widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-07-30

Rahu i Ketu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Rahu i Ketu" autorstwa naszego doradcy: Robert.

W współczesnej astrologii dysponujemy dwoma tajemniczymi zmiennymi, Północnym i Południowym Węzłem, są to punkty matematyczne, w których można się doszukiwać zakodowanego celu życia danego człowieka. Węzeł Północny może nam pokazać jakie lekcje mamy do odrobienia w tym wcieleniu, do czego dążymy w nim, z kolei Węzeł Południowy miałby wskazywać co ,,wnosimy" do obecnego życia z poprzednich wcieleń. Obydwa zagadnienia, ściśle powiązane z karmą, najprawdopodobniej zostały wdrożone do europejskiej astrologii z astrologii wedyjskiej. Tradycyjna ,,zachodnia astrologia" opierała się w przeszłości na siedmiu ,,planetach", jej wedyjski odpowiednik od swojego zarania miał kolejne dwie siły Rahu i Ketu. Stanowiły one w myśl ich podań demona, zdekapitowanego przez Wisznu, Rahu - będący jego głową oraz Ketu, który stanowi jego resztę ciała. Ścigając i chcąc pożreć swoich zdrajców Słońce i Księżyc, w uproszczeniu Rahu to zaćmienie Słońca, Ketu zaćmienie Księżyca. Pierwszy z nich, Rahu to najciemniejsza oktawa Saturna, drugi Ketu najmroczniejsza oktawa Marsa. Obydwie siły, w myśl praktykowanej w Indiach astrologii, mają raczej negatywny wpływ na życie człowieka, pomimo to, mogą być również siłami mu pomagającymi.

Rahu jest wężem, grzechem, przyczyną reinkarnacji, inteligencją wyzbytą z miłości, zniszczeniem wrażliwości, iluzją, pomyłką, destrukcją, cierpieniem, nieskończonym strachem. Osoby z źle usytuowanym Rahu w horoskopie mogą być sławni, bogaci ale mimo to nieszczęśliwi. Mogą być również nędzarzami, na progu skrajnego upadku. Obdarza zmysłowością, lenistwem, ospałością, apatią, hedonizmem, egocentryzmem, wrogością, agresją, fobiami, szaleństwem, schizofrenią.

Ketu będąc ciałem mitycznego demona, odpowiada za wszelakie nałogi oraz wpływ na człowieka ze strony społeczeństwa. Jest też dla wielu bramą wyjścia z materializmu, intuicją, opiekunem mistycyzmu, ogólnie religią i duchowością. Również negatywnie oddziałuje na osoby które urodziły pod jego wpływem, wzmagając apatię, kapryśność, skłonność do przesady, wolty, zmienność.

Pozytywne oddziaływanie Rahu i Ketu w horoskopach urodzeniowych, jest o tyle zwodniczy, że niesie z sobą nienasycenie, więc osiągnięcie danych korzyści niekoniecznie przynosi zadowolenie. Ich oddziaływanie na wskroś obsesyjne, kompulsywne, utrudniają jakąkolwiek kontrolę nad własnym życiem.


Zadzwoń na
708 708 710708 708 710 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0600048 227 184 060 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji