widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2017-07-12

Jak radzić sobie z dziećmi? Wibracja numerologiczna 5 - 9

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak radzić sobie z dziećmi? Wibracja numerologiczna 5 - 9" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.

Marzeniem wielu z nas może być pójście do wyjątkowego miejsca - sklepu, w którym można zakupić "Instrukcję obsługi dziecka". Brzmi fantastycznie, lecz niestety... dość nierealnie :) Dla wielu rodziców taka instrukcja byłaby wręcz zbawieniem - idealnym drogowskazem. Chcielibyśmy poznać sposoby na postępowanie z naszym dzieckiem - wiedzieć jak się będzie zachowywało i jak my mamy się zachowywać. Jak wychować pociechę na dobrego człowieka i jaką będzie chciał/a być osobą? Dobra wiadomość brzmi - można nieco "rozszyfrować" swoje dziecko - odczytując "numerologiczną instrukcję obsługi":

obliczamy sumę daty urodzenia naszej pociechy. Kiedy urodziła się np. 14.06.2010 dodajemy wszystkie cyfry do siebie: 1 + 4 + 6 + 2 + 1 = 14 => 1 + 4 = 5 Przy wyniku dwucyfrowym - jak w naszym przykładzie - dodajemy cyfry do siebie. Wyjątkiem są liczby mistrzowskie 11, 22, 33 i 44, których już nie sumujemy. Nasz wynik stanie się naszą pierwszą instrukcją obsługi :)

Dziecko - Piątka

Ulubionymi pytaniami piąteczki są: "dlaczego?", "kiedy?" i "jak to zrobić?". Są bardzo żywiołowe i ciekawe świata. Chciałyby wszystko dotknąć, powąchać, zobaczyć i poznać. Są bardzo wesołe i przyjacielskie, lecz na ogół - bardzo nie lubią sprzeciwu. Piątki są głodne wiedzy i pragną poznać mechanizm działania wszystkiego, co ich otacza. Są dynamiczne, kreatywne i odważne. Kochają wszelkie podróże i nie straszne są im długie wędrówki. Lubią eksperymentować i działać. Nie usiedzą na miejscu, kiedy wciąż zbyt wiele wokoło jest do poznania. Najchętniej robiłyby kilka lub kilkanaście rzeczy naraz - najlepiej w dziesięciu innych miejscach. Zabawki będą leżały w każdym pomieszczeniu, a rodzica nie będą już dziwić samochodziki na telewizorze czy lalki ukryte w szafkach kuchennych. Piątka chętnie wypyta każdego o wszystko, co tylko wpadnie jej do głowy. Ciężko jest zaspokoić taki głód wiedzy. Na takie dziecko należy uważać, żeby swoimi eksperymentami nie wyrządziło sobie lub komuś krzywdy. W wychowaniu warto również wziąć pod uwagę naukę cierpliwości i skupienia na jednej rzeczy naraz.

Dziecko - Szóstka

Szósteczki są bardzo rodzinne, ciepłe, czułe i opiekuńcze. Dzieci takie lubią bawić się w dorosłość i marzyć o niej. Bawią się w prowadzenie domu - z radością udają, że gotują, mają dzieci i pracują. Chętnie zakładają buty i ubrania rodziców, aby wyobrazić sobie jakimi ludźmi mogą być w przyszłości. W codziennym życiu dążą do pełnej harmonii i potrzebują stabilizacji. Nie lubią kłótni, boją się agresji, lecz sprowokowane - potrafią odpowiedzieć pięknym za nadobne. Szóstki najlepiej czują się w kręgu swojej rodziny - tej najbliższej. Nie przepadają za poznawaniem nowych osób, ale zaprzyjaźniają się dość prędko. Ich empatia i uczynność przyciąga często wiele spojrzeń i nowych kolegów. Uwielbiają rodzinne spotkania i szczególnie dla nich - warto takie organizować. Z natury są uczciwe, uczynne i troskliwe. Chętnie zajmują się młodszym rodzeństwem i zwierzakiem domowym. Dodatkowo są bardzo uważne w tym co robią. Często niezdecydowane siadają na chwilę same, aby dokładnie przemyśleć to, co mają zrobić i w jaki sposób. Nie lubią popełniać błędów i nie znoszą krytyki. Ważne jest nauczyć szóstkę, że zawsze będzie kochana, nawet jeżeli popełni jakiś błąd. Trzeba podarować dziecku dużo wsparcia i miłości, a zarazem pokazać, że nie musi od razu udawać bycia dorosłym. Na to jeszcze przyjdzie czas, teraz niech się bawi i będzie spontaniczne. W wychowaniu szóstki warto również wciąć pod uwagę Jej naturę altruisty - to piękna cecha, lecz ktoś zły mógłby wykorzystać ją przeciwko dziecku.

Dziecko - Siódemka

Siódemki pragną być we wszystkim najlepsze i na każdym kroku są łase pochwał i dumy ich rodziców. Z natury są to dzieciaczki rozsądne, zrównoważone i pewne siebie. Ich inteligencja nieraz zaskakuje rówieśników i uznają siódemkę za tzw. "kujona", który pragnie wywyższać się spośród innych. Często z tego tytułu mogą pojawiać się problemy w relacjach z innymi i siódemka zaczyna delikatnie wycofywać się z życia towarzyskiego. Siódemki nie mają skłonności do wywyższania się, lecz posiadają naturę perfekcjonisty. We wszystkim pragną wieść prym - chętnie odrabiają dodatkowe prace domowe, podążają za nieustannie zmieniającą się modą i potrafią wspaniale odnajdywać się w sporcie. Owszem, nie przepadają za towarzystwem - zwłaszcza jeśli nie jest bliskie - i lepiej czują się w samotności lub w gronie najbliższych przyjaciół. Nie pozwalają, żeby inni mieli na nich wpływ i potrafią być bardzo stanowcze. Są urodzonymi indywidualistami. Myślą jasno i analitycznie, aby nieustannie oceniać i badać otaczający ich świat. Siódemki z reguły są jednak zadowolone z siebie i swojego życia - nawet jeśli nie jest ono usłane różami. Warto siódemce podarować jego własną przestrzeń i nie wypytywać o wszystkie sprawy, które mogą wydać się dziecku zbyt krępujące. Nie powinniśmy jednak pozwolić za bardzo uciekać mu w marzenia czy samotność. Perfekcjonizm potrafi być zgubny - nie zawsze można być na pierwszym miejscu - dlatego uczmy dziecko przegrywać i nie karzmy jego za to. Jedynka w szkole, to nie taka straszna sprawa. Warto siódemce pokazać świat jako niekiedy niepoukładane i nielogiczne miejsce, nadać nieco abstrakcji.

Dziecko - Ósemka

Ósemeczka to wielka ambicja i pracowitość skryta w małym ciele. Od najmłodszych lat planuje wszystko skrupulatnie i nie podda się w połowie wytyczonego zadania. Wytrwałe, cierpliwe i dokładne ósemki chętnie budują, tworzą i majsterkują, kiedy nadarzy się ku temu okazja. Obdarzone wyjątkową wyobraźnią - wybierają dla siebie coraz to ciekawsze zajęcia, zwłaszcza jeśli za ich wykonanie otrzymają jakąś nagrodę. Mali kierownicy, gdyż lubią rządzić innymi - nawet rodzicami, którym chętnie stawiają warunku. "Coś za coś", to ich motto przewodnie. Nie lubią zadań nudnych czy rutynowych jak sprzątanie czy odrabianie wszystkich prac domowych. Z reguły dzieci urodzone jako ósemki nie przejmują się co inni o nich myślą, jego zdanie jest najważniejsze. Już w szkole pokazuje swoją przedsiębiorczość, może na przykład sprzedawać swoje śniadania lub robić odpłatnie za kogoś prace domowe. Lubią prestiż i władzę. Nie można zasypywać takiego dziecka prezentami. Trzeba pokazać, że obok świata materialnego istnieją uczucia.

Dziecko - Dziewiątka

Numerologiczne 9 to dzieci radosne, opiekuńcze, przyjazne i bardzo lubiane. Ich umysły są otwarte i chłonne - dzieci te bardzo szybko się uczą i uwielbiają zajęcia dodatkowe. Bardzo łatwo nawiązują nowe znajomości, są przy tym wielkoduszne i pomocne. Są bardzo tolerancyjne i komunikatywne, dzięki czemu mają wielu przyjaciół. W domu są sumienne, obowiązkowe i uczynne. Dziewiątka posprząta po sobie bałagan, wyprowadzi psa i usiądzie z rodzicami przy wspólnej herbatce. W ich domu drzwi się nie zamykają i (o ile rodzice pozwolą) co chwilę pojawia się nowy kolega lub koleżanka. Najchętniej wszystkim by się dzieliły. Z natury są bardzo delikatne, czułe i wrażliwe. Chciałyby uszczęśliwić drugą osobę, aby na jej twarzy cały czas gościł uśmiech. Lubią pomagać, a zarazem są bezinteresowne. Są to dzieci bardzo emocjonalne i wrażliwe - zdarzają się im wybuchy płaczu, tupanie nóżkami czy upór, ale szybko pragną przeprosić za swoje zachowanie. Warto jest pozwolić dziecku pomagać, ale uważajmy, aby nie zrobiło sobie tym krzywdy. Dziewiątki bywają niestety naiwne - mogą za bardzo komuś zaufać i zostać wykorzystane. Nie są odporne na manipulację. Trzeba pracować z dzieckiem nad tym, że dobrym uczynkiem jest pomoc innym, ale czasem trzeba też pomyśleć o sobie samym.
Instrukcja obsługi ukochanego maleństwa nie jest prosta. Często pojawia się dylemat czy ukarać małego łobuza czy ukochać i ucałować :) Nasze maleństwo nie jest tylko konkretną wibracją numerologiczną, posiada również znak Zodiaku, indywidualny kosmogram i osoby wokół, które Je wychowują. Każde dziecko będzie więc nieco inne. Warto jednak poznać portret numerologiczny swojego dziecka, ponieważ może to nam pomóc je zrozumieć, a co za tym idzie - pomożemy mu wejść w dorosły świat. Kiedy masz pytania lub pragniesz dowiedzieć się więcej - zapraszam Cię do rozmowy :)

Pozdrawiam cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji