widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-03-08

Jak wykorzystać Feng Shui w budowie relacji cz.2

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak wykorzystać Feng Shui w budowie relacji cz.2" przygotowanym przez naszego eksperta IKKA.


DOM 2. Praelement: ZIEMIA. Znaczenie: Związki, Małżeństwo, Partnerstwo.


Ziemia jest żywiołem karmiącym i gromadzącym. Ziemia jest Jin i symbolizuje pierwiastek żeński. Utrata kontaktu z Ziemią - jest równoznaczna z utrata kontaktu n naszą wrażliwością, uczuciami i intuicją! Zrównoważony obszar Ziemi oznacza równowagę Dawania i Brania w Związku.
Jeśli chcesz zmienić obszar uczuć (nadpobudliwość, chłód uczuciowy, gniew, apatia, trudność z okazywaniem uczuć, zaborczość, zazdrość) - popracuj nad obszarem Ziemi

Działania:
Dom II nosi przecież nazwę "Dom Związków". Jest to strefa Ba-gua . Wzmacniamy ten obszar przedmiotami parzystymi, kolorem beżowym, brzoskwiniowym i elementami ziemi (ceramika, terakota, kamienie). Remedia żywiołu Ziemi - donice, kamienne ozdoby - najlepiej parzyste - wprowadza harmonię.
Dobre są tu wszelkie parzyste symbole - obrazy przedstawiające pary - niekoniecznie ludzkie - mogą to być pary zwierząt, roślin. Jeśli masz zdjęcia z partnerem ,które przedstawiają Was dwoje, ale widoczna jest Jedność - zastosuj je jako remedium w tym polu Ba-gua. Nie przesadzaj jednak z parzystością ! 1-3 pary w zupełności wystarczą!

DOM 3. Praelement: Drzewo. Znaczenie: Przeszłość. Przodkowie i Starsze Osoby. Autorytety.


Z kolorów stosuj różowy, brzoskwiniowy i wszelkie kolory ziemi.
Jeśli masz przestrzeń odjętą w Rogu Związków, w części, której brak użyj jednego z remediów - powieś lustro (ale pamiętaj, by nie widzieć w nim siebie podczas snu),ustaw lampę ( światło jest dobrym remedium) albo przedmiot z praelementu Ziemi (np. masywna donica).

To obszar odpowiedzialny za nasza Przeszłość, relacje z ludźmi, którzy wpłynęli na nas w przeszłości, Rodzicami, Szefami, Autorytetami. Energia tego obszaru w kontekście Związków odnosi się do intruzów, którzy próbują wpłynąć na nasze życie. Mogą zaburzyć równowagę, ale mogą tez nami wstrząsnąć. Również w sensie pozytywnym. To często dzieje się w sytuacji, kiedy mówisz, że "coś zmusiło mnie do zmiany". Bywa, ze są to osoby bliskie, zatem nie można zupełnie odciąć się od relacji z nimi. Bywa, że te osoby werbalizują dobre intencje, a Ty czujesz, że wcale tak nie jest ! Mogą robić dużo szumu, a nawet hałasu.
To również rozpoczęcie czegoś nowego, przebudzenie, Narodziny, pojawienie się nowych (a dotychczas ukrytych dążeń w związku).
Tak czy inaczej wskazania jest Harmonia. Pamiętaj o jednym, ze jak się czegoś obawiasz i ulegasz - to oddajesz temu władze nad swoim życiem. Zatem działaj!

Działania:
Zastosuj zieleń. I jako kolor i w postaci roślin. Powieś portrety i zdjęcia tych, którzy wpływają na Ciebie kojąco, inspirują Cię, są wzorcem, których cenisz , kochasz i podziwiasz. To obszar za który odpowiada praelement Drzewa. Usuń elementy metalu z tego obszaru (pamiętaj o cyklu dominującym, gdzie "metal tnie drzewo".

DOM 4. Praelement: DRZEWO. Znaczenie: Pomyślność, Bogactwo.


Symbolizuje Harmonię, Rozwój, Szczęście i Pomyślność. Często utożsamiany jest wyłącznie z dobrobytem. Ale to cos więcej. To szeroko rozumiany DOBROSTAN.
Tak jak ożywczy wiatr przynosi Ci możliwość "złapania oddechu" , tak energia tego obszaru daje Ci siłę do działania i uczucie spełnienia, oznacza Postęp i Ruch. Również :"ruch" w interesach, "ruch" w związkach. Jeśli masz spokój i harmonię w życiu i w sercu, nie aktywizuj zbytnio tego obszaru. Jeśli zaś odczuwasz, ze Twoje Zycie toczy się tak, jakbyś żył w środku cyklonu. Albo wręcz przeciwnie - czujesz zastój - wpuść "powiew świeżego powietrza" do Twojego związku.
Pamiętaj, że to obszar odpowiedzialny również za finanse, a czyż one nie sa zarzewiem wielu małżeńskich konfliktów?
Ustawienie właściwego przepływu energii w tym obszarze - to działanie , które się opłaci w różnych sferach. Jeśli czujesz zastój - zawieś obraz z wiatrakiem lub postaw takowy. Jeśli czujesz, ze porywa Cię huragan - zastosuj remedium w postaci rośliny, np. grubosza (Drzewko Szczęścia). Albo postaw akwarium. Woda w Cyklu Tworzenia wspiera Drzewo (to praelement tego obszaru) w rozwoju i rozkwicie.

DOM 5. Praelement: ZIEMIA. Znaczenie: Zdrowie.


To Twoje Zdrowie, Tożsamość, miejsce odpowiedzialne za zrozumienie, że szczęście jest w Tobie, a nie poza Tobą. Odczuwasz Szczęście, gdy jesteś zakochany, jednak tylko Ty sam/a możesz sprawić, że poczujesz Szczęście.
Środek pozostaw pusty. Ta pustka pozwoli Ci zrozumieć czym jest Miłość.
Da Ci odpowiedź na pytania: "Kim jestem?" , "Dokąd zmierzam?", "Czego pragnę?".
Jeśli w Środku domu masz korytarz - zawieś remedium, które przyhamuje przeciąg energetyczny idący od drzwi wejściowych ( np. zawieś dzwonki wietrzne). Jeśli masz tam szafę - zrób w niej porządek. Jeśli jest tam toaleta , by szczęście nie "spłukiwało się" - zneutralizuj Wodę elementami Ziemi.

DOM 6. Praelement: METAL. Znaczenie: Pomocni Ludzie, Przyjaciele, Podróże.


Obszar , który odpowiada za umiejętność brania i dawania. Czy w Twoim Życiu jest tu równowaga? Czy wymiana zachodzi w obie strony? Czy czujesz się wyłącznie dawcą. Albo jest Ci źle z tym, ze tylko bierzesz...
Niebo jest energią Jang. Jest przeciwwaga dla Ziemi . Jest jednym z pól Linii Męskiej. Ziemia warunkuje nasz odbiór innych i nasze na nich reakcje. Decyduje o tym, jak wyrażamy swoje emocje, jak przyjmujemy, ale i odwzajemniamy uczucia innych.
Jeśli w jednym z tych obszarów odczuwasz dyskomfort - popracuj nad obszarem Nieba.

Działania:
Jeśli masz tu brakująca przestrzeń - wypełnij ją (lustro, lampa w metalowej obudowie (to praelement Metalu). Po tej zmianie nastąpi zapewne szybka poprawa w kwestii relacji z Przyjaciółmi . Albo poczujesz wreszcie, ze masz uczuciowe wparcie. Lub tez poprawi się Twoja sfera związana z seksualnością. Jeśli np. dotychczas miałeś poczucie, że związek Twój opiera się głównie na erotyce. Po wprowadzeniu zmian w postaci remediów - możesz raptownie poczuć nieznana Ci dotąd głębię w Twoim związku... Wzmacniaj ten obszar elementami metalu (ramki, przedmioty użytkowe, ozdoby), kolorem srebrnym. Możesz tez wieszać zdjęcia Przyjaciół albo Aniołów. Ten Dom Ba-gua nazywany jest często Rogiem Aniołów. Jako obszar odpowiedzialny również za podróże - po zmianach może sprawić, iż odczujesz poprawę w tym temacie, jeśli Ci na tym zależy. Z kolorów - jako remedium używaj srebrnego, białego, szarości.


IKA - Iwona K. Zapytaj eksperta INFO
Jestem dostępna w dni powszednie i w weekendy przeważnie w godz.10:00-20:00 (oczywiście czasem robię przerwy :) ZAPRASZAM DO ZAMAWIANIA ROZMÓW Na zamówione rozmowy oddzwaniam w godzinach dostępności -lub następnego dnia, jeśli zamówione zostaną po 20 00. PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ -ODDZWANIAM NA ROZMOWY WG KOLEJNOŚCI ZAMÓWIENIA :-)
NIEDOSTĘPNY
Bliźnięta więcej informacji
Zadzwoń na
708 888 668708 888 668 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7620048 224 179 762 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji