widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-05-14

Rubin - mineralny rajski ptak niosący miłość, radość i witalnośćRubin to kamień szlachetny ceniony od tysięcy lat. Ten piękny czerwony kamień często nazywany jest "kroplą krwi serca Matki Ziemi" i zawsze znajdował ludzi, którzy obdarzali go szczególnym uczuciem i względami. W starożytnych Chinach przyozdabiano nim zbroje w celu ochrony. W Indiach ofiarowywano go Bogom, aby w następnym życiu móc powrócić jako osoba bogata. Rubin był szczególnie ceniony przez królów i szlachtę. Ozdabiano nim nawet korony! Jego nazwa pochodzi od słowa "rubeus" co oznacza "czerwony". Jest to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych kamieni szlachetnych. Jest drugim kamieniem pod względem twardości - zaraz po diamencie. Jest trwały, ma piękny kolor i połysk, oraz jest rzadki co sprawia, że jest jeszcze bardziej pożądany przez innych.

Rubin występuje w Pakistanie, na Sri Lance, Madagaskarze oraz w Indiach, Tajlandii, Kenii, Afganistanie i Kambodży. Dawniej występował także w Polsce w województwie dolnośląskim nieopodal Złotoryi, ale niestety już od wielu lat go tam nie ma. Rubin przez swój wygląd często jest wykorzystywany w jubilerstwie do wytworzenia biżuterii. Dzięki temu najłatwiej mieć go przy sobie właśnie w takiej formie. Rubin można także włożyć do portfela lub kieszeni, aby swoją bogatą energią pomagał na co dzień.

Kamień ten posiada szereg właściwości, które sprawdzą się u prawie każdej osoby. Jest to kamień, który m.in. chroni, dodaje energii, pewności siebie, atrakcyjności, namiętności, siły oraz obfitości. Jego właściwości można podzielić na trzy główne dziedziny - miłość, sukces i zdrowie.

Miłość

Rubin po pierwsze pomaga w nawiązywaniu relacji, w tym przede wszystkim tych miłosnych. Poprawia także już istniejące relacje, wzmacnia zaangażowanie partnerów oraz zwiększa wartość relacji. Kamień ten roznieca wewnętrzny ogień. Może być używany jako afrodyzjak. Otwiera na miłość, rozbudza namiętność, a także pomaga sobie poradzić z traumą z wcześniejszych związków. Podnosi energię witalną oraz seksualną. Rubin działa zarówno na połączenie fizyczne jak i umysłowe. Pomaga w tworzeniu spójnych relacji opartych na miłości, szacunku i zrozumieniu, nie zapominając przy tym o ciągłym wsparciu sił witalnych dla osoby, która jest jego posiadaczem.

Sukces

Rubin dodaje energii i sił do działania. Zwiększa także pewność siebie. Pomaga znaleźć motywację oraz poprawia koncentrację. Ułatwia znalezienia drogi do swojego celu i wzmacnia wytrwałość w tej drodze, aby jej nie przerwać. Rubin rozbudza także kreatywność i samoświadomość. Pozwala wyzwolić potencjał i odnaleźć ukryte talenty. Jest to kamień szczególnie polecany mówcom, politykom oraz osobom zajmujące decyzyjne stanowiska. Rubin ułatwia pięcie się po szczeblach kariery, a także jest wspaniałym towarzyszem, który pomaga zdawać egzaminy.

Zdrowie

Ostatnią, ale nie najmniej ważną, dziedziną jest działanie rubinu na zdrowie. Kamień ten świetnie wpływa na układ krwionośny i sercowy. Dodatkowo łagodzi infekcję i zmniejsza gorączkę. Pomaga także przy bezsenności i przy koszmarach. Harmonizuje i uziemia. Dodaje sił do życia, ładuje nasze baterie. Ułatwia relacje, zmniejsza stres i dodaje pewności w działaniu. Działa także na różne problemy kobiece. Reguluje miesiączki i zmniejsza ból menstruacyjny. Jest polecany zarówno w leczeniu niepłodności, jak i w ciąży, a nawet w menopauzie. Działa także wspomagająco przy różnego rodzaju dysfunkcjach seksualnych.

Rubin, jak większość kamieni, należy co jakiś czas oczyszczać. W tym przypadku wystarczy oczyszczanie wodą - przytrzymaj go przez kilka chwil pod bieżącą wodą z kranu lub jak masz możliwość, to delikatnie zanurz go na przykład w górskim potoku. Należy jednak uważać na jego wyjątkową siłę. Nie jest to odpowiedni kamień dla osób wysoko wrażliwych, ponieważ jego działanie może się dla nich okazać zbyt mocne. Jeżeli pod wpływem rubinu stajesz się rozkojarzony, niespokojny czy skłonny do kłótni i agresji - kamień ten nie jest odpowiedni dla Twojej energii.

Często kamień ten wykorzystywany jest w pierścionkach zaręczynowych jako alternatywa dla standardowego diamentu. Przyjęło się także, że rubin dobrze jest dawać na piętnastą i czterdziestą rocznicę ślubu - by wzmocnić miłość i namiętność pomiędzy małżonkami. Rubin sprawdzi się także jako prezent ślubny - ma zapewnić Młodej Parze obfitość. Niemniej każdy może korzystać z mocy rubinu! Warto! Jest to rajski ptak wśród kamieni szlachetnych, który zwiększa pewność siebie, pomaga w miłości, dodaje sił i energii, pobudza kreatywność, chroni i zapewnia obfitość. Dosłownie każdy może więc znaleźć w nim coś dla siebie.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji