widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-07-12

Jak radzić sobie z dziećmi? Wibracja numerologiczna 1 - 4

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak radzić sobie z dziećmi? Wibracja numerologiczna 1 - 4" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Marzeniem wielu z nas może być pójście do wyjątkowego miejsca - sklepu, w którym można zakupić "Instrukcję obsługi dziecka". Brzmi fantastycznie, lecz niestety... dość nierealnie :) Dla wielu rodziców taka instrukcja byłaby wręcz zbawieniem - idealnym drogowskazem. Chcielibyśmy poznać sposoby na postępowanie z naszym dzieckiem - wiedzieć jak się będzie zachowywało i jak my mamy się zachowywać. Jak wychować pociechę na dobrego człowieka i jaką będzie chciał/a być osobą? Dobra wiadomość brzmi - można nieco ,,rozszyfrować" swoje dziecko - odczytując ,,numerologiczną instrukcję obsługi":

obliczamy sumę daty urodzenia naszej pociechy. Kiedy urodziła się np. 14.06.2010 dodajemy wszystkie cyfry do siebie: 1 + 4 + 6 + 2 + 1 = 14 => 1 + 4 = 5 Przy wyniku dwucyfrowym - jak w naszym przykładzie - dodajemy cyfry do siebie. Wyjątkiem są liczby mistrzowskie 11, 22, 33 i 44, których już nie sumujemy. Nasz wynik stanie się naszą pierwszą instrukcją obsługi :)

Dziecko - Jedynka

Jedynka to mały przywódca i chodzący wulkan energii. Już jako małe dziecko wie czego chce i do tego dąży. Jest stanowcze i pewne siebie. W relacjach z innymi bywają podejrzliwe, lecz doceniają każdy dobry gest skierowany w ich stronę. Ufają sobie. Nie można pozwolić, żeby zwątpiły w swoje umiejętności. Dodatkowo dzieci Jedynki zabierają całą naszą uwagę. To takie malutkie "pępki świata". Jest to dziecko ambitne i dążące do zrealizowania swoich celów, a jednocześnie dbające o swoją strefę osobistą. Zdecydowanie jedyneczka potrafi wyróżniać się na tle rówieśników. W szkole widzimy w nich liderów - inne dzieci podążają za nimi i starają się zrobić na nich jak najlepsze wrażenie. Jedynki są nastawione na wygraną i nie lubią połowicznych sukcesów. Porażka jest dla nich trudna do przełknięcia. Nie lubią krytyki i ciężko jest im jakąkolwiek przyjąć do serca. Ważne jest to, aby wspierać takie dziecko. Powinniśmy pozwolić, aby działało - uczestniczyło w wybranych przez siebie zajęciach i realizowało pasje. Jednocześnie powinniśmy respektować jego przestrzeń osobistą. W ich pokoju każdy miś i lalka mają swoje (nieraz dziwne) miejsce, ale jeśli tak ma być - zostawmy to w spokoju :) Najważniejszym jednak jest nauczyć dziecko, że nie zawsze będzie wygranym, że musi przyjmować konstruktywną krytykę. Ważne również jest to, aby nauczyć dziecko współpracować z innymi. Jedynce trzeba poświęcać czas i podarować Jej miłość. Pozostawiona sama sobie, bez czułości i uwagi - może rozwinąć w sobie egoizm, okrucieństwo i chęć manipulacji innymi.

Dziecko - Dwójka

Dwójeczki z reguły są to bardzo łagodne, grzeczne i miłe dzieci. Posiadają wyjątkową wrażliwość - są empatyczne, delikatne i subtelne. Najczęściej są otaczane grupką znajomych, ale najbliższego przyjaciela mają tylko jednego. Dobrze wychowywane są posłuszne i cichutkie. Bardzo łatwo dostosowują się do otoczenia i potrafią zrozumieć potrzeby innych. Nie lubią kłótni - potrafią się wtedy maksymalnie wycofać i zamykają się w sobie. Dwójce zależy na tym, aby inni postrzegali je jak najlepiej - jak najcieplej. Starają się, słuchają i wykonują swoje obowiązki. Boją się rozczarować innych. Są bardzo dobrymi uczniami, a sama nauka sprawia im przyjemność. W wychowaniu tego małego człowieka ważne jest nauczyć go większej pewności siebie i wyrażania emocji. Niekiedy może się zdarzyć, że kogoś rozczarują i powinny potrafić się z tym pogodzić. Wrażliwe na krytykę - zwłaszcza nie słuszną - pielęgnują w sobie żal, dlatego powinniśmy być ostrożni w ocenie pociech i pytajmy je o ich punkt widzenia. "Dlaczego tak się stało?" czy "Co uważasz na ten temat?" powinny być kluczowymi pytaniami, które pozwolą dziecku upewnić się, że Jego zdanie jest ważne. Pielęgnujmy w nich chęć bycia z innymi oraz pokazujmy, że nie powinny się bać wszystkiego - do czego dwójeczki mają skłonność. Złapcie razem pająka, wygońcie pszczołę z domu czy obejrzyjcie z bliska tę okropną żabę :) Im więcej bodźców - tym mniej dzieciątko będzie się bać. Często są to dzieci uzdolnione artystycznie, co warto pielęgnować "podsuwając" nowe ścieżki wyrażania swoich myśli.

Dziecko - Trójka

Trójeczki są to z reguły bardzo uśmiechnięte, gadatliwe i radosne dzieci. Wszędzie jest ich pełno, czasem aż za bardzo. Chętnie nawiązują nowe znajomości z osobami w niemal każdym wieku. Są otwarte, wesołe i nie lubią nudy. Wszystkich zauroczą swoim uśmiechem i przyjaznym nastawieniem, a jak tylko nikt nie będzie patrzył, to chętnie coś zbroją. Lubią odkrywać nowe rzeczy - z reguły nie boją się tego, co jest nieznane. Mają bardzo dużo talentów i zainteresowań, dlatego warto zwracać na tę sferę baczną uwagę i umożliwiać im realizację. Nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu, zwłaszcza jeśli mają siedzieć same. Niestety są to dzieci, które łatwo rozproszyć. Wówczas zapomną co robiły i szukają dla siebie czegoś nowego - interesującego. Ważne jest zatem nauczyć trójeczkę, aby skupiało się na danym zadaniu, a nie szukało innych wokoło. Warto jest narzucić lekką dyscyplinę, która nada ramy i nauczy "schematu" działania. Trzeba też mieć zawsze oczy wokół głowy, żeby dziecko nie dało rady za bardzo rozrabiać. Trójeczki potrzebują towarzystwa, chętnie bawią się ze zwierzętami i rówieśnikami. Potrzebują wiele miłości i uwagi, gdyż pozostawione same sobie stają się nerwowe i mogą szybko znaleźć nieodpowiednie dla siebie zajęcie np. podpalanie firanek :)

Dziecko - Czwórka

Czwórka to taki mały analityk. Wszystko w Jej otoczeniu powinno mieć swoje miejsce - wszystko powinno być znane i budzące dobre emocje. Czwóreczka lubi porządek, jest ostrożna i ceni sobie poczucie pełnej stabilizacji. Takie dzieci uwielbiają zadania logiczne - szybko zaczną majsterkować, układać puzzle, budować wieżę z klocków czy rzeźbić z gliny. Po pracy chętnie po sobie posprzątają, jeśli ich tego nauczymy. Chcą mieć jasno wyznaczone reguły. Chętnie pójdą na zakupy, wyjdą z psem, odrobią lekcje. Wszystko w ich życiu powinno być poukładane. Do nowych zadań, rzeczy i osób nieznanych podchodzą z rezerwą. Te dzieci chętnie usiądą z boku na placu zabaw, aby spośród wszystkich wybrać najlepszego kompana do zabaw dla siebie. Czasem mogą być zbytnio wycofane, wybuchowe czy uparte, dlatego warto zachować cierpliwość w ich wychowaniu. Należy nauczyć takie dzieci odrobiny otwartości, a także pokazać, że raz niewyniesione śmieci nie spowodują, że świat się zawali. Nie powinniśmy dopuszczać do sytuacji, żeby dziecko pozostawało całkiem samo, ponieważ może wtedy coraz mocniej zamykać się w swoim wewnętrznym uporządkowanym świecie.

Instrukcja obsługi ukochanego maleństwa nie jest prosta. Często pojawia się dylemat czy ukarać małego łobuza czy ukochać i ucałować :) Nasze maleństwo nie jest tylko konkretną wibracją numerologiczną, posiada również znak Zodiaku, indywidualny kosmogram i osoby wokół, które Je wychowują. Każde dziecko będzie więc nieco inne. Warto jednak poznać portret numerologiczny swojego dziecka, ponieważ może to nam pomóc je zrozumieć, a co za tym idzie - pomożemy mu wejść w dorosły świat. Kiedy masz pytania lub pragniesz dowiedzieć się więcej - zapraszam Cię do rozmowy :)

Pozdrawiam cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji