widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-07-23

Rozwój duchowy - świadomość w działaniu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Rozwój duchowy - świadomość w działaniu".Każdego dnia wykonujemy mniej lub bardziej przemyślane działania. Podejmujemy decyzje i robimy krok w jakąś stronę. Paradoksalnie, nawet zupełnie nic nie robiąc - działamy. W tym wypadku naszym krokiem jest bowiem pozwolenie na decydowanie komuś innemu lub przypadkowi. Tak więc - niezależnie co robisz - idziesz do przodu i przesuwasz się do jakiegoś celu. Jeżeli jednak to działanie nie będzie świadome, to po prostu będziesz "jakoś" żyć i Twoje szanse na sukces staną się mniejsze. Tylko czy warto polegać na przypadku, jeżeli chodzi o Twoje własne, jedyne i niepowtarzalne życie? Dlaczego nie będziesz skutecznie działał, a co za tym idzie w pełni świadomie? Świadome podejmowanie decyzji jest o wiele lepsze, bo nawet jeżeli coś nie wyjdzie po Twojej myśli, to zawsze będziesz mieć komfort, że próbowałeś. Nie poddałeś się i kroczyłeś własną ścieżką.

Jak więc skutecznie działać? Poprzez świadome zarządzanie sobą, swoim czasem i decyzjami. Poprzez zwiększenie swoich możliwości i życia w zgodzie ze sobą samym. Na ten temat jest już wiele obszernej literatury powiązanej z ezoteryką, psychologią, zarządzaniem sobą i samorozwojem. Nic nie będzie więc stało na przeszkodzie, żebyś za chwilę poszerzył swoją wiedzę. Jednak najczęściej nie wiemy po prostu jak zacząć. Co zrobić w pierwszej kolejności? Tak jak teraz siedzisz wygodnie w fotelu lub czytasz ten artykuł w drodze do pracy i widzisz, że chcesz coś zmienić, ale nie wiesz w jaki sposób. Obawy najczęściej wiążą się z niewiedzą, a tego nie chcesz. Potraktuj więc te krótkie porady jako linię startu. Zacznij je stosować, zobacz różnicę i pogłębiaj wiedzę. Tak, właśnie od teraz - bez wymówek.

Po pierwsze, przestań martwić się rzeczami, na które nie masz wpływu. Odpuść. Nie układaj setek scenariuszy jak to wszystko może się popsuć. Nie wyobrażaj sobie ciągle najgorszego rozwoju wydarzeń. Na co nie masz zupełnie wpływu? Na pogodę - dlaczego jadąc na wakacje nie cieszysz się z wolnego czasu tylko myślisz o tym, że będzie padać. Na sytuację polityczną - oczywiście masz prawo głosować czy protestować, lecz nie masz wpływu na decyzje rządu. Na zachowanie Twojej koleżanki w pracy - może mieć gorszy dzień lub po prostu stale mieć zły nastrój, to jednak jej sprawa i Twoje działanie raczej nic tu nie da. Działaj tam, gdzie masz realny wpływ. Wpływ masz na to wszystko, co może zależeć od Twojej decyzji. Z kim będziesz, co będziesz robić i gdzie pójdziesz.

Po drugie, zastanów się co dla Ciebie jest naprawdę ważne. Ułóż taką własną hierarchię spraw mniej i bardziej istotnych. Ważne jest jednak to, że jeżeli coś już zaczniesz, to doprowadzaj te sprawy do końca. Zbyt wiele otwartych spraw spowoduje zmęczenie, brak sił i niewiedzę za co się zabrać. Nie nakładaj na siebie zbyt dużo, bo twoja efektywność i kreatywność po prostu będzie na niskim poziomie. Układając swoją hierarchię nie patrz na innych i na to co jest ważne dla nich. Naucz się zdrowego egoizmu. Jeżeli najważniejsze dla Ciebie jest podróżowanie, to rób wszystko, żeby tego dokonać - idź do pracy, która Ci na to pozwoli lub dzięki której będziesz mieć fundusze. Zacznij się interesować innymi krajami. Naucz się języka. Tu już masz pełną dowolność.

Po trzecie, robiąc coś - wyobrażaj sobie efekt końcowy. Wyobraź sobie, że robisz jakieś danie. Oczywiście fajnie jest czasami wrzucić wszystko do jednego garnka, pomieszać i zobaczyć co z tego wyjdzie. Być może efekt Cię zaskoczy i wyjdzie Ci pyszny obiad, ale może być wręcz przeciwnie. Jeżeli nie chcesz postawić na los, to wybierzesz jasny przepis z widocznym efektem końcowym. Będziesz chciał zrobić babkę marchewkową, to znajdziesz przepis jak ją zrobić, zobaczysz zdjęcie jak ma wyglądać i dopasujesz do niej wszystko. Tak samo w życiu. Wyobraź sobie efekt końcowy, to do czego dążysz. Zobacz to ze wszystkimi szczegółami. Nową pracę z własnym biurkiem i kwiatkiem na stoliku. Później rób wszystko, żeby do tego doprowadzić - zrób kwalifikacje, szukaj tego typu pracy, kup sobie tego kwiatka. Sięgnij po afirmacje, medytuj i dbaj o pozytywne nastawienie. Im więcej dobrej energii będzie w Twoim sercu i myślach - tym więcej pojawi się jej w Twoim życiu.

Pamiętaj także, że na świecie nie jesteś tylko Ty. Postaraj się żyć tak, aby wspierać również ludzi, którzy są wokół Ciebie. Niech każdy będzie wygrany, niech każdy odniesie sukces i dzieli się swoim szczęściem. Nie podcinaj skrzydeł, nie utrudniaj innym życia. Wręcz przeciwnie - wspieraj i komplementuj. Traktuj wszystkich ludzi dobrze i na równi ze sobą - niezależnie gdzie pracują, ile mają lat czy pieniędzy. Razem możemy zdecydowanie więcej. Jesteśmy ze sobą połączeni i warto to wykorzystać w swoim życiu. Ty będziesz wspierać innych, a oni Ciebie. Właśnie w ten sposób osiągniesz to, co wydawało się niemożliwe. Słuchaj innych. Nastaw się na to, żeby ich zrozumieć, a nie mechanicznie odpowiedzieć na ich pytanie. Wsłuchaj się w rozmówcę i zastanów się co czuje, czego potrzebuje. Nie przerywaj, nie skupiaj się na sobie. Otwórz się.

I ostatnia, ale w żadnym wypadku nie najmniej ważna rzecz, od której należy zacząć świadome działanie, to zadbanie o narzędzia. Jakie? O ciało, ducha i umysł. Jedz zdrowo, dbaj o swoją kondycję i unikaj używek. Dzięki temu ciało nie będzie Cię ograniczać, tylko wspierać w działaniu. Zadbaj o swój rozwój duchowy - medytuj, módl się, afirmuj i pracuj nad sobą. Rozwijaj umysł poprzez czytanie, uczenie się i poznawanie. Życie świadome jest ścieżką, którą będziesz kroczyć radośniej.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji