widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-05-12

Relacja karmiczna - wybaczenie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Relacja karmiczna - wybaczenie" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Naszą życiową wędrówkę rozpoczynamy od poznania naszej rodziny, następnie spotykamy kolegów, zyskujemy przyjaciół, partnerów, współpracowników, sąsiadów czy w końcu mijamy obce osoby na ulicy. W naszym życiu spotykamy się z niezliczoną ilością różnych osób. Z każdym z nich posiadamy pewne relacje. Są one głębsze lub płytsze. Niektóre osoby lubimy, a inne niestety nie. Prowadzone relacje mogą działać na nas bardzo korzystnie - rozbudzając dobre energie, a inne relacje będą dla nas szkodliwe, bezwartościowe, a nawet toksyczne. Wszystko wydaje się proste i logiczne, lecz życie potrafi niestety płatać figle.

Może się okazać, że kogoś polubimy... Ba! Może nawet pokochamy - a będzie dla nas toksyczny. Inną osobę może odrzucimy, mimo że była ona nam w jakiś sposób "pisana". Zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę pojęcie buddyjskiej "karmy" - wszystko może nam się pokomplikować. Dziś spojrzymy na to dość ogólnie, aby zastanowić się czy "trudna relacja" jest karmiczną. Różnica pomiędzy relacją toksyczną a karmiczną na pozór może wydać się dość cienka. Dziś skupimy się na karmie, a innym razem weźmiemy pod lupę relację toksyczną.

Niektóre osoby możemy znać z naszych wcześniejszych wcieleń i w takiej sytuacji nazwiemy taką relacją "karmiczną". Karma jest prawem przyczyny i skutku - kary lub nagrody za to, co wydarzyło się w poprzednich wcieleniach. Według nauk hinduizmu - karma określa nasze życie - prawo przyczyny i skutku symbolizuje naszą wolność osobistą i ogólną odpowiedzialność względem wszystkich czujących istot. Nie zawsze karma jest zła, lecz to właśnie w trudnych sytuacjach najczęściej bywa poruszany jej temat. Jak karma może "funkcjonować" w trudnych relacjach?

Kiedy na myśl o swoim szefie, cioci, mamie czy partnerze od razu podnosi Ci się ciśnienie i cały czerwieniejesz ze złości - możesz usłyszeć, że jest to Twoja relacja karmiczna. Może tak być, ale nie musi. Jak to rozpoznać? Trudne relacje i związki, które powodują frustrację i gniew mogą być naszą karmą, jeśli "czegoś" mogą nas nauczyć. Wtedy będziemy mówić o relacji jaką mieliśmy we wcześniejszym wcieleniu. "Kiedyś" wydarzyło się coś złego między Tobą, a tą osobą. Zawiniłeś i powstał pewien konflikt, którego doświadczasz w obecnym wcieleniu.

Wyobraź sobie, że w poprzednim wcieleniu kogoś skrzywdziłeś, oszukałeś, zdradziłeś czy zgrzeszyłeś w jakikolwiek inny sposób. Takie sytuacje często uchodzą nam "płazem", lecz nie do końca - nasza energia zostaje poważnie "zabrudzona" - skalana cierpieniem kogoś innego - powstaje dług karmiczny, który będziemy musieli spłacić. Taką sytuacją jednak nie powinnyśmy od razu się denerwować. To jest nasza możliwość czy raczej sposób, żeby wypracować uzdrowienie w relacji, w której zawiniliśmy.

Kiedy łączy Cię z kimś poważny związek - relacja partnerska czy rodzinna - i nie czujesz się w niej dobrze, to nie odpuszczaj. Nie odchodź od problemów, lecz staw im czoła. Zrób wszystko, co jest w Twojej mocy, aby naprawić tę sytuację. Relacja karmiczna zawsze nam ofiarowuje naukę - może to być nauka cierpliwości, dojrzałości, empatii czy kompromisu itp. Jeśli wszystko zawiodło i nie dochodzicie do porozumienia - karma może uczyć nieść ze sobą przesłanie przebaczenia komuś i sobie. Przepracowanie takiej nauki będzie nam wynagrodzone. Jeśli jednak się poddasz i nie znajdziesz rozwiązania dla Waszych problemów koło karmiczne będzie nadal zamknięte - w następnym wcieleniu znów natrafisz na trudną relację, a w życiu obecnym - stracisz szansę na cenną dla Ciebie naukę.

Relacja karmiczna jest wyborem Twojej duszy namawianej na ten krok przez Anioły i Twoich przewodników. Powróciłeś, aby móc uzdrowić relację i oczyścić negatywną energię - żeby otworzyć w końcu to karmiczne koło. Jest to Twoja możliwość wybaczenia tej drugiej osobie, możliwość uwolnienia tkwiącej w Tobie złości i naprawienia zła, które wyrządziłeś. W ten sposób uwolnisz wszystkie negatywne uczucia i oczyścisz swoją duszę. Nie możesz przy tym obwiniać o wszystko tej drugiej osoby czy też zmiany wymuszać na niej. To Twoje ćwiczenie, Twoja zmiana, to Ty możesz być przykładem. Kiedy pragniemy zmienić coś w naszym życiu - najlepiej zacznijmy właśnie od siebie samego.

Sposób na uwolnienie się z tego karmicznego związku to praca, ale praca warta swojego efektu. Nie obwiniaj się za to, że teraz Twoje życie stało się trudniejsze. Wybacz sobie też to, że ten związek, ta znajomość się kiedykolwiek rozpoczęła. Ważne jest to, co teraz możesz z tym zrobić, a nie to co było. Uspokój się i staraj myśleć pozytywnie o tej osobie. Bądź asertywny i mądry w swoim działaniu. Nie unikaj problemów - rozwiązuj je i szukaj kompromisów. Naucz się żyć obok tej osoby, bądź szczery i nie tocz walki. Sposób w jaki przepracujesz ten problem zależy tylko od Ciebie. To tak naprawdę egzamin z tego, czego nauczyłeś się w tym życiu. Możesz próbować wszystkiego, co poznałeś. Możesz też spróbować przypomnieć sobie wcześniejsze wcielenie, aby wiedzieć jak wtedy wasza relacja wyglądała i co może zadziałać, a co nie. Spróbuj regresji, albo poproś swoją podświadomość o sen, w którym poznasz tą relację. Pamiętaj jednak, że jeżeli poznasz tę prawdę i ona Ci pomoże nie oznacza, że powinieneś dzielić się tą wiedzą z karmicznym partnerem. Często taka "informacja" staje się jedynie powodem kolejnych kłótni i napięć. Jeżeli jednak czujesz, że musisz mu o tym powiedzieć, to zrób to.

Ostatnim etapem jest ciągłe pamiętanie, że nie chodzi o niego, tylko o Ciebie samego. To Twoje życie. Nie musisz żyć w konflikcie. Wybacz tej osobie i wybacz sobie. To jest Twój rozwój i wpływ na Twoje przyszłe wcielenia. Relacja toksyczna będzie zasadniczo różnić się od relacji karmicznej, lecz o tym powiemy sobie następnym razem... :)

Pozdrawiam serdecznie,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji