widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2015-04-16

Pierwsza czakra serca

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

.....Czakra serca i jej można rzec pod czakry, a może inaczej suma czakr, które ją tworzą, ich ważność w rozwijaniu każdej z osobna i wszystkich razem jest przeogromna.

Pierwsza z czakr to czakra sumienia usytuowana na dolnej krawędzi mostka, tzw wyrostek mieczykowaty. Czakra ta mieści się w energetycznej przestrzeni ciała emocjonalnego na poziomie intuicyjnym. Energia ta kształtowana poprzez opinie, sądy, oceny najpierw oczywiście naszego najbliższego otoczenia, później w gronie rówieśników, nauczycieli, znajomych, rozmaite autorytety, pozyskiwane informacje z przeróżnych źródeł, skończywszy na własnych przemyśleniach. Ponieważ chcemy czy nie jest to cześć konstrukcji psychicznej człowieka a według teorii Freuda : superego - będące wewnętrznym głosem oceniającym pod względem moralnym nasze czyny, działania czy tez postawy. Jeśli mocno " do serca" wziąłeś sobie jakiś fakt, zdarzenie i znałeś je za autentyczne po analizie i wprowadzeniu w praktykę - czynisz je swoim własnym i kieruje dalej twoim postępowaniem.

Jeśli jest nadto otwarta wywołuje wręcz chorobliwe poczucie winy, nie tylko za swoje lecz i za cudze błędy i winy, którym rzekomo mogliśmy zapobiec. T kształtuje się tez przekonanie ....mhm co pomyślą inni, siedzą w tym silne presje i skłonności do kształtowania swego życia właśnie w oparci o takie wyobrażenia. Wprowadza się je w życie jako jeden z ważniejszych fundamentów funkcjonowania. T gromadzą się wszystkie wyobrażenia na temat tego co inni o nas pomyślą, jak odbiorą postępowanie ale również wieczne usprawiedliwianie swoich czynów, działań, słów, pragnień, czuć czy poglądów. Surowe "muszę" lub " nie mogę" potrafi stłumić swoje " chcę" wpędzając jednocześnie w udrękę emocjonalno - moralnych dylematów, wewnętrznych konfliktów, które wydawać się mogą nierozwiązywalnymi.

Zablokowana czakra potrafi zaskoczyć równie mocno odcinając człowieka od poczucia winy czasem nawet całkowicie , można powiedzieć. Tu mieszkają okrucieństwa, wymagania narzucane innym, których spełnić nie podobna, bez chęci lub zdolności wczucia się w położenie innych.

Czakra ta ze względu, iż usytuowana jest blisko serca lecz jeszcze bliżej przepony, przyspiesza akcję serca jeśli robi się coś w niezgodzie ze sobą. W nocy poprzez oddech oddziałuje silnie na sen, a nieczyste sumienie powoduje napięcie przepony, utrudniając zaśnięcie, gdyż swobodny oddech jest warunkiem spokojnego zaśnięcia.Prawidłowo ukształtowana czakra na przeogromny wpływ na energię ciała emocjonalnego, jednocześnie na energię innych. Warto ją rozwijać i podchodzić realistycznie do siebie swoich potrzeb i potrzeb innych,bez idealizowania i nadmiernej surowości.


ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 688 529708 688 529 4.26 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7090048 224 179 709 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się