Jaki jest twój znak księżycowy i co on mówi na twój temat?

Jaki jest twój znak księżycowy i co on mówi na twój temat?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Jaki jest twój znak księżycowy i co on mówi na twój temat?"

 

Kiedy czytamy horoskopy, to zazwyczaj mamy do czynienia ze "znakami zodiaku". Inaczej nazywane są one "znakami słonecznymi" - zależnymi od tego, w jakim znaku znajdowało się Słońce w momencie przyjścia człowieka na świat. Słońce odpowiada za pewne cechy, z którymi się rodzimy. Mało kto jednak wie, że oprócz tych "zwykłych" znaków zodiaku, wpływ na naszą osobowość mają także ascendent oraz tak zwany znak księżycowy.

Na temat ascendentu pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, dziś natomiast skupimy się na zodiaku księżycowym. Sytuacja ma się tutaj podobnie jak ze znakami słonecznymi - to, w którym znaku znajdował się Księżyc w chwili narodzin, będzie odpowiadało za pewną grupę cech tak złożonego, ludzkiego charakteru. Dość istotną w tym wszystkim ciekawostką jest to, że wpływ Księżyca jest najsilniejszy w przypadku zupełnie innych znaków, niż wpływ Słońca lub znaku wschodzącego. Najbardziej wyraziste i ekspresyjne znaki księżycowe to przede wszystkim znaki żywiołu wody. Takie jak Rak, Skorpion i Ryby, w dalszej kolejności zaś znaki należące do trygonu ziemi. Takie jak Byk, Panna i Koziorożec. W przypadku Słońca te najbardziej "okazowe" znaki, to znaki ogniste czyli Baran, Lew i Strzelec, które jednocześnie w swej księżycowej formie bardzo łagodnieją.

Cechy, którymi obdarza nas Księżyc są znacznie bardziej ukryte, niż te na które wpływ ma Słońce, bardzo często sami ich sobie nie uświadamiamy, bądź uświadamiamy jedynie częściowo. Księżyc jest ściśle związany z wodą, naszą podświadomością, intuicją i emocjami - dlatego też jego wpływy widoczne są nieco "głębiej". Czasami sami nie zdajemy sobie z nich sprawy, a czasami nie mamy ochoty, aby się im bliżej przyjrzeć i zaakceptować. Spójrzmy zatem czego możemy się spodziewać w zależności od tego, jaki jest nasz znak Księżycowy.

KSIĘŻYC W BARANIE

Bywasz zmienny, impulsywny i lubisz, gdy dużo się dzieje. Najlepsze lata Twojego życia to według Ciebie dzieciństwo i wczesna młodość, którą wspominasz z łezką w oku. Nie potrafisz i nie chcesz do końca dorosnąć, co pomaga Ci zachować młodzieńczą werwę i entuzjazm. Dobrze czujesz się w większej grupie ludzi, dlatego chętnie uczęszczasz na różnego rodzaju zajęcia, zapisujesz się do klubów sportowych i innych stowarzyszeń. Bywasz buntowniczy, zwłaszcza jeśli czujesz się zagrożony. Słyniesz z ciętego języka i potrafisz się odgryźć w każdej sytuacji, a swoje opinie wyrażasz bez jakichkolwiek większych przemyśleń. Często nie możesz usiedzieć w miejscu, a na otoczeniu możesz sprawiać wrażenie niegroźnego wariata. Na pewno nie można się z Tobą nudzić.

KSIĘŻYC W BYKU

Posiadasz duże pokłady uroku osobistego, co sprawia, że z łatwością zjednujesz sobie ludzi. Cechuje Cię również wysoki zmysł estetyczny - możesz lubować się w kolekcjonowaniu ładnych przedmiotów czy ubrań. Chętnie otaczasz się pięknem i interesujesz się sztuką. Nieobca jest Ci hodowla roślin czy zwierząt. Lubujesz się w  dobrej kuchni - uważasz, że jedzenie powinno dobrze wyglądać, aby mogło równie dobrze smakować. Niekiedy bywasz drobiazgowy, bardzo dbasz o szczegóły, a swój urok potrafisz doskonale wykorzystywać dla dobra swojego interesu. Wiele osób z Księżycem w Byku posiada zdolności artystyczne.

KSIĘŻYC W BLIŹNIĘTACH

Z łatwością i lekkością nawiązujesz nowe kontakty. Jesteś bardzo komunikatywny, chętnie podróżujesz i jesteś osobą towarzyską. Uwielbiasz spotykać się ze znajomymi, których Ci nie ubywa, pomimo upływu lat. Potrafisz dogadać się niemal z każdym, lubisz imprezy, festyny i wszystkie te miejsca, w których znajduje się dużo ludzi. Jeśli coś Cię nudzi lub nie sprawia Ci satysfakcji, to bez oporów z tego rezygnujesz, ulatniasz się i odcinasz. W głębi duszy tkwi w Tobie pewna dziecinność, jednak nie jest ona źle widziana, a wręcz przeciwnie - dodaje Tobie uroku. Zazwyczaj jesteś oceniany jako osoba uśmiechnięta, dobroduszna i lubiana.

KSIĘŻYC W RAKU

W tym przypadku Księżyc wywiera na Ciebie niezmiernie duży wpływ, co objawia się ogromnym zamiłowaniem do życia rodzinnego, które cenisz jako wartość samą w sobie. Często przyprawia Ci to zmartwień, bowiem nie potrafisz wyznaczyć pewnych granic i masz tendencję do bycia nadopiekuńczym rodzicem lub dzieckiem, które nie do końca umie odciąć przysłowiową pępowinę. Dla ludzi jesteś dość wymagający, oczekujesz od innych uprzejmości i czasami możesz oplatać ich niczym bluszcz. Jeśli nie możesz mieć własnego dziecka, to chętnie je adoptujesz, aby móc wypełnić swoją wizję życia, którą jest rodzina. W życiu najbardziej cenisz więzi emocjonalne.

KSIĘŻYC W LWIE

Jesteś osobą o ciepłym usposobieniu, otwartą na innych, która nie boi się bezpośredniości i szczerości. Twoje wewnętrzne ciepło sprawia, że inni wprost do Ciebie lgną i nie brakuje Ci przyjaciół. Ludzie lubią z Tobą rozmawiać, zwierzać się i często czynią Cię powiernikiem nawet najbardziej skrytych tajemnic. Dobrze czujesz się w centrum uwagi, chętnie podejmujesz gości czy wydajesz przyjęcia towarzyskie. Potrafisz być odważny i wytrwały. W życiu spełnisz się w roli psychologa lub doradcy osobistego, mając do tego naprawdę niemałe predyspozycje. W nieprzyjemnych sytuacjach starasz się obrócić wszystko w żart.

KSIĘŻYC W PANNIE

Jesteś osobą bardzo samodzielną, która lubi wszystko testować na własnej skórze. Choć robisz to nieświadomie, to możesz być małostkowy w kontaktach z innymi ludźmi lub zajmować się niepotrzebną krytyką - zarówno otoczenia, jak i siebie samego, bowiem jesteś niezwykle wymagający. Zazwyczaj posiadasz uzdolnienia techniczne lub związane z naukami ścisłymi. W sytuacjach zagrożenia w pierwszej kolejności liczysz na siebie i najczęściej sam umiesz uporać się z aktualnymi problemami. Twoją naturalną cechą jest wychwytywanie wszelkich niedociągnięć. Czasami możesz sprawiać wrażenie człowieka, który jest przemądrzały, pedantyczny lub zanadto krytyczny.

KSIĘŻYC W WADZE

Jesteś człowiekiem, który szybko zyskuje przychylność innych. Posiadasz również dość uwodzicielski sposób bycia, co bynajmniej nie ma podtekstu erotycznego. Roztaczasz wokół siebie pewnego rodzaju czar, co bardzo Ci w życiu pomaga. Z łatwością nawiązujesz bowiem ważne kontakty i potrzebne znajomości. Czasami bywasz niezdecydowany i wahasz się pomiędzy różnymi opcjami. Niekiedy także nie przykładasz zbytniej uwagi do punktualności czy zobowiązań, co zostaje Ci jednak bez trudu wybaczone. Umiesz się dobrze ubrać, możesz mieć zdolności artystyczne i smykałkę do mody. Zdarza się, że jesteś postrzegany jak osoba mało precyzyjna i lubiąca wyręczać się innymi.

KSIĘŻYC W SKORPIONIE

Podobnie jak w przypadku Raka, to również tutaj obserwujemy bardzo silny wpływ Księżyca na Twoje cechy charakteru. Jesteś osobą upartą, niekiedy bywasz kapryśny, lecz również niezwykle wytrwały w dążeniu do tego, aby wszystko odbywało się wedle Twoich zamierzeń i zasad. Jesteś pamiętliwy i gdy ktoś raz Ci się w jakiś sposób narazi, to masz o nim wyrobioną negatywną opinię przez długie lata. Cechuje Cię duża asertywność i przywiązanie do swoich poglądów, które czasem zmieniasz, lecz wtedy traktujesz je tak, jakby istniały od zawsze. Potrafisz także przybierać pewne konkretne zachowania, jeśli mają Ci one pomóc w osiągnięciu zamierzeń. Pociągają Cię wszelkie tematy zakazane i owiane tajemnicą.

KSIĘŻYC W STRZELCU

Podobnie jak Twoi koledzy z Księżycem w Baranie - ty również (przez całe swoje życie) zachowujesz młodość ducha, energię i witalność. Lubisz wycieczki, tańce i inne rozrywki. Wyjątkowo cenisz sobie momenty, kiedy wokół Ciebie dużo się dzieje. Chętnie organizujesz przeróżne aktywności oraz posiadasz dar do skupiania ludzi wokół siebie. Nie brak Ci przy tym zdolności przywódczych i dobrze sprawdzisz się w zawodach, w których przyjdzie Ci być liderem. Nawet w codziennych sprawach doszukujesz się wyższych wartości i masz poczucie życiowej misji. Masz tendencję do nadmiernej kontroli sytuacji, dlatego w chwilach niepewności czujesz się bardzo nieswojo, żądasz zapewnień i potwierdzeń od innych.

KSIĘŻYC W KOZIOROŻCU

Jesteś niezwykle ambitny, pracowity i wytrwały, lecz możesz niekiedy przesadzać i mieć skłonności do pracoholizmu. Zdarza Ci się stawiać karierę zawodową na pierwszym miejscu, jednak nie zawsze dobrze na tym wychodzisz. Z jakiegoś powodu potrafisz żyć w przekonaniu, że życie nierozerwalnie wiąże się z trudem. Często zostajesz obdarzony talentem do majsterkowania i naprawiania rzeczy oraz życiową zaradnością, która może Ci pomóc w zarabianiu pieniędzy. Masz swój własny, ściśle określony system wartości i trzymasz się go bez względu na okoliczności. Jesteś osobą słowną i punktualną. Często również stajesz się przyjacielem, na którym zawsze można polegać.

KSIĘŻYC W WODNIKU

Na życie patrzysz zazwyczaj przez pryzmat rozumu, jesteś indywidualistą, który lubi żyć po swojemu. Bywasz również zmienny, co może spotykać się z niezrozumieniem otoczenia. Zawsze starasz się działać we właściwy sposób, nawet jeśli bywa to sprzeczne z Twoimi wewnętrznymi odczuciami. Masz bardzo szerokie horyzonty myślowe, jesteś oryginalny, nie lubisz rutyny i ogólnie przyjętych norm. Jesteś odporny na wszelkiego rodzaju naciski i presję rodziny czy znajomych. Poczucie wolności i niezależności jest dla Ciebie najważniejszą wartością, a w sytuacjach, kiedy zostaje ono zakłócone, to często zamykasz się w sobie.

KSIĘŻYC W RYBACH

Silny wpływ Księżyca powoduje u Ciebie roztargnienie i bujanie w obłokach. Jesteś marzycielem, który często bywa roztrzepany i jest dość mocno oderwany od rzeczywistości. Trudno jest Ci skupić uwagę na przyziemnych kwestiach, za to przywiązujesz ją do spraw uczuć i emocji. Niejednokrotnie przejmujesz się czymś w nadmierny sposób. Wiele błahostek bierzesz sobie do serca, a następnie głęboko je przeżywasz. Niekiedy masz skłonności do lęków i popadania w negatywne myślenie oraz snucia czarnych scenariuszy. Posiadasz również szereg pięknych i szlachetnych cech. Lubisz opiekować się innymi, chętnie im pomagasz i uważnie słuchasz. Jesteś osobą delikatną, urokliwą i często również wyjątkowo atrakcyjną dla płci przeciwnej. Twoje dominujące cechy to wrażliwość i empatia.