widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2015-04-16

Pierwsza czakra serca

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

.....Czakra serca i jej można rzec pod czakry, a może inaczej suma czakr, które ją tworzą, ich ważność w rozwijaniu każdej z osobna i wszystkich razem jest przeogromna.

Pierwsza z czakr to czakra sumienia usytuowana na dolnej krawędzi mostka, tzw wyrostek mieczykowaty. Czakra ta mieści się w energetycznej przestrzeni ciała emocjonalnego na poziomie intuicyjnym. Energia ta kształtowana poprzez opinie, sądy, oceny najpierw oczywiście naszego najbliższego otoczenia, później w gronie rówieśników, nauczycieli, znajomych, rozmaite autorytety, pozyskiwane informacje z przeróżnych źródeł, skończywszy na własnych przemyśleniach. Ponieważ chcemy czy nie jest to cześć konstrukcji psychicznej człowieka a według teorii Freuda : superego - będące wewnętrznym głosem oceniającym pod względem moralnym nasze czyny, działania czy tez postawy. Jeśli mocno " do serca" wziąłeś sobie jakiś fakt, zdarzenie i znałeś je za autentyczne po analizie i wprowadzeniu w praktykę - czynisz je swoim własnym i kieruje dalej twoim postępowaniem.

Jeśli jest nadto otwarta wywołuje wręcz chorobliwe poczucie winy, nie tylko za swoje lecz i za cudze błędy i winy, którym rzekomo mogliśmy zapobiec. T kształtuje się tez przekonanie ....mhm co pomyślą inni, siedzą w tym silne presje i skłonności do kształtowania swego życia właśnie w oparci o takie wyobrażenia. Wprowadza się je w życie jako jeden z ważniejszych fundamentów funkcjonowania. T gromadzą się wszystkie wyobrażenia na temat tego co inni o nas pomyślą, jak odbiorą postępowanie ale również wieczne usprawiedliwianie swoich czynów, działań, słów, pragnień, czuć czy poglądów. Surowe "muszę" lub " nie mogę" potrafi stłumić swoje " chcę" wpędzając jednocześnie w udrękę emocjonalno - moralnych dylematów, wewnętrznych konfliktów, które wydawać się mogą nierozwiązywalnymi.

Zablokowana czakra potrafi zaskoczyć równie mocno odcinając człowieka od poczucia winy czasem nawet całkowicie , można powiedzieć. Tu mieszkają okrucieństwa, wymagania narzucane innym, których spełnić nie podobna, bez chęci lub zdolności wczucia się w położenie innych.

Czakra ta ze względu, iż usytuowana jest blisko serca lecz jeszcze bliżej przepony, przyspiesza akcję serca jeśli robi się coś w niezgodzie ze sobą. W nocy poprzez oddech oddziałuje silnie na sen, a nieczyste sumienie powoduje napięcie przepony, utrudniając zaśnięcie, gdyż swobodny oddech jest warunkiem spokojnego zaśnięcia.Prawidłowo ukształtowana czakra na przeogromny wpływ na energię ciała emocjonalnego, jednocześnie na energię innych. Warto ją rozwijać i podchodzić realistycznie do siebie swoich potrzeb i potrzeb innych,bez idealizowania i nadmiernej surowości.


WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na 708 688 529708 688 529 4.26 zł/min brutto
?
Z zagranicy 0048 224 179 7090048 224 179 709 3.69 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się