widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-03-01

Mandale i ich dobroczynny wpływ na człowieka

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Mandale i ich dobroczynny wpływ na człowieka" przygotowanym przez naszego eksperta Magda Klementyna.Słowo mandala oznacza okrąg, a w szczególności odnosi się do koła życia. Bardzo symboliczne znaczenie ma jej budowanie czy też rysowanie oraz niszczenie; oznaczające początek i koniec. Mandale mają wiele zastosowań. Mogą harmonizować czakry oraz pokazywać obszary, które w naszym ciele nie funkcjonują prawidłowo. Mogą także relaksować, wyciszać, czy też rozładowywać napięcia. Przy ich pomocy leczy się zaburzenia zarówno emocjonalne jak i fizyczne oraz psychiczne. Mandale spełniają rolę swoistego klucza, przy pomocy którego odkrywamy i rozpoznajemy nasze wnętrze, uświadamiamy sobie swoje marzenia, pragnienia a także uczucia.

Przebywanie w otoczeniu mandali wpływa na naszą podświadomość. Mandale, których przesłaniem jest także pokazanie idei przemijania życia, możemy na przykład powiesić na ścianie czy też nosić w portfelu, a te które w szczególny sposób przemawiają do nas powinnyśmy wykorzystać do medytacji. Przy medytacji należy znaleźć spokojne, przyjazne miejsce. Włączyć relaksującą muzykę i oczywiście zadbać, żeby nikt i nic nie przeszkodziło nam w czasie rytuału. Najlepiej wziąć kilka głębokich wdechów i wydechów i wpatrując się w mandalę postarać się wzrokiem ogarnąć jej wzór. Następnie wprowadzamy ten obraz do naszego wnętrza, oczywiście nie jedząc go:), ale poprzez wchłanianie go całym sobą. Jeśli wystąpią przy tym natrętne myśli, nie skupiajmy się nad nimi, a pozwólmy im się rozpłynąć. Z początku czynność ta może być dla nas trudna, jednak starajmy się nie zwracać na nie uwagi, aż wreszcie one same znikną.Najważniejsze jest, aby cały czas wpatrywać się w mandalę, aż do momentu, kiedy poczujemy, że staje się ona całym naszym światem.

Mandale możemy sami rysować. Zachęcam do próbowania. Nie potrzeba nam zbyt dużo. Kartka papieru, cyrkiel, linijka, kredki. Najlepiej jest zacząć od białej kartki papieru (po jakimś czasie praktykowania rysunku można wybierać inne kolory), na której należy narysować okrąg, a w nim kilka mniejszych. Następnie dzielimy go na symetryczne fragmenty i... kolorujemy. Dobrze, aby poszczególne części mandali były na początku regularne, tak aby można było poczuć stopniowo odkrywające się w nas harmonię i równowagę. Z czasem polecam eksperymentować z innymi kształtami. Inspiracji można szukać wszędzie - w internecie, w domu, a przede wszystkim w otaczającej nas przyrodzie.

Można także podpatrzeć mandale osób, które zajmują się nimi profesjonalnie, na przykład można sięgnąć po rozwiązania Emahmna. Jednak najważniejsza jest własna inicjatywa. To będą małe - wielkie dzieła, które pozwolą i rozwiną naszą kreatywność i pogłębią zdolność widzenia świata.

Na życzenie opracowuję indywidualne mandale - w zależności od potrzeb.
Jeśli taka istnieje proszę o kontakt.

Magda Klementyna Miriam


Magda Klementyna Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Jeśli nie jestem dostępna a jest potrzeba rozmowy, proszę napisać do mnie i umówimy się z przyjemnością na konkretną godzinę:)
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 457708 788 457 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7710048 224 179 771 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji