widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-03-26

Bądź sobą i żyj ze sobą w zgodzie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Bądź sobą i żyj ze sobą w zgodzie" ."Bądź sobą" - mówimy... czyli kim? W dzieciństwie chcemy być dzielni jak tata, mili jak mama i uśmiechnięci jak nasza przedszkolanka. Później chcemy być jak inne koleżanki, jak modelki w gazetach, jak aktorzy i gwiazdy. Ciągle porównujemy się do innych, ścigamy ich i chcemy się za wszelką cenę upodobnić do nich. Wydaje się nam, że zawsze ktoś inny jest z jakiegoś względu lepszy. Jednak czy będąc jak inni - będziemy wciąż sobą? Po co żyć cudzym życiem? Przecież każdy z nas się różni i to właśnie jest piękne. Zamiast próbować zmienić się na siłę, poznaj siebie samego i zacznij żyć w zgodzie ze sobą. Tym właśnie jest bycie sobą. Niby proste, a jednak dość skomplikowane. Dlaczego? Wokół nas jest pełno "ograniczeń" - zarówno tych zewnętrznych (może mama chce żebyś założyła rodzinę, chociaż Ty wolisz przez rok pomagać biednym dzieciom na innym kontynencie), ale też wewnętrznych. Najczęściej blokujemy siebie sami, nie pozwalając sobie być sobą. Dlaczego? Może się boimy, bo nie wiemy co to przyniesie, bo mamy obawy, lęki i nasze ograniczenia. Co więc zrobić, aby odnaleźć siebie i żyć w zgodzie ze swoim "Ja"? Poniżej kilka pomysłów jak to można zrobić :)

Zaakceptuj i pokochaj.

Kiedy pragniesz żyć w zgodzie ze sobą, musisz wpierw siebie zaakceptować. Taką jaką jesteś i to właśnie w tym momencie. Akceptujesz się wraz ze wszystkimi swoimi wadami, a nie tylko wyidealizowaną wersję własnej osoby. Nawet jak właśnie siedzisz w rozciągniętym dresie, w związanych włosach i bez makijażu. Także wtedy, kiedy masz nieidealne ciało, trądzik, cellulit lub rozstępy. Aby odnaleźć siebie, musisz się akceptować w każdej chwili. Również w tych gorszych momentach. Mów do siebie czule, traktuj swoje ciało, ale także psychikę dobrze. Stań przed lustrem i powtarzaj sobie samej, że się akceptujesz. Pójdź do lasu i wykrzycz, że kochasz siebie taką jaką jesteś. Nie traktuj swojego życia jako czasu przejściowego, że właśnie się odchudzasz i dopiero jak na wadze ujrzysz konkretną liczbę, to siebie zaakceptujesz. Każda chwila jest ważna. Rozmawiaj ze sobą, ufaj sobie. Bądź swoim najlepszym przyjacielem. Bądź dla siebie delikatna. Jeżeli musisz coś zmienić w sobie i pragniesz nad czymś popracować, to potraktuj to jako miłe wyzwanie. Nie każ się, nie mów do siebie brzydkich rzeczy i nie bądź agresywną dla siebie.

Znajdź lub stwórz miejsce dla siebie.

Każdy potrzebuje swojego azylu, swojego własnego miejsca i schronienia po trudnym dniu. Znajdź lub stwórz coś takiego dla siebie. W jaki sposób? Pomyśl, gdzie się dobrze czujesz, ale tak naprawdę swobodnie. Nie myśl schematycznie. Nie musisz mieć do tego własnego mieszkania czy osobnego pokoju. Funkcję schronienia może spełnić sypialnia, samo łóżko, kącik w pokoju czy wanna. Możesz się tam udać jak masz gorszą chwilę. Możesz udekorować to miejsce swoimi ulubionymi rzeczami, dać swój kocyk, kwiatka i ulubioną poduszkę. Jeżeli w mieszkaniu nie ma takiego miejsca, to możesz znaleźć na przykład swoje ulubione drzewo w lesie, do którego będziesz chodzić w takich chwilach. Jednak to nie wszystko. Azyl nie musi być jedynie fizycznym miejscem, lecz może być Twoim wyobrażeniem. Bardzo często wykorzystuje się tego typu wizualizację przy medytacji. Możesz wymyślić sobie takie miejsce i przyglądać się jemu w myślach. Plaża, góry, las, polana lub piękny brzeg rzeki. Wyobraź sobie to miejsce, dźwięki i zapachy. Nawet w najtrudniejszej chwili będziesz mogła "przenieść się" do takiego miejsca i pobyć tam ze sobą. Przewagą wyobrażenia sobie schronienia jest to, że możesz się tam znaleźć w każdej chwili. Zły dzień w pracy, stres, nerwy... i "pstryk" - na chwilę jesteś na plaży i oddychasz spokojnie. Posiadanie własnego miejsca pozwoli Ci w chwilach zwątpienia zastanowić się, co jest ważne dla Ciebie.

Nie obawiaj się zmian.

Otwórz się na nowe. Nie bój się zmian, są one naturalne. Nie musisz ze wszystkim pozostawać sama -pozwól sobie pomóc. Słuchaj mądrych i dobrych dla Ciebie ludzi. Być może pojawili się na Twojej ścieżce z jakiegoś powodu. Nowości, których doświadczamy - wzbogacają nasze życie. Lubimy dreptać znanymi nam ścieżkami i otaczasz się tym, co dotychczas się "sprawdzało". Wędrując jednak wciąż tą samą drogą, nie poznasz tego, co kryje się za zakrętem. Pamiętaj, że wszystkie zmiany wymagają wyjścia ze swojej strefy komfortu. Zrób listę tego, czego chcesz od życia. Co chcesz osiągnąć i gdzie chcesz być za jakiś czas. Może pragniesz lepszej pracy, większego mieszkania lub dalekiej podróży? Przemyśl, czego będzie to od Ciebie wymagało. Co będziesz musiała zrobić i w którym momencie otworzyć się na nowe. Przykładowo, jeżeli chcesz w przyszłości otworzyć cukiernię, to musisz ćwiczyć swoje umiejętności i może pójść na jakiś kurs cukierniczy. Nawet jeżeli boisz się, że ktoś skrytykuje Twoje wypieki, to musisz zacząć robić coś w tym kierunku. Przestań się bać, potraktuj to jak miłe wyzwanie. Niejednokrotnie to, co nowe - będzie dla Ciebie trudne. Jeśli chcesz w pełni być sobą - być może spotkasz się z krytyką innych. W szczególności, jeżeli wszyscy dookoła będą mieli odmienne zdanie. Pragniesz zmienić kolor włosów, lecz wszyscy Cię zniechęcają. Chcesz mieć dziecko, psa lub kotka, lecz inni mówią, że sobie nie poradzisz. To tylko ich opinia. Nie zniechęcaj się tym. To jest Twoje, a nie ich życie.

Doceniaj chwilę obecną i żyj szczęśliwie.

Doceń to co masz. Nie myśl tylko o tym co będzie, tylko skoncentruj się na chwili obecnej. W zwyczaju mamy planowanie naszej przyszłości i czekanie na "lepsze jutro". Może czekasz, aż będziesz szczęśliwa jak już kupisz dom, znajdziesz męża czy urodzisz dziecko. Nie myślisz o tym, co masz już dzisiaj. Dziękuj za swoje życie każdego dnia. Znajdź chwilę dla siebie i dbaj o swoje życie duchowe. Możesz medytować, ćwiczyć jogę, praktykować religię. Możesz malować, tańczyć i fotografować przyrodę. Kochaj innych i naucz się przebaczać - zadry w niczym Ci nie pomogą, a przeszkodzić niestety mogą. Posyłaj innym dobrą energię. Pomagaj im. Dobra energia wypuszczona w świat - wróci ze zdwojoną siłą. Zapisz się do wolontariatu. Rób zakupy starszym ludziom, wyprowadź psa ze schroniska. Jeżeli nie masz takich możliwości, to chociaż zadzwoń do kogoś i pomóż mu słowem. Zobaczysz jaką radość da Tobie pomaganie.

Powyżej opisaliśmy kilka ze sposobów na odnalezienie siebie w dzisiejszym, zabieganym świecie. Bycie sobą, wbrew pozorom, nie jest wcale łatwe. Wymaga ono asertywności i zrozumienia siebie - swoich potrzeb, wartości czy też pragnień. Jednak warto o to zawalczyć. W końcu nie będziesz się porównywać i dążyć do wizji innych osób, tylko udoskonalać siebie. Każdy dzień i każda chwila będzie właśnie Twoja i dla Ciebie. Warto zrobić ten krok i odkryć, co dla Ciebie znaczy "bycie sobą". Jesteś przecież kimś wyjątkowym!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji