widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-02-20

Zioło na doskonałą pamięć - rozmaryn

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Zioło na doskonałą pamięć - rozmaryn" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Rozmaryn to krzak, który występuje głównie w rejonie morza śródziemnomorskiego. Wcześniej uważany za zwykłą dziko rosnącą roślinę, spotykaną przy wszystkich domach, zyskał sympatię wielu osób przez walory smakowe, zapachowe i lecznicze. Obecnie można go znaleźć wszędzie. Świeży rozmaryn w doniczkach dostępny jest nawet w supermarketach.

Rozmaryn działa rozgrzewająco i pobudzająco, także jest bardzo dobry przy przeziębieniach i grypie. Liście rozmarynu - listki z daleka przypominają małe igiełki - wspomagają trawienie, wobec czego dobrze jest dodawać świeży lub suszony rozmaryn do potraw. Dodatkowo kąpiel z olejkiem rozmarynowym działa pobudzająco, a zapach rozmarynu może niwelować migreny, bóle głowy i może także podnosić ciśnienie krwi.

Dodatkowo ostatnie badania wskazały, że rozmaryn zwalcza demencję i Alzheimera, a także wzmacnia pamięć i to nawet o 75%! Istnieje bardzo silny związek między zapachem rozmarynu a poprawą pamięci człowieka, zarówno krótkotrwałej jak i długotrwałej. Zrobiono badania naukowe, w których podzielono grupę na dwie części. Pierwsza grupa przebywała w pokoju z neutralnym zapachem, a druga z zapachem rozmarynu. Bezsprzecznie druga grupa rozwiązała lepiej postawione przed nimi zadania i o wiele więcej zapamiętała. Co więc należy zrobić, żeby poprawić sprawność mózgu? Nic prostszego - wąchać go. Kup olejek o zapachu rozmarynu, kadzidełko lub po prostu zerwij z ogródka, kup w doniczce, ususz rozmaryn i poczuj jego zapach.

Nie jest to jednak jedyne działanie rozmarynu. Roślina ta często dodawana jest do kremów i innych kosmetyków. Dzieje się tak, ponieważ rozmaryn ma również silne działanie przeciwutleniające. Działa odmładzająco, zmniejsza zmarszczki, redukuje cellulit. Chroni także włosy przed wypadaniem. Ma więc także silne działanie upiększające.

Roślina ta może służyć również jako amulet. Należy włożyć ja do poduszki, aby chroniła przed koszmarami. Wiemy już także, że zapach rozmarynu w poduszce dodatkowo będzie poprawiać naszą pamięć. Roślina ta była i jest nadal ważnym symbolem podczas ślubów i pogrzebów. Nadal jest w składzie kadzidła w kościele katolickim. Dawniej żałobnicy na pogrzebie spalali kadzidło z rozmarynu i wrzucali do grobu na znak pamięci o zmarłym.

Rozmaryn działa więc zarówno na smak, urodę, pamięć, ale ma także działanie lecznicze. Jest to bardzo prosta w uprawie roślina i dostępna prawie wszędzie. Więcej o właściwościach rozmarynu możemy przeczytać w artykule ,,Rozmaryn - zdrowie i magia w doniczce". Warto mieć tą roślinę zawsze przy sobie! Dodatkowo, może być dobrym pomysłem na prezent dla kogoś kto ma o Tobie pamiętać!
Pozdrawiam Cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji