widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-10-28

Zdrowa i mocna relacja - wskazówki i sekrety

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Zdrowa i mocna relacja - wskazówki i sekrety".Marzymy o miłości. Chcemy głębokiego i silnego uczucia, które z biegiem czasu będzie jeszcze mocniejsze. Chcemy kochać i być kochanym. Chcemy czuć bezpieczeństwo i wsparcie na każdym kroku swojego życia. Chcemy... ale czy nie wątpimy już w istnienie takiego uczucia? Taka relacja to nie tylko marzenie. To coś, co spokojnie możemy wypracować. Niektóre pary od razu to będą mieć, inne będą musiały poświęcić na to sporo czasu. Taki związek jest jednak możliwy i często jest na wyciągnięcie naszej ręki. Poniższe wskazówki są dla Ciebie - niezależnie od tego czy jesteś obecnie w związku i możesz nad nim pracować, czy też jesteś obecnie osobą poszukującą miłości.

Po pierwsze ważny jest szacunek dla drugiej osoby. To szumne słowo sprowadza się do tego, by doceniać drugą osobę, wierzyć jej, wspierać jej wybory, a kiedy trzeba, to nawet ją bronić. Zastanów się w jaki sposób myślisz o swojej drugiej połówce. Czy podziwiasz partnera? Czy wspierasz jego wybory i pomagasz mu, gdy jest taka potrzeba? Doceniasz to co robi? A może jednak krytykujesz, podcinasz skrzydła nieustannie chcesz zmienić drugą osobę? W prawdziwej i mocnej relacji musi być przyjaźń. Nie wystarczy pożądanie, namiętność czy pobudzenie fizyczne. Musisz lubić tego człowieka, który siedzi obok. Pomyśl o sobie na starość. Siedzisz na podwórku, na ławeczce - popijając kawę. Czy chcesz żeby obok Ciebie siedział ten konkretny człowiek? Czy jak minie witalność i przeminie piękno ciała, to będziecie mieli o czym porozmawiać? Czy taki leniwy poranek wydaje się dla Ciebie przyjemnością czy raczej cierpieniem?

Kolejną strefą, której należy się przyjrzeć, jest porozumiewanie się. Czy potrafisz rozmawiać z drugą osobą? Czy nie boisz się powiedzieć, co rzeczywiście czujesz? A może jednak obawiasz się, że Twoje słowa zostaną źle odebrane a Ty ośmieszony? Ważne jest by w związku istniała swoboda porozumiewania się, żebyś chciał mówić i czuć się wysłuchanym. Zastanów się także czy potrafisz słuchać. Czy interesuje Cię to co mówi partner i zapamiętujesz co Tobie mówił? Komunikowanie wiąże się także z rozwiązywaniem konfliktów. Jak one wyglądają u Ciebie? W zdrowej i mocnej relacji powinieneś czuć, że możesz wszystko powiedzieć i zawsze wyrazić swoje zdanie. Powinieneś również potrafić przyznać się do błędu lub móc usłyszeć, że masz rację. Powinniście potrafić bezproblemowo rozwiązać problem - bez niedomówień, kłamstw czy przemocy (zarówno fizycznej jak i psychicznej).

Dla niektórych związek to całe życie. Razem się budzimy, jemy, robimy zakupy czy idziemy do kina. Razem spędzamy święta i chodzimy w odwiedziny do bliskich osób. Mamy te same pasje lub nie mamy ich w ogóle. Razem zalegamy przed telewizorem i jeżeli druga osoba nie ma co robić to i my nic nie robimy. Uzależniamy się od siebie i nie pozwalamy sobie oraz drugiej osobie żyć oddzielnie. Jednak miłość to także budowanie silnego siebie samego. Miłość wspiera i nie każe wybierać. Miłość nie zabiera pasji, przyjaciół czy rodziny. Nie oddziela Cię również od tego, co jest dla Ciebie ważne. Partner powinien rozumieć Twoje granice, pozwalać Ci pozostać sobą i pomagać Ci być wręcz najlepszą wersją siebie. Bycie w związku nie wyklucza samodzielnego egzystowania. Wręcz odwrotnie - wspiera tę kwestię.

Zdrowa i mocna relacja to także pełne zaufanie i zrozumienie. Musisz czuć się pewny siebie, partnera i Waszej relacji. Jeżeli wasz związek jest nacechowany wysoką inteligencję emocjonalną, to nie będziecie przeciwko sobie. Nie będziecie grozić sobie zakończeniem związku przy nawet najmniejszej kłótni. Jeżeli Twój partner wyjdzie na imprezę w pracy, to nie będziesz przeżywać i wymyślać, że być może właśnie Cię zdradza. Musisz wiedzieć, że jesteście dla siebie, jesteście szczerzy, możecie na sobie polegać i Wasza relacja przezwycięży wszystko. Zastanów się co by było, gdyby podeszła do Ciebie nieznajoma osoba i powiedziała, że Twój partner zrobił coś, co Ci się nie podoba. Czy uwierzysz komuś nieznajomemu czy będziesz pewny swojego ukochanego? W jaki sposób zareagujesz?

Relacje są różne, bo tworzą je różni ludzie. Każdy związek jest inny, tak jak i każdy człowiek. Jednak, żeby relacja była trwała, zdrowa i mocna, to muszą zostać spełnione pewne wytyczne. Musi istnieć między wami szacunek i przyjaźń. Musicie się kochać i chcieć spędzać ze sobą czas. Konieczne jest także porozumiewanie się i rozwiązywanie konfliktów. Musicie wiedzieć dokąd zmierzacie i jaki jest wasz cel. Musicie potrafić zostać w związku samym sobą. Pomimo że jedne związki będą rozwiązywać konflikty rozmową, a inne jednak rzucaniem talerzy, to wszystko jest w porządku - o ile nikomu nie dzieje się krzywda i sami tak ustalicie. Zadbaj o inteligencję emocjonalną, a stworzysz coś pięknego i trwałego. Sekretem trwałej relacji jest miłość i nie tylko w znaczeniu romantycznym, czyli miłości do drugiej osoby. Sekretem jest miłość do samego siebie - wzrastanie przy drugiej osobie, aby i ona - przy nas - mogła rozwijać skrzydła.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji