, brakiem reakcji na jego słowa, a niekiedy reaguje nie w porę.
W jednym życiu jedna osoba rani, a w drugim życiu musi zostać zraniona, gdyż energia wszechświata dąży do równowagi.
Bywa, że trudno jest zrozumieć postawę drugiego człowieka, ponieważ widzimy tylko wycinek rzeczywistości, fragment relacji, która rozgrywa się na wielu planach, w wielu wcieleniach.

Człowiek, któremu jest w danym momencie w życiu "dobrze", ale też taki który ma za sobą dość trudną przeszłość i nie chce zaryzykować po raz kolejny by nie zostać ograbionym z uczuć, nie daje dostępu do swojego wnętrza, potrzebuje czasu aby sprawdzić kim jest druga osoba i jaką rolę ma odegrać w życiu.

Samo serce bywa zwodnicze. "W miarę jak miłość rośnie, rozsądek się kurczy".
Zazwyczaj spotyka się człowiek z człowiekiem nie w porę, to znaczy w różnych emocjach, w różnych życiowych sytuacjach. Empatia i współodczuwanie odgrywają ogromną rolę, zrozumienie zachowania i przyjęcia postawy przez drugiego człowieka wymaga ogromnego mentalnego i emocjonalnego wysiłku.

Najczęściej człowiek pragnie uwagi i zrozumienia ze strony drugiego człowieka w sytuacji, gdy czuje się emocjonalnie i energetycznie słabszy i często nie potrafi wczuć się w rolę drugiej istoty, która w danej chwili jest zbudowana i skupiona na realizacji swoich życiowych celów i w tym momencie pojawia się konflikt emocjonalny, rozbieżność celów, obwinianie i uleganie podszeptom rozumu, że skoro w danym momencie nie zwraca na mnie swojej uwagi i nie daje siebie, to znaczy, że nic w jego życiu nie znaczę. Te myśli automatycznie trafiają do drugiego człowieka, który zostaje negatywnie zaprogramowany. I zaczyna się błędne koło myśli i emocji.

Zawsze trzeba wiedzieć czego się chce i iść w tym kierunku, ale czasami trzeba zaczekać aż druga osoba dołączy do wspólnej podróży przez życie. Czas jest pojęciem względnym, a więc każdy człowiek potrzebuje innej ilości czasu, w zależności od rozwoju wewnętrznego, świadomości i wibracji. Zbyt długie czekanie niekiedy osłabia czekającego, a wiec jest to znak, że druga istota nie jest z tej samej bajki, funkcjonuje na innych wibracjach i zapewne potrzebuje jeszcze dużo czasu aby dojrzeć do empatii czy w ogóle miłości.

Dobrze widzi się tylko sercem, ale życie to także rozum i intelekt. Ego i kierowanie się własnymi chciejstwami prowadzi człowieka do samotności, ale i wewnętrznego spokoju.
W zależności oczywiście od punku widzenia i oceny stanu własnych odczuć i emocji. Samo serce nakręca emocje i zamyka logiczne odbieranie rzeczywistego świata, w którym człowiek funkcjonuje. Połączenie logiki i emocji pomaga zrozumieć czym jest miłość i życie czy to w relacji czy w pojedynkę sam na sam ze sobą.

Zawsze można złamać wolną wolę drugiego człowieka, czy to myślami, słowami czy rytuałami, ale warto pamiętać, że karma wraca. "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiło, aby się Tobie nie przytrafiło"...

Belive


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji