widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-12-12

Dzieci narodzone w grudniu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dzieci narodzone w grudniu" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, w którym czas dla nas zwalnia, a ludzie stają się nam życzliwsi. Magia rozświetlonych miast, przystrojonych choinek i zbliżających się świąt sprawia, że znów możemy się poczuć jak wtedy, gdy byliśmy jeszcze dziećmi. Zapach domowych pierniczków i dorodnych pomarańczy otula nasze domy, w których może się zdarzyć, że czekamy na bardzo wyjątkowy prezent, którym jest nasze dzieciątko.
Dwunasty miesiąc w roku niesie ze sobą najmniejszą ilość narodzin spośród wszystkich pozostałych miesięcy. Statystyki mówią nam o tym, że spadek ten wynosi nawet 25% wobec najpopularniejszych miesięcy. Z drugiej strony magia Świąt sprawia, że chętnie decydujemy się na ślub lub planujemy powiększenie naszej rodziny. Wśród dzieci narodzonych w grudniu najwięcej mamy chłopców. Niegdyś wierzono, że to właśnie narodzeni w grudniu posiadają wyjątkowe błogosławieństwo boże i opiekę sił wyższych.
Dzieci narodzone w grudniu są wyjątkowo zdolne, wytrwałe i energiczne. Doskonale odnajdują się wśród codziennych obowiązków i chętnie rozwijają swoje pasje. Grudzień jest miesiącem narodzin Strzelców i Koziorożców, które na pierwszy rzut oka bardzo wiele dzieli, ale znajdziemy dla nich także charakterystyczne cechy wspólne.

Koziorożec
- Jako małe dzieci koziorożce bywają ambitnymi samotnikami, sprawiają wrażenie zbyt poważnych jak na swój wiek. Są to uparciuchy, które wytrwale dążą do celu. Mimo tego, że taka pociecha bywa poważna, zrównoważona i samodzielna, to wciąż potrzebuje wsparcia od rodziców. Należy ją często chwalić, wspierać i nagradzać za wysiłek w wykonywaniu codziennych zadań. Nie zaszkodzi również przypominać małemu koziorożcowi, że bycie dzieckiem to czas na zabawę, śmiech i psoty z rówieśnikami.

- W szkole dzieci te lubią rywalizację, mimo tego, że czasem trzeba ich do tego delikatnie popchnąć, gdyż brakuje im odwagi. Należy zachęcać dzieci do brania udziału w konkursach szkolnych. Uczą się pilnie, lubią ciszę i spokój, które pozwalają im na pełną koncentracje, co przekłada się na przyszłe osiągnięcia małych koziorożców.

- Wytrwałe, pracowite ale często powątpiewające we własne siły , potrzebują aprobaty, muszą czuć się potrzebne i kochane. Rodzice koziorożców powinni okazywać im pomoc w dążeniu do celu, zachęcać i chwalić za realizację wytyczonych zadań, wtedy małe koziorożce czują się szczęśliwe i spełnione. Dobre wychowanie Koziorożca i pielęgnowanie Jego naturalnych zdolności zawsze procentuje na Jego przyszłe życie, dlatego warto wspierać go już od najmłodszych lat.
Strzelec

- Małe Strzelce bywają radosnym wulkanem energii, są z reguły szczere, chętnie nawiązują nowe znajomości i niemalże z każdym znajdą wspólny język. Grono przyjaciół pociechy zazwyczaj jest ogromne, a drzwi od domu niemalże się nie zamykają, dlatego powinniśmy zwracać większą uwagę na to czy nasza pociecha ma czas, aby wywiązywać się ze swoich obowiązków. Strzelczyki uwielbiają podróże, wyjazdy i bycie w ruchu. Wybierając wspólną zabawę warto zadbać o to, aby miały one możliwość rozładowania swojej wewnętrznej energii.

- W szkole dzieci te są odważne i chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Miewają problemy ze skupieniem się na samej nauce, gdyż często życie kolegów i koleżanek bardziej zaabsorbuje ich uwagę niż np. lekcja matematyki. Warto zwracać uwagę na oceny naszej pociechy i dokształcać ją w domu, aby mogła w spokoju skupić swoje myśli.

- Temperamentne, energicznie i optymistycznie nastawione do życia Strzelce potrzebują wiele uwagi ze strony swojego rodzica. Nie lubią zakazów, lecz chętnie wykonają swoje zadania, gdy czeka na nich jakaś wyjątkowa nagroda. Kiedy tylko nadarzy się okazja, to żartują i płatają figle, co czasem kończy się uwagą w dzienniczku lub wezwaniem do szkoły. Barwne niczym rajskie ptaki odwdzięczają się za okazane im dobro.

Pilny, szczery, uprzejmy i uparty - oto cechy dzieci urodzonych w grudniu. Małe Strzelce pragną zawsze zrobić dobre wrażenie, a Koziorożce z natury są obowiązkowe i sumienne. Zimowe dzieci charakteryzują się wytrwałością w dążeniu do celu, są słowne, lubią zabawę i są bardzo pomocne dla innych. Pociechy jednak potrafią być również nieco niecierpliwe i nie znoszą jakichkolwiek adresowanych do nich zakazów. Narodzeni w grudniu bardzo często zajmują kierownicze stanowiska i szeroko rozwijają skrzydła w sferze zawodowej.


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji