widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-03-27

Wiosenne porządki w miłości cz.2

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wiosenne porządki w miłości cz.2" przygotowanym przez naszego eksperta IKKA.


Posprzątane? Czas na Remedia!
Kiedy masz już za sobą etap sprzątania i porządkowania, kiedy zrobiłaś/zrobiłeś miejsce na nową energię - zastosuj remedia, czy energetycznie wspierające Cię przedmioty.

Rewitalizacja Twojego domu wg Feng Shui!
Aby usprawnić działania poprawiające jakość i ilość energii związków w Twoim domu - użyjmy systemu porządkowania poszczególnych pomieszczeń. Kiedy już uporządkujesz dany obszar, wprowadzaj remedia. Po wprowadzeniu remedium (pojedynczo) odczekaj 21 dni, żeby sprawdzić czy zadziałało i wtedy ewentualnie wprowadzać kolejne (nie zawsze jest taka potrzeba!). Na początek zajmiemy się sypialnią.

Sypialnia - to główne pomieszczenie kojarzące nam się ze słowem "związek".
Większość ludzi 1/3 życia spędza ... śpiąc albo przebywając w sypialni. Sen ma regenerować, pobyt w sypialni - relaksować.
Dla wielu osób sypialnia to także miejsce spraw najbardziej intymnych. Przebywamy tu sami ze sobą albo z Partnerem. Sypialnia to nasze schronienie. Szukamy tu odpoczynku, a często i rozwiązań sytuacji. Możemy "przegadać" ważne sprawy z Partnerem albo "przespać się z problemami". Jeśli sypialnia nie jest miejscem harmonii - szybko odczujemy skutki w naszym życiu.
W sypialni, jak w każdym innym pomieszczeniu, istotne jest nie tylko umeblowanie, ale i kolorystyka, oświetlenie, ozdoby, rośliny.

Istotne też jest jej położenie. Sypialnia główna ( rodziców) powinna znajdować w jak najbardziej oddalonej od wejścia części domu ( mieszkania). Ma być miejscem intymnym, z zamykanymi drzwiami, bez łatwego dostępu dla osób postronnych.
Idealnie, jeśli jest w strefie Związków.

Najlepsze meble-bez ostrych kantów, jeśli z sypialni korzystają partnerzy - umeblowanie powinno być parzyste np. dwie szafki nocne po obu stronach lóżka). Ważne jest takie ustawienie łóżka na planie pokoju (dobrze, gdy można je postawić w strefie związków pokoju) oraz względem drzwi - by nie leżeć "nogami do przodu" i względem ściany, by za głowa było oparcie (a przynajmniej zagłówek łóżka). Nie należy spać pod półkami, skosem i źródłami energii elektrycznej (np. żyrandol . Łóżko nie może stać też w :"przeciągu energetycznym" czyli na linii okno-drzwi.
Śpiąc nie możesz odbijać się w lustrze - energia snu jest energia skupienia, a lustro rozprasza! Niektórzy traktują lustro jako uatrakcyjnienie miejsca intymnych spotkań, ale proszę uważać na nie podczas snu. Jeśli już jest i widzisz się nim leżąc na łóżku - zasłoń lustro na noc.

W sypialni powinny dominować kolory ciepłe: odcienie różu, brzoskwiniowe i bezowe barwy, odcienie ecru. Można zastosować kolory fioletowe (wpływają pozytywnie na jakość snu), ale w ciepłym odcieniu. Kolory jaskrawe i mocne - czerwienie, pomarańcze, purpury - wyłącznie punktowo i/lub jako remedium.
Czysta biel, tzw. "błyszcząca" - nie jest zalecana, natomiast wszelkie "złamane", kremowe odcienie - jak najbardziej. Niebieski - odradzam, bo skłania do introwertyzmu, chyba, ze w lekkim błękitnym odcieniu i w niewielkiej ilości. Zieleń - o działaniu uspokajającym - tak, ale w jasnych odcieniach.
Proszę tez pamiętać, ze powyższa klasyfikacja kolorów ma charakter ogólny i w indywidualnych przypadkach wyglądać może nieco inaczej. Konsultant Feng Shui może doradzić zastosowanie konkretnego koloru jako remedium.

Oświetlenie - wskazane jest oświetlenie boczne, oświetlenie na łóżkiem (typu żyrandol lub lampa wisząca) albo umieszczone na wezgłowiem nie sprzyja energii snu. To drugie może być dobre do czytania, ale Feng Shui odradza takie usytuowanie lamp. Oświetlenie nad łóżkiem- jest niedobre, bo obwód elektryczny, nawet przy wyłączonym świetle, nadal oddziałuje na ciało człowieka znajdującego się w łóżku.

Styl sypialni powinien oddawać znaczenie tego miejsca - miejsca , gdzie ciało i umysł mają odpocząć. Dlatego wystrój, pościel i ozdoby powinny być bardzo stosowane. Unikaj drapieżnych i chaotycznych wzorów pościeli i tapet, choć dla niektórych mogą one wyglądać pobudzająco.
I za wezgłowiem i przed oczami nie umieszczaj rozpraszających lub o niepokojącej treści obrazów. W ogóle takowe są przez Feng Shui nie polecane.
Jeśli chcesz naprawdę pobudzić swój związek - zastosuj czerwień, ale tylko jej elementy (poduszki, dywanik, świece).
W sypialni nie powinno się umieszczać telewizora, radia, a nawet telefonu. Sypialnia to miejsce odpoczynku, harmonizowania energii, unikajmy nagłych zakłóceń ( a ostre dźwięki również są takimi energetycznymi "wtargnięciami"). Sprzęt grający może być w sypialni - jeżeli słuchasz na nim nastrojowej, erotycznej lub relaksacyjnej muzyki.

Rośliny wykorzystują światło słoneczne do produkcji cukrów z wody i dwutlenku węgla. Ten proces nosi nazwę fotosyntezy, dlatego zbyt bliskie sąsiedztwo zbyt wielu roślin spowoduje w nocy nasze z nimi współzawodnictwo o tlen! Pamiętaj tez, aby unikać (w sypialni i w ogóle roślin o ostrych liściach i kaktusów, nawet jeśli są ładne.
Wzmacniamy ten obszar przedmiotami parzystymi, kolorem beżowym, brzoskwiniowym i elementami ziemi (ceramika, terakota, kamienie). Remedia żywiołu Ziemi - donice, kamienne ozdoby - najlepiej parzyste - wprowadzają harmonię. Powieś zdjęcia (Wasze, jeśli jesteś w związku) lub szczęśliwych par. Jeśli masz zdjęcia z partnerem, które przedstawiają Was dwoje, ale widoczna jest Jedność - zastosuj je jako remedium w tym polu Ba-gua. Postaw i zapalaj 2 różowe świece.

Dobre są tu wszelkie parzyste symbole - obrazy przedstawiające pary - niekoniecznie ludzkie - mogą to być pary zwierząt, roślin.
Nie przesadzaj z parzystością ! Pewna bliska mi osoba zastosowała zbyt wiele par w Rogu Związków : zdjęcia, parzyste figurki, podwójne wazoniki, maskotki. Naliczyłam kilkanaście tych par. Zanim je usunęła - wiele się zadziało w jej sferze związków, ale nie takie były intencje! Zamiast wzmocnić istniejący związek spowodowało to napływ wielu adoratorów, mnożące się sytuacje "randkowe". Dopiero ograniczenie par do kilku - przyniosło poprawę.

Pozostałe pomieszczenia omówimy w kolejnym odcinku.


IKA - Iwona K. Zapytaj eksperta INFO
Jestem dostępna w dni powszednie i w weekendy przeważnie w godz.10:00-20:00 (oczywiście czasem robię przerwy :) ZAPRASZAM DO ZAMAWIANIA ROZMÓW Na zamówione rozmowy oddzwaniam w godzinach dostępności -lub następnego dnia, jeśli zamówione zostaną po 20 00. PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ -ODDZWANIAM NA ROZMOWY WG KOLEJNOŚCI ZAMÓWIENIA :-)
NIEDOSTĘPNY
Bliźnięta więcej informacji
Zadzwoń na
708 888 668708 888 668 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7620048 224 179 762 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji