Pełnia Krwawego Księżyca

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Pełnia Krwawego Księżyca" przygotowanym przez naszego eksperta Anna Maria Kwiecien.

HOROSKOP TRANSFORMACYJNY

PAŹDZIERNIK / LISTOPAD 2022

 

 

Od kilkunastu dni Słońce znajduje się w znaku Skropiona.

Skorpion, znak wodny, związany z emocjami oraz ze wszystkim, co się ukrywa pod powierzchnią słów i znaczeń, zaprasza Cię do podróży w głąb siebie. Chce, abyś sprawdził, sprawdziła, co w Twoim życiu nie działa, co się domaga się radykalnej zmiany, co wymaga bezkompromisowych wyborów oraz decyzji, co dotyka fundamentów Twojej natury.

Często zmusza do wyborów i decyzji, które się wiążą ze stratą, lecz przede wszystkim ze zmianą.

 

W Tarocie czas Skorpiona sygnifikuje energia karty Śmierć. Kiedy się pojawia w rozkładach, sugeruje, że pytanie, które stawiasz kartom, jest poważne, a skutki sprawy, która budzi Twoje zainteresowanie, mogą być nie tylko trudne, ale również długotrwałe.

 

Śmierć oczyszcza z tego, co martwe. To mogą być związki, relacje, marzenia, oczekiwania, przekonania, nawyki, słowa. I chociaż to bolesny proces, kończy się " tak, dobrze myślisz " zmartwychwstaniem. Droga do światła prowadzi przez ciemne zakamarki życia.

 

Śmierć zawsze stawia Cię w obliczu tego, o czym być może rzadko pamiętasz.

Pyta Cię o to, co jest w Tobie nieśmiertelne.

 

Poniżej znajdziesz kilka horoskopowych wskazówek na czas Skorpiona, któremu 8 listopada 2022 towarzyszy pełnia Księżyca w znaku Byka wraz z zaćmieniem, zwanym zaćmieniem Krwawego Księżyca, symbolizującym rozmaite kulminacje i zakończenia.

 

Niech ten czas obfituje we wglądy, dzięki którym staniesz się piękniejszym, silniejszym, mądrzejszym człowiekiem. Lecz przede wszystkim wolnym.

 

BARAN

Na plan pierwszy wysuwa się brak spełnienia w relacjach. Możliwe, że chodzi o długotrwały związek (romantyczny i nieromantyczny) z kimś dla Ciebie ważnym. To, co wcześniej działało między Tobą a osobą, o której myślisz, już nie nie działa. Jeszcze czujesz za bliskością i za tym, jak było wcześniej, ale wiesz, że ten czas  bezpowrotnie się skończył. Stajesz w obliczu wyzwań związanych z decyzją: zostać czy odejść, wybaczyć (po raz kolejny), czy zadbać o siebie, walczyć czy jednak się poddać. Prawdopodobnie konieczne będzie ostre cięcie. Jeżeli się zdecydujesz na radykalne rozwiązanie, weź odpowiedzialność za wszystkie słowa, które wypowiesz. Przypomnij sobie o starych, dobrych przyjaciołach. Pomogą Ci przejść przez zmianę. To konieczna transformacja. Jest początkiem do odbudowy poczucia wartości i wysokiej samooceny.

 

BYK

Sprawdź, jaką masz relację z pieniędzmi. To może być moment, w którym wracają do Ciebie stare długi.  Zastanów się, jaką sumę oraz komu musisz zwrócić. To nie muszą być pieniądze. To może być wszystko, co kiedyś pożyczyłeś, Byku, na dwa dni i do dzisiaj nie zwróciłeś. Weź odpowiedzialność za to, co się wydarzyło w przeszłości. To jednak trudne, dlatego koncentrujesz się na negatywnych myślach. Nie masz pewności, czy podołasz powracającym do Ciebie zobowiązaniom. Tak, podołasz, jeżeli pożegnasz opieszałość i lenistwo. Potrzebujesz planu działania. Zrób go sam albo z pomocą fachowców. Krok po kroku realizuj kolejne punkty planu. W tym momencie nie chodzi o to, czego chcesz, ale raczej o to, co musisz zrobić, żeby domknąć stare sprawy. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie stabilną przyszłość, dzięki której wreszcie poczujesz równowagę i bezpieczeństwo.

 

BLIŹNIĘTA

Możliwe, że żyjesz uwięzi kogoś lub czegoś. To może być smycz intelektualna, emocjonalna, materialna. To również może być obroża nałogu. Masz wrażenie, że tracisz kontrolę nad swoim życiem. Jeszcze mocniej czujesz, że masz tego dosyć. Właśnie przeżywasz moment głębokiego poruszenia. Czujesz, że zmiana jest konieczna. Twoje duch, dusza i ciało domagają się wolności. Żeby jednak osiągnąć wolność, musisz się zmierzyć z wewnętrznymi ranami. Wiążą się one ze starymi kłamstwami, które trzymają Cię w szponach albo toksycznej osoby, albo nałogu. Jest jednak wyjście z tej sytuacji. Poproś o pomoc osobę doświadczoną w podobnych sprawach. Możesz liczyć na jej wsparcie. To mądry doradca, który doskonale wie, jak Cię poprowadzić. Wolność, niezależność i autonomia są w zasięgu Twoich możliwości.

 

RAK

Opierasz się zmianom, chociaż moment, w którym się znajdujesz, nie sprzyja rozwojowi. Jesteś przywiązany do tradycji, do tego, jak jest albo jak być powinno. Czujesz jednak, że stare formuły, przyzwyczajenia, nawyki już nie działają. Przyszedł czas, w którym odzywa się Twoja podświadomość. Wzywa Cię do kreacji. Konfrontuje Cię z tym, o czym zawsze marzyłeś, czego zawsze pragnąłeś. Pamiętasz, co to jest? Pamiętasz. Masz pełne prawo do tego, żeby marzenia przekuć w cele. Masz również zasoby, żeby cele zrealizować. Wybierz na początek jeden. Zacznij go urzeczywistniać. Krok po kroku. Jeżeli w Twojej podróży pojawią się partnerzy, skorzystaj z ich doświadczenia. Wysłuchaj, co mają do powiedzenia. Bardzo możliwe, że z nowymi towarzyszami zbudujesz trwałą relację.

 

LEW

Jesteś w miejscu, w którym czujesz, że osiągnąłeś naprawdę dużo. Do tej robiłeś to, w co wierzyłeś. Miałeś wizję, którą realizowałeś; pracę, w której się spełniałeś; dom, w którym czułeś się bezpiecznie. Oto jednak pojawia się wątpliwość. Czy możesz budować poczucie pewności siebie na tym, co materialne? Wiesz, że to, kim jesteś, nie zależy od stanu konta. Czujesz, że potrzebujesz zmiany. W Twoim przypadku oznacza ona wyjście z kręgu pracy i własnych spraw. Przestań koncentrować się wyłącznie na sobie, na tym, co masz i co robisz. Życie Ci ucieka. Wszystkie chwile, które poświęciłeś na ważne sprawy, są ważne, ale przecież nie tylko one budują Twoją rzeczywistość. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio czułeś radość, kiedy śmiałeś się jak dziecko. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby poczuć dziecięcą lekkość.

 

PANNA

Masz wielką moc. Kiedy to konieczne ? panujesz nad sobą, kiedy potrzebujesz ? uwalniasz wielką siłę. Doskonale wiesz, jak jej używać. Jesteś świadoma własnej wartości. Do każdego celu dążysz z godnym zazdrości uporem. Pojawia się jednak pytanie: czy potrafisz odpuścić kontrolę? W poważnym, skupionym czasie Skorpiona przychodzi sugestia, abyś wróciła do źródeł twórczości, do świata, w którym pojawiają sie nowe pomysły, inspiracje i wszechogarniająca beztroska. Może zawsze chciałaś namalować obraz "Może chciałaś napisać książkę" A może pełnym głosem zaśpiewać piosenkę - Zrób to, a pojawi się (lub odżyje) w Tobie pasja tworzenia. Zrozumiesz, że żyjesz nie tylko po to, aby zarabiać, osiągać cele i udowadniać sobie własną siłę. Źródło Kreatywności połączy Cię z zapomnianymi emocjami. Przygotuj się na wzruszenia.

 

WAGA

Możesz być w ostatnim czasie, droga Wago, niespokojna, podejrzliwa i wybuchowa. Przed wybuchem często dusisz w sobie w sobie słowa i emocje. Zdarza się, że mówisz za dużo. Wydajesz bezkompromisowe opinie. Ferujesz wyrokami. Wydaje Ci się, że wiesz najlepiej. Uważaj. Możesz zranić bliźnich surową opinią, bezlitosnym wglądem. Nie cofniesz bolesnych słów, dlatego zastanów się, zanim zaczniesz krytykować. Dla siebie również bądź dobra. Nie zawsze musisz być najmądrzejsza. Pozwól sobie na chwile, w których milczysz z głębokim poczuciem, że nie musisz wszystkiego wiedzieć. Wyrusz w podróż. Udaj się tam, gdzie stracisz zasięg w telefonie, a znajdziesz zasięg w sobie. Sprawdź wewnętrzny GPS. On poprowadzi Cię w sekretne miejsca Twojego serca, które domagają się miłości. Czas Skorpiona przypomina Ci, że jedyną siłą, która może uleczyć wszystkie rany jest samowspółczucie.

 

SKORPION

Możliwe, że znajdujesz się na rozstaju dróg. Twoje wątpliwości mogą dotyczyć kwestii finansowych. Inwestować, nie inwestować "Kupować, nie kupować" Zaciągać pożyczkę, nie zaciągać- To wszystko ważne kwestie. W dodatku czujesz, jaką decyzję podjąć. Twoja intuicja rzadko Cię zawodzi. Może się jednak okazać, że próbujesz zabezpieczyć przyszłość tak intensywnie, że zapominasz o ludziach wokół siebie i o tym, co już masz. Zatrzymaj się na chwilę. Powstrzymaj swoje ambicje. Zmień perspektywę. Wtedy, Skorpionie, zobaczysz to, czego nie dostrzegałeś do tej pory. Po pierwsze, wrażliwe osoby, które do tej pory zabiegały o Twoją uwagę. Po drugie, zauważysz nowe możliwości inwestycyjne: ludzie, doświadczenia, uczucia i emocje budują zasoby daleko potężniejsze niż materialne lokaty.

 

STRZELEC

Znajdujesz się w trudnej sytuacji. Możliwe, że zrywasz teraz kontrakt, relację, układ. Zastanawiasz się, co dalej. Zmiana planów Cię zaskoczyła. To, co miało zakończyć się pomyślnie, urwało się w połowie drogi do celu. To jest taki moment, Strzelcu, w którym Wszechświat zaprasza Cię do tego, byś się wykazał dojrzałością i odpowiedzialnością. Masz ochotę szukać sprawiedliwości. Chcesz również dać upust emocjom. Zastanów się, czy warto. Zrób rachunek zysków i strat. Podnieś brew zamiast głosu. Okaż odwagę. Trudne wydarzenia budują Twój sukces i siłę Twojej odporności. Zachowaj stoicki spokój. Masz wpływ tylko na siebie. Na to co myślisz, czujesz i jak reagujesz.

 

KOZIOROŻEC

Boisz się zmian. Brakuje Ci, Koziorożcu, wiary w siebie. Wydaje Ci się, że żyjesz w pętli oczekiwań innych. Masz wrażenie, że rezygnujesz z własnych ambicji, planów i dążeń. Czujesz, że rodzina, przyjaciele, społeczność, wymagają od Ciebie więcej niż możesz im ofiarować. A Ty nie lubisz, kiedy narzuca Ci się opinie, poglądy, sposoby działania. Złościsz się, kiedy żądania innych nie są spójne z Tobą. Pojawia się jednak lęk. Co się bowiem wydarzy, jeżeli Twoja asertywna postawa zrani bliźnich? Stawiasz na szali siebie oraz innych. Jeżeli sam o siebie się nie zatroszczysz, nikt tego za Ciebie nie zrobi. Przypomnij sobie wszystkie długoterminowe plany i cele. Uświadom sobie, dokąd dążysz. Na skali Twoich wartości Twój dobrostan i Twoje szczęście powinny znajdować się najwyżej.

 

WODNIK

Próbujesz zapanować na chaosem w życiu. Im mocniej się starasz, tym mniej Ci się tu udaje. Masz wrażenie, że tracisz kontrolę. Najgorsze okazują się zobowiązania, które zostawiasz na ostatnią chwilę. Wtedy bowiem pojawia się mnóstwo spraw nagłych, niecierpiących zwłoki. Twój szef, Twoja matka, Twoje dziecko, wszyscy oni chcą wszystkiego TERAZ. Czujesz, że tracisz zmysły. Wszechświat Ci przypomina, że chaos bywa energią twórczą. W nadmiarze jednak może się okazać siłą destrukcyjną. Dlatego na początek zmień jedną małą rzecz. Jedno małe zachowanie. Wystarczy do tego jedno małe słowo. Słóweczko. Brzmi: NIE. Pamiętaj, że za każdym razem, kiedy mówisz TAK innym, sobie zawsze odmawiasz. Pora na normalizację stosunków w Twoim otoczeniu. Od pierwszego NIE zaczniesz budować wewnętrzną równowagę i zewnętrzną stabilizację.

 

RYBY

Znajomi, przyjaciele, bliscy okazali się ostatnio rozczarowujący. Czujecie smutek, drogie osoby spod znaku Ryb. Przejmujecie się niemiłymi słowami i krzywdzącymi opiniami na Wasz temat. Oceny innych są według Was niesprawiedliwie. Rośnie w Was złość i bunt. Zastanawiacie się, jak drodzy Waszemu sercu ludzie mogli tak powiedzieć, pomyśleć, tak zrobić? Wycofujecie się. Macie ochotę zakończyć kilka relacji, a paru osobom szepnąć na ucho parszywe słowo. Możliwe, że właśnie na tym polega w Waszym przypadku zmiana. Poinformujcie innych o tym, co czujecie, czego chcecie i czego potrzebujecie. Zacznijcie stawiać granice. Jeżeli trzeba użyjcie mocniejszych słów. O pamiętajcie, opinie innych na Wasz tema nie mają żadnego znaczenia. To bardzo wyzwalająca myśl.

 

Anna Maria Kwiecień