widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-11-18

Idealny minerał dla Twojego miesiąca urodzenia

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Idealny minerał dla Twojego miesiąca urodzenia" .W miesiącu, w którym się urodziliśmy, kryje się dla nas zawsze coś szczególnego. Zdaje się być on dla nas po prostu wyjątkowy - pełen emocji, wzruszeń i przemyśleń. Bardzo często czujemy, że wszystko jest dla nas bardziej wyraźnie i intensywne. Najczęściej też lepsze i przyjemniejsze. Panuje wyjątkowa dla nas atmosfera. I nie chodzi tylko o to, że to właśnie w tym miesiącu pojawią prezenty tylko dla Ciebie, tort i szampan. Przede wszystkim zapanują energie, które będą komunikować się właśnie z Tobą. Nie da się do końca tego opisać, ale ten miesiąc - choć czasem smutny czy trudny - skłania nas do głębokiej refleksji. Często czujemy głębokie połączenie właśnie z tym jednym miesiącem. Chętniej coś wtedy robimy i zmieniamy. To jest taki "nasz czas".

Istnieje wiele twierdzeń świadczących, iż odpowiednie minerały i kamienie szlachetne mogą wspierać naszą energetykę i dodatkowo oddziaływać na naszą życiową ścieżkę. Nie ma potrzeby, aby się z tym nie zgodzić. Minerał, tworzący również piękną ozdobę, ma nam pomagać. Nie przyniesie ze sobą neagatywnych energii, a tylko może nas wesprzeć - czego więcej można chcieć? Odpowiednio dobrane dla nas kamienie pomogą nam poczuć się lepiej, silniej i pewniej. Dziś skupimy się na możliwości wyboru idealnego kamienia w zależności od naszego miesiąca urodzenia. Sprawdź więc, który minerał pasuje najlepiej właśnie dla Ciebie.

Urodzeni w styczniu - Granat.

Granat ma przede wszystkim wspaniałe działanie ochronne. Chroni przed wszystkim co jest dla nas złe, szkodliwe czy złudne. Odpędza negatywne energie, niewłaściwych ludzi i nieszczęścia. Blokuje i odsyła złą energię ku jej źródłu. Śmiało można go określić mianem talizmanu ochronnego. Dawniej, w ten właśnie sposób, był używany przede wszystkim przez żołnierzy. Granat dodatkowo dodaje harmonii, uspokaja, wzmacnia pozytywne myślenie, dodaje sił i nadziei. Co ważne, w szczególności dla osób urodzonych w styczniu, granat dodaje pewności siebie i ułatwia nawiązywanie znajomości i tworzenie prawdziwych przyjaźni. Noszenie tego kamienia zwiększa popularność osoby, która go posiada - staje się ona bowiem bardziej atrakcyjna w oczach innych.

Urodzeni w lutym - Ametyst.

Ametyst pomaga nam głównie zachować silną wolę i wytrwałość w naszych działaniach. Potocznie nazywany jest "kamieniem trzeźwości", jednak nie dotyczy to jedynie sfery używek, lecz również innych szkodliwych przyzwyczajeń, z jakimi przychodzi nam walczyć w codziennym życie. Ogólna wibracja tego minerału zwiększa naszą determinację i siłę do "utrzymania w mocy" naszych decyzji. Dodatkowo jest to kamień, który przywraca wewnętrzny spokój, równowagę i harmonię. Uczy co jest naprawdę ważne i na czym rzeczywiście trzeba się skupić. Pomaga dostrzec również sytuacje, w których nie mamy na coś wpływu i wspiera nas w procesie akceptacji takiego stanu rzeczy. Ametyst uczy pracy nad własnym charakterem i wspiera silną wolę, abyśmy mogli dążyć do samodoskonalenia. Pomaga również utrzymać jasny umysł i prawidłowo osądzać rzeczywistość.

Urodzeni w marcu - Akwamaryn.

Akwamaryn jest minerałem, który wyjątkowo sprzyja relacjom, a w szczególności procesowi otworzenia się na drugiego człowieka. Mówiąc dokładniej, pomaga on w otworzeniu się na właściwych ludzi oraz przyciąganiu do swojego życia miłości i przyjaźni. Minerał wspiera także w ocenianiu intencji innych, odnalezieniu prawdy i ochronie przed nieszczerymi zamiarami innych ludzi. Jest to także kamień, który pomaga nam podejmować dobre dla nas decyzje. Rozjaśnia sprawy, ułatwia analizę sytuacji i pokazuje możliwe wyjścia z danego problemu - nawet wtedy, gdy wcześniej coś wydawało się sprawą beznadziejną. Akwamaryn pokazuje nam również, że nie można ciągle się zastanawiać, tylko czas już wziąć decyzje w swoje ręce.

Urodzeni w kwietniu - Diament.

Wedle słów znanych piosenek - kobiety kochają diamenty. Jednak nie jest to minerał przeznaczony jedynie dla płci pięknej. Osoby urodzenie w kwietniu mogą to potwierdzić, ponieważ to właśnie im najbardziej pomaga ten piękny kamień szlachetny. W diamencie kryje się nie tylko nieziemskie piękno, lecz również niezwykła moc. Wspiera on nas bowiem w dążeniu do doskonałości - w końcu sam w sobie jest to minerał doskonały. Diament pomaga wejrzeć wgłąb siebie, wspiera poznanie ego i pomaga zrozumieć własne pragnienia i potrzeby. Sprzyja procesowi samodoskonalenia oraz oczyszcza duchowo i fizycznie. Minerał wskazany jest osobom, które czują się zagubione i pragną odnaleźć właściwą dla siebie ścieżkę. Jest to również kamień pięknej i długiej miłości - właśnie takiego uczucia poszukuje dla swojego właściciela.

Urodzeni w maju - Szmaragd.

W maju przyroda już onieśmiela swoim pięknie. Wszędzie dookoła zaczyna się robić zielono i pięknie. Energia wzrostu i świeżości emanuje z każdego boskiego stworzenia. Właśnie tak też wygląda szmaragd. Jest to kamień życia, luksusu i piękna, ale także władzy i potęgi. Szmaragd ma silne właściwości regenerujące. Wspiera nasz organizm w procesie leczenia, odżywia naszą duszę i odmładza nas samych. Wspomaga dobre samopoczucie i budzi do życia siły witalne. Jest to kamnień, który dodaje sił i chęci, aby z radością spoglądać w przyszłość. Równie ważnym aspektem jest również to, że pomaga w prawidłowym osądzeniu tej przyszłości. Sprzyja prawidłowej analizie wydarzeń, akceptacji przeszłości oraz podejmowaniu decyzji. Szczególnie dla osób urodzonych w maju, jest to doskonały sprzymierzeń w nauce. Nie mamy tu jednak na myśli jedynie studiowania i nauk szkolnych, lecz również naukę życia. Szmaragd zawsze przypomni nam, że jesteśmy wartościowymi osobami. Uzmysłowie, że nasze zdanie jest ważne i nie jest istotne jak zareaguje na to nasze otoczenie

Urodzeni w czerwcu - Perła.

Od zamierzchłych czasów, to właśnie Perłom przypisywano fenomenalną moc oraz właściwości uzdrawiające. Dawniej były one uznawane jako silny afrodyzjak i sprzymierzeniec w sprawach miłości i namiętności. Perła, nazywana również morskim diamentem, wspomaga również proces oczyszczania organizmu oraz usuwanie negatywnych emocji. Jest szczególnie wskazana dla osób, które choruję na nerwicę lub depresję. Dodaje ona swojemu właścicielowi siły oraz pewności siebie. Sprzyja ,,eleganckiej atrakcyjności" - takiej, że wszyscy nie tylko zwracają uwagę na daną osobę, ale także ją podziwiają. Wspomaga nas w zadaniach wymagających skupienia i dokładności. Jest to bowiem minerał perfekcjonizmu i doskonałości. Niezwykle ważnym aspektem jest również to, iż perły są idealne, kiedy pragniemy wprowadzić zmiany w naszym życiu. Szczególnie dla osób urodzonych w czerwcu ułatwiają one podjęcie decyzji i wspierają przejście z jednego etapu do drugiego.

Urodzeni w lipcu - Rubin.

Rubin - nazywany również "ognistym kamieniem" lub "kamieniem liderów" - pobudza nasze ciało do aktywności, wspiera nas w odważnych decyzjach oraz obdaża siłą i energią. Wzmacnia nasz organizm, budzi siły witalne i wyjątkowo sprzyja naszemu sercu - w końcu jest to kamień miłości! Jest to kamień szlachetny, który pobudza nasze krążenie, dodaje chęci do życia i działania. Reprezentuje on wspomnianą już wcześniej miłość, ale także zdrowie i mądrość. Dodaje radości i szczęścia. Często zdaje się wręcz, że obdarowuje uśmiechem wszystkie osoby dookoła. Nic więc dziwnego, że działa także wspomagająco przy depresji oraz łagodzi stres. Rubin ma również silne właściwości ochronne - dotyczyc to w szczególności więzi międzyludzkich i ważnych dla nas relacji. Ten piękny minerał sprzyja wszystkim osobom, które urodziły się w lipcu. To właśnie im pomaga znaleźć na swojej drodze odpowiednie osoby i ze zdwojoną siłą wspiera przyciąganie do życia miłości, radości oraz namiętności.

Urodzeni w sierpniu - Peridot.

Peridot jest kamieniem szczlachetnym wywodzącym się z rodziny oliwinów. Ten limonkowo zielony minerał stanowi szczególny symbol duchowej, fizycznej i materialnej obfitości. To kamień szczególnie sprzyjający sukcesowi, zamożności oraz ochronie energetycznej. Peridot broni nas przed atakami energetycznymi i oczyszcza nasze emocje. Łagodzi poczucie zatoru emocjonalnego, zmniejsza poczucie winy i niweluje różnego rodzaju obsesje czy natręctwa. Jest to również kamień, który uspokaja - pozwala nam jasno i spokojnie przemyśleć sprawę, zamiast wybuchnąć. Uwalnia od wszelkiej formy zazdrości. Dodaje chęci, aby w końcu ruszyć naprzód. Zmniejsza uczucie złości i agresywności. Jest to kamień uspokajający i przywracający równowagę, który szczególnie polecany jest dla bardzo energetycznych i czasem nieco nerwowych osób urodzonych w sierpniu. Wyjątkowo również - w przypadku właśnie tych osób - peridot sprzyja również miłości i trwałości relacji.

Urodzeni we wrześniu - Szafir.

W zamierzchłych czasach Persi wyjątkowo wpatrzeni byli w piękno szafiru i uznawali go za kamień nieśmiertelności i wiecznej młodości. Do dziś dzień to właśnie temu minerałowi przypisuje się zdolność uzdrawiania i ochrony przed negatywnymi energiami. Już samo patrzenie na niebieski minerał może pomóc uspokoić nasze rozbiegane myśli i chaos emocji. Właśnie taka jest główna właściwość szafiru - jest to kamień uspokajający, regenerujący i harmonizujący. Często jest też stosowany przy problemach ze snem, różnego rodzaju nerwicach i trudnych sytuacjach życiowych. Szafir sprzyja prawidłowej i spokojnej analizie wydarzeń, co wyjątkowo pomaga osobom urodzonym we wrześniu. Dodatkowojest to piękny minerał, który chroni swoijego właściciela przed złymi intencjami innych osób, zdradą, nieszczęściem oraz fałszem. Wzmacnia siłę woli, pozwala pewnie przejść przez życie, zwłaszcza tych na prawdę trudnych chwilach.

Urodzeni w październiku - Opal.

Opal jest niezwykłym kamieniem szlachetnym, który odkrywa nasze talenty, wzmacnia zdolności oraz pobudza naszą kreatywność. Sprzyja tworzeniu relacji opartych na zaufaniu i lojalności, dzięki czemu jest szczególnie polecany nie tylko w relacjach towarzyskich, lecz również przy wszelkiego rodzaju transakcjach i relacjach zawodowych. Opal uczy również swojego właściciela jak wytrwać we własnym postanowieniu. Jak większość z nas wie, jest to czasem niezwykle trudne przedsięwzięcie. Minerał ten pomaga nam podjąć decyzję i wytrwale się jej trzymać, więc jeśli planujesz pozbyć się szkodliwych nawyków lub zadbać o ciało, to stanie się on Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Opal uczy, że nie można się poddawać przy małych niepowodzeniach. Dodaje siły i wiary we własne możliwości. Zwiększa ilość energii, dodaje radości życia. Pomaga także w znalezieniu drugiej połówki i w założeniu szczęśliwej rodziny.

Urodzeni w listopadzie - Topaz.

Topaz dodaje wiary we własne siły, wspiera indywidualność i odważne decyzje. Posiada on ciepłą i słoneczną energię, która tworzy swoistą aurę ochronną dla jego właściciela. Pokazuje nam także, że warto być sobą i nie trzeba już dłużej udawać kogoś, kim się nie jest. Jest to minerał, który szczególnie wskazany jest dla osób urodzonych w listopadzie. Ułatwia zażegnywanie konfliktów i rozwiązywanie problematycznych sytuacji, ponieważ pozwala wyrażać myśli w sposób przejrzysty i otwarty. Wspomaga również rozwój naszych talentów - szczególnie tych, które bazują na wyrażaniu siebie. Pomaga także radzić sobie ze stawianiem swojego dobra czy zdania ponad opinię innych ludzi. Dodaje sił, energii i inspiracji. Pobudza naszą kreatywność oraz wspiera wewnętrzną harmonię. Ten wyjątkowy kamień szlachetny ułatwia również wprowadzenie zmian w naszym życiu.

Urodzeni w grudniu - Turkus.

Od zarania dziejów, to właśnie turkus (nazywany również "kamieniem zwycięzców" lub "kamieniem niebios") był stosowany głównie jako talizman wojowników. Jest to minerał o silnych właściwościach ochronnych - sprzyja bowiem wewnętrznemu wyciszeniu, opanowaniu negatywnych emocji, a także pojednaniu i zażegnywaniu konfliktów. Turkus pomaga szczególnie osobom narodzonym w grudniu, którym zapewnia wyjątkową jasność myśli, wspiera umiejętności analityczne oraz wzmacnia wiarę w siebie. Piękny turkusowy minerał chroni przed złą energią, złymi intencjami innych oraz negatywnymi wibracjami płynącymi z otoczenia. Śmiało można powiedzieć, że otacza pełną opieką swojego właściciela. Jest to również kamień, który dodaje pewności siebie i samoświadomości. Podkreśla nasze atuty, wyciągając wszystkie nasze pozytywne cechy na pierwszy plan. Turkus wyjątkowo pomaga nam w byciu najlepszą wersją samego siebie.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji