widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-08-10

ONYKS - siła i równowaga zaklęte w czerni

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "ONYKS - siła i równowaga zaklęte w czerni".Od wielu już lat biżuteria z dodatkiem onyksu jest bardzo popularna. Mamy szeroki wybór bransoletek czy pierścionków, w których stanowi on główny element. Jest to minerał będący odmianą chalcedonu, posiadający równolegle ułożone czarno-białe warstwy. Nazwa wychodzi się z greki i dosłownie oznacza "pazur" - ze względu na ostrość minerału. Najbardziej popularnym odcieniem jest czarno-biały onyks, który potocznie nazywany jest również arabskim, czarnym, bądź zwyczajnym.

Ponadto onyks jest kamieniem o niezwykłej mocy magicznej i ma naprawdę szerokie właściwości ezoteryczne oraz zdrowotne. Zwany jest kamieniem równowagi psychicznej, ponieważ potrafi łagodzić zaburzenia neurologiczne, apatię i stres. Jest on odpowiedni dla sportowców oraz ludzi, których życie jest nieco bardziej stresujące niż to zwykle bywa. Wzmacnia serce, nerki i tkankę skórną, zwiększa przyswajalność witamin B i E. Minerał ten wzmacnia w człowieku siłę i usuwa jego lęki, równoważy też męskie i żeńskie energie. Onyks pogłębia również wrażliwość osoby, która go nosi, otwiera czakrę splotu słonecznego, czakrę podstawy i czakrę gardła(krtani), dlatego często stosowany jest przez osoby wróżące czy pracujące z energiami.

W średniowieczu wierzono, że czarny onyks ma negatywny wpływ na tego, kto go nosi, ponieważ czarny kolor kojarzony był powszechnie z żałobą, nieszczęściem i stratą. W rzeczywistości jednak minerał ten posiada potężną moc ochronną i doskonale sprawdza się w roli amuletu. Chroni nas przed negatywną energią innych osób, atakami energetycznymi oraz wampiryzmem energetycznym - z tego względu warto mieć go ze sobą, kiedy musimy odbyć spotkanie z osobą, co do której podejrzewamy, że nie życzy nam dobrze. Kamień ten może być również śmiało wykorzystywany w rytuałach ochronnych.

Według astrologii, onyks nadaje się szczególnie dla zodiakalnych Koziorożców, ale rzecz jasna nie tylko osoby spod tego znaku mogą go używać. Zdecydowanie jest on pomocny dla wielu z nas. Pszczególnie polecany jest on dla ludzi, którzy nie potrafią pogodzić się z przeszłością i ruszyć do przodu. To właśnie onyks pomoże uporać się z minionymi już przeżyciami, zamknąć za sobą sprawy, które powinny już dawno zostać zamknięte i otworzyć się na nowe możliwości, którymi Wszechświat chce nas obdarować. Może on również pomóc zmienić nam niekorzystne przekonania i wzorce, które od dawna zakorzenione są w podświadomości - szczególnie, gdy będzie on towarzyszyć nam przy medytacji. Wesprze on również w procesach, które pozwolą nam pokonać poczucie smutku i żalu, w zamian za to przyciągając do naszego życia szczęście i pomyślność, której wszyscy tak bardzo pragniemy. Onyks sprawdza się w szczególnie trudnych dla nas okresach w życiu, ponieważ czyni nas silniejszymi i odporniejszymi psychicznie. Jest również kamieniem pomocnym w nauce. Dla uczniów, studentów oraz wszystkich osób wykonujących zawody związane z wysiłkiem umysłowym, pozwala na lepsze skupienie, większą wytrwałość w dążeniu do celu i cierpliwość. Dzięki swojej mocy, ukierunkowanej na życiową pomyślność, jest też bardzo dobrym kamieniem, kiedy zależy nam na polepszeniu spraw materialnych czy wzroście finansowym. Przyciąga pieniądze, jest używany w magii obfitości i rytuałach mających na celu np. znalezienie dobrej pracy.

Aby ten piękny minerał dobrze dla nas działał i spełniał swoje zadanie - tuż po zakupie powinno się go najpierw oczyścić. Robimy to, aby zneutralizować wszystkie negatywne wpływy, z którymi mógł mieć wcześniej styczność. Tak na prawdę nie wiemy przecież kto go dotykał, a skoro ma służyć nam, obce energie są tu całkowicie zbędne. W tym celu wystarczy nam tradycyjna, bieżąca woda, nawet ta z kranu. Trzymajmy nasz kamień przez kilka minut pod strumieniem płynącej wody, skupiając się na intencji jego oczyszczenia. Możemy sobie jednocześnie wyobrażać, że niekorzystna energia spływa wraz z lejącą się na kamień wodą. Po takim oczyszczeniu powinien już działać sprawnie, jednak aby zwiększyć jego możliwości, możemy go także energetycznie naładować. Istnieją różne metody energetyzowania kamieni, między innymi energią słoneczną, światłem Księżyca, zakopanie kamienia na jakiś czas w ziemi, a także inne. Nie ma przeciwskazań, aby naenergetyzować onyks wystawiając go na działanie promieni Słońca czy światło Księżyca. Wystarczy położyć go na parapecie (najlepiej przy otwartym oknie) lub na dworze, w miejscu, gdzie będzie opromieniony i przeczekać kilka godzin. Wszechświat i panujące w nim Energie sprawią, że kamień się odżywi i będzie mógł nam sprzyjać. Używając mocy własnych myśli i intencji, możemy później zwrócić się do kamienia z prośbą i aktywizować jego wybrane działanie - ukierunkowane na konkretny cel - jakim będzie np. polepszenie finansów czy nasza ochrona. Dobrze będzie również, jeśli co jakiś czas będziemy nasz onyks oczyszczać, ponieważ ma on zdolność pochłaniania energii, z którymi miał styczność, a te nie zawsze będą dla nas korzystne. Można taki kamień wielokrotnie oczyszczać i ładować, w zależności od potrzeb.

Jeżeli pragniesz stać się Panem lub Panią własnego losu - dodać sobie siły, mądrości i wytrwałości w dążeniu do celu, to ten kamień jest dla Ciebie. Noszony w kieszeni, w bransoletce, pierścieniu czy wisiorku onyks obdaruje Cię niezwykłą energią, która trwale może sprzyjać ważnym dla Ciebie kwestiom.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji