widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-07-04

Jak wykorzystać Feng Shui zdobyciu lepszej pracy 2018.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak wykorzystać Feng Shui zdobyciu lepszej pracy 2018." przygotowanym przez naszą ekspertkę IKKA.


Napisz swoje CV zgodnie z Feng Shui - to Cię zauważą!

Co tak naprawdę decyduje o wyborze kandydata?


Dobrze napisane CV, dobra autoprezentacja i kwalifikacje. Pierwszym i decydującym etapem selekcyjnym jest jednak dobra aplikacja, potocznie "siwik" lub "cefauka" .

Czy można napisać "idealne" CV? Istnieje wiele różnych wzorców, które mają zapewnić sukces w ubieganiu się o pracę, ale liczą są tez indywidualne preferencje osoby, która przeprowadza rekrutację, czyli osoby, która ocenia Twoje CV, ale najpierw musi je wyłuskać spośród innych zgłoszeń.

Kryteria osoby oceniającej Twoje zgłoszenie - dotyczyć mogą formy graficznej czy doboru informacji. Dlatego...

Dobre CV, które wyróżni właśnie Ciebie

Przygotować należy dwutorowo: w oparciu o poradniki i przy użyciu metod alternatywnych. O jednej z metod alternatywnych, czyli wykorzystaniu Feng Shui w zdobyciu pracy -przeczytasz poniżej.
Spójrz na Twoją aplikację w ujęciu psychologiczno-energetycznym. Zachowując ogólne zasady pisania CV - postaramy się w ich ramach wykorzystać wparcie, jakie daje nam psychologia przestrzeni.

CV informuje o kandydacie, ale przekazuje tez pewne informacje, kanałem podświadomym - podobnie jak odbywa się sposób reakcji na nie. Wobec tego czy znajomość technik psychologii i psychologii przestrzeni wpłynie na odbiór naszego życiorysu zawodowego? Sprawdźmy.

Gdzie napisać stosowne treści?

Nakładając siatkę ba-gua na dokument uzyskamy obszary pewnych stref, które sa istotne w tym kontekście. A to daje nam informacje że tam powinny być informacje KLUCZOWE.
Dla przypomnienia jak wygląda siatka Ba-gua:


BOGACTWO

OBFITOŚĆ

4ŻYWIOŁ: DRZEWO


SŁAWA

REPUTACJA

9ŻYWIOŁ: OGIEŃ

PARTNERSTWO

ZWIĄZKI

2ŻYWIOŁ: ZIEMIA
RODZINA

3ŻYWIOŁ: DRZEWO

ZDROWIE

HARMONIA

5ŻYWIOŁ: ZIEMIADZIECI

KREATYWNOŚĆ

7ŻYWIOŁ: METAL

WIEDZA

KONTEMPLACJA8ŻYWIOŁ: ZIEMIA


KARIERA

DROGA ŻYCIOWA1ZYWIOŁ: WODA
PODRÓŻE

PRZYJACIELE

FILANTROPIA

6ŻYWIOŁ: METAL
TRZY WAŻNE DOMY: związki, kreatywność, wiedza. Te domy ba-gua najbardziej mogą wpłynąć na dalsze losy naszej aplikacji.
- Związki (dom 2)- budowanie relacji z potencjalnym pracodawcą
- Kreatywność (dom 7) - obszar wskazujący na nasze umiejętności wartościowe dla pracodawcy/specyficzne dla stanowiska. Dodatkowo strefa "Omiatania wzrokiem".
- Wiedza (dom 8) - strefa, która zawiera informacje o tym, że mamy kwalifikacje W lewym dolnym rogu (zamiast na górze strony można umieścić "Kwalifikacje i umiejętności".

Nie wszystkie domy Ba-gua w pełni wykorzystamy przy tworzeniu CV wg Feng Shui (domy 4,9,2) ponieważ w jednym z nich znajduje się tytułowe "Curriculum Vitae", zatem niewiele tam zdziałamy - wyjątek stanowi fotografia.

Dlaczego pominęłam również karierę (dom nr1)? Otóż Dom Kariery jest na samym dole i trudno - dość obfite treści dot. naszych doświadczeń zawodowych - umieścić w tym sektorze. Można natomiast na samym dole (również w liście motywacyjnym) zawrzeć krótki opis naszych oczekiwań związanych ze stanowiskiem i firmą.

Ale przejdźmy do dzieła i do konkretów!

Współczesne aplikacje przygotowujemy komputerowo, możemy więc dowolną ilość razy dokonać przesunięć.

Psychologia reklamy (np. reguły percepcyjne, zasada rzutu okiem w prawy górny róg) podpowiada, że najchętniej odwiedzany wzrokowo (wcześniej wspomniana strefa omiatania wzrokiem) jest obszar mniej więcej w 1/3 wysokości strony - a bardziej podoba nam się to co jest z prawej strony. Dlaczego? Ośrodek przyjemności znajduje się w lewej półkuli mózgowej, a że nerwy wzrokowe są skrzyżowane, zatem to, co znajduje się po prawej - "bardziej lubimy". Wniosek z powyższego taki: kluczowe informacje, atuty zawrzyj mniej więcej w obszarze 7 Ba-gua. Jeśli dodatkowo te dane dotyczą kreatywności, pomysłowości i rozwoju - co wiąże się z Domem 7 (Kreatywność) - to sukces murowany.

Oczywiście samo tylko rozmieszczenie informacji nie zagwarantuje uzyskania upragnionej posady, ale z pewnością wspomoże Twoje działania ! W tym obszarze należy też umieszczać informacje, które nas "promują", np.:

Biegła znajomość 2 języków obcych, doskonała znajomość obsługi komputera, bardzo dobre umiejętności komunikacyjne, duża zręczność, biegłość w obsłudze urządzeń itp. - a będą one zauważone!

Co napisać w podaniu o pracę?

Oprócz danych osobowych i kontaktowych CV zawierać ma :kwalifikacje, doświadczenie, kursy i szkolenia oraz słynne już "Wyrażam zgodę na przetwarzanie ..."
Proszę tez pamiętać o zasadzie Rossa Henry'ego Perota "Najpierw problemy, potem cel". Jeśli stosujesz "technikę uprzedzenia" (czyli uprzedzasz o jakimś swoim obszarze, który nie jest doskonały ) połącz ją z w/w zasadą.

Pisząc o sobie możemy ująć to tak:

"Być może nie mam dostatecznego doświadczenia (problem), ale jestem ambitny i silnie identyfikuję się z celami firmy, w której jestem zatrudniony (cel). "

lub:
"Możecie Państwo uznać, że jestem za młoda/za stara, ale zapewniam, że cechuje mnie niezwykły zapał i kreatywność, którą wykorzystuję dla mego Pracodawcy."

Ze zdjęciem czy bez zdjęcia?

Niektórzy pracodawcy wymagają zdjęcia od każdego kandydata, inni - tylko od tych, którzy będą pełnić "reprezentacyjne" funkcje. Zdjęcie jest silnym remedium siatce Ba-gua Twojego CV! Jeśli umieszczasz zdjęcie masz 3 możliwości: Dom 4, Dom 9, Dom 2.

Dom 4

Umieszczenie naszego wizerunku w tym obszarze wspomaga negocjacje dotyczące wynagrodzenia. Tylko uwaga: nie daj się jak najdłużej sprowokować do odpowiedzi na pytanie "Jakie są Pani/pana oczekiwania finansowe", choć pada ono bardzo bardzo często i celowo... Jest taka zasada negocjacyjna - nie podawaj pierwszy ceny... czekaj na ruch "przeciwnika".

Dom 9

Zdjęcie w tym obszarze może sprawić że zaznaczysz się czymś znamiennym i szybko awansujesz, lub tez będziesz "znany" z powodu innowacyjnego pomysłu. Wszystko zależy oczywiście od specyfiki stanowiska i od planu kariery w danym przedsiębiorstwie, jak również Twoich realnych dokonań i osiągnięć. Feng Shui wspomaga, ale nie wszystko może "załatwić za nas ".

Dom 2

Decyzja na umieszczenie fotografii w tym obszarze pociągnąć za sobą może skutki w postaci silnych więzi z firmą do której aplikujesz. Może to być "przywiązanie" połączone z pionową ścieżką kariery, ale niekoniecznie. Spotkałam się kiedyś z ciekawą teorią, że osoby pracujące w firmach, gdzie logo znajduje się w Rogu Związków narażone są na pokusę biurowego romansu... Sprawdzone przez mnie przypadki pokazały, że "coś jest na rzeczy". Nie wiem natomiast jak ten mechanizm energetyczny działa w przypadku zdjęcia, ale bądźmy czujni .

Psychologia reklamy również zaleci nam umieszczenie zdjęcia po prawej czyli Dom 2.

IKKA


IKA - Iwona K. Zapytaj eksperta INFO
Jestem dostępna w dni powszednie i w weekendy przeważnie w godz.10:00-20:00 (oczywiście czasem robię przerwy :) ZAPRASZAM DO ZAMAWIANIA ROZMÓW Na zamówione rozmowy oddzwaniam w godzinach dostępności -lub następnego dnia, jeśli zamówione zostaną po 20 00. PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ -ODDZWANIAM NA ROZMOWY WG KOLEJNOŚCI ZAMÓWIENIA :-)
NIEDOSTĘPNY
Bliźnięta więcej informacji
Zadzwoń na
708 888 668708 888 668 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7620048 224 179 762 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji