widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-10-22

Magiczne rośliny, które warto mieć w swoim ogródku

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Magiczne rośliny, które warto mieć w swoim ogródku".Uprawianie ziół wiąże się z wieloma korzyściami. Oprócz zdrowotnych i leczniczych wpływów, rośliny posiadają także właściwości magiczne, które można wykorzystywać w wielu działaniach, choćby rytuałach. W dawnych czasach było to w zasadzie na porządku dziennym i ludzie chętnie korzystali z dobrodziejstw natury. W czasach współczesnych ta tendencja jest już mniejsza. Mimo to, warto mieć świadomość i podstawową wiedzę o tym jakie rośliny można wykorzystać do określonych celów. Może to bardzo pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasze ciało, ale także psychikę, duszę oraz wewnętrzne zasoby energetyczne.

Hodowanie i pielęgnacja roślin i ziół, a także obcowanie z Matką Naturą i szacunek do Niej - były jednymi z cech, które dawniej przypisywano kobietom zajmującym się czarami. Również wiele starożytnych lekarstw i mieszanek uzdrawiających powstało na bazie roślinnej. Od wieków uważa się też, że zioła są najlepszymi lekarstwami i to nie tylko dla naszego ciała fizycznego, ale też dla naszych emocji. Wobec tego wiedza o tym jak je uprawiać, wykorzystywać i opiekować się nimi, może być bardzo cenna, nawet w dzisiejszych czasach.

Zaczęcie swojej przygody z uprawą ziół i roślin, które następnie można wykorzystać w magicznych celach, nie jest wcale takie trudne jak mogłoby się na początku wydawać. Domowa hodowla roślin nie wymaga ogromnych nakładów finansowych ani nie jest też czasochłonna. Wiele z nich potrafi dorodnie rosnąć nawet na naszym parapecie w mieszkaniu czy na balkonie. Zanim jednak zabierzemy się za nasz domowy ogródek, dobrze byłoby zapoznać się z ogólną wiedzą na ten temat. Nauka o tym może okazać się dla nas czymś bardzo przyjemnym, co samo w sobie terapeutycznie wpłynie na nasz umysł. Dodatkowo, aby złączyć się z energią Matki Natury, możemy w tym czasie więcej przebywać na świeżym powietrzu, wychodzić na spacery, np. po łąkach, polach czy lesie oraz oddawać się medytacji na świeżym powietrzu. To wszystko pomoże nam, aby z właściwą i dobrą energią rozpocząć tworzenie naszej małej hodowli.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest oczywiście dobór odpowiednich roślin. Zazwyczaj naszym pierwszym pomysłem, kojarzącym się z magią, będzie uprawa ziół. Dobrą wiadomością jest to, że wiele ich gatunków można trzymać zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Nie wymagają one zazwyczaj specjalistycznej opieki, dlatego nie trzeba być od razu ekspertem w tej dziedzinie, aby być w stanie odpowiednio się nimi zajmować. Dodatkową zaletą ziół jest to, że są bardzo wszechstronne i mogą być stosowane nie tylko w rytuałach czy zaklęciach, ale rzecz jasna także do celów kulinarnych. Wiele zaklęć i działań magicznych jest także skupionych na spożyciu określonych roślin. Z ziół możemy np. przygotowywać nalewki zdrowotne czy pyszne herbaty oraz dodawać je do przygotowywanych potraw.

Wybór roślin do naszej domowej uprawy, powinien być sprawą indywidualną - zależną od tego czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. Poniżej znajduje się krótki opis najbardziej popularnych roślin i ziół.

Lawenda: ma bardzo kojące działanie, jej zapach pomaga w zwalczaniu smutnego nastroju i lęków. Jest bardzo dobrym składnikiem do zaklęć oczyszczających, uzdrawiających i miłosnych. Przyciąga miłość i pieniądze, wpływa pozytywnie na sen i odpoczynek, minimalizuje stres, pomaga w pojednaniu po zdradzie. Lawenda najlepiej rozwija się w pełnym słońcu.

Kocimiętka: jest przyjazna nie tylko dla uwielbiających ją kotów, ale też dla ludzi. Używana jest najczęściej w zaklęciach piękna, szczęścia, miłości i płodności. Kocimiętka trzymana w domu zapewnia dobry nastrój i przyciąga radość. Lubi miejsca dobrze nasłonecznione.

Bazylia: odpowiednia do ochrony przed negatywnymi energiami, zmniejsza napięcie nerwowe, redukuje problemy związane z bezsennością, przyciąga miłość, wierność, szczęście, sympatię, bogactwo, pieniądze, dobrobyt. Bardzo często stosowana jest w magii obfitości. Uprawiana w domu zapewnia dobrobyt i sukcesy w życiu. Bazylia jest zielem wieloletnim, które z powodzeniem przetrwa do następnego lata, jeśli tylko uchronimy ją od zimna. Uwielbia słońce.

Rozmaryn: to piękna i intensywnie zielona roślina. Cechuje się głębokim aromatem, a jego liście mają kojące właściwości. Zioło to może być używane podczas gotowania, ale jest również przyjemnym dodatkiem do kadzideł. Możemy stosować go w rytuałach na zdrowy sen, oczyszczających i ochronnych. Odgania koszmary senne, przywołuje spokojny sen, pomaga w leczeniu depresji, bólu głowy, zachowaniu młodości. Gwarantuje wierność i oddanie w związku. Rozmaryn posadzony w ogrodzie może osiągnąć spore rozmiary, dlatego najlepiej jest posadzić go w doniczce.

Mięta: zapewnia ochronę naszej własności, wypędza złe moce, oczyszcza, przyciąga pieniądze i miłość, pobudza kreatywność, wzmaga zdolności parapsychiczne i prorocze sny. Mięta jest również pomocna w podróży i przeprowadzkach. Jest stosowana w kuchni, a miętowe herbaty dobrze wpływają na trawienie. To roślina, która szybko się rozprzestrzenia, więc dobrze będzie sadzić ją w doniczkach.

Tymianek: ma szerokie zastosowanie w działaniach wspierających nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Niweluje napięcia, pomaga w walce z depresją, lękami oraz nerwicą. Wspomaga dobry sen i proces regeneracji organizmu. Znany jest nie tylko z właściwości uzdrawiających, lecz również ochronnych. Noszony przy sobie dodaje odwagi i pewności siebie, co szczególnie przydatne jest przy ważnych dla nas rozmowach, transakcjach czy decyzjach życiowych. Dodatkowo tymianek wspiera energię najwyższych czakr (trzecie oko oraz korona), rozbudza intuicję i umiejętności ezoteryczne.

Rumianek: posiada bardzo szerokie zastosowanie w magii miłosnej i ochronnej. Pomaga nawiązywać nowe znajomości, ułatwia komunikację i umacnia relacje. Przywołuje do naszego życia piękno, delikatność i romantyzm. Przyciąga miłość. Działa ochronnie dla domu, przy którym rośnie. Stosowany jest również w magii obfitości - wspiera transakcje, trafne inwestycje oraz przyciąga pieniądze. Wykorzystywany jest również przy medytacji, aby pozwolić uwolnić się od blokad, zahamowań i negatywnych myślokształtów.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji