widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-01-22

Efekt motyla w naszym życiu i wróżbach

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Efekt motyla w naszym życiu i wróżbach" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Czasami nawet mała rzecz, niewielki drobiazg, może zmienić całe nasze życie. Efekt motyla dla wielu z nas kojarzy się jedynie z ciekawym i pięknym filmem. Jest on jednak barwną opowieścią o teorii chaosu, która głosi, że nawet taki mały drobiazg jak trzepot skrzydeł motyla, może spowodować tajfun na drugiej półkuli ziemskiej. Jedna malutka zmiana może spowodować kolejne i to nie od razu, ale w dłuższym czasie. A nasze życie pełne jest takich wydarzeń - niewielkich drobiazgów, których często przecież nie zauważamy...

Wyobraź sobie zwykły dzień. Wsiadasz do auta, żeby pojechać na zakupy na obiad. Znasz tą trasę, jeździsz nią prawie codziennie. Ruszasz i przejeżdżasz parking. Skręcasz w prawo. Następnie w lewo, aby wjechać na główną drogę. Nie zauważasz nadjeżdżającej ciężarówki. Rozpędzona wjeżdża w Twoje auto. Lekarze ledwo Cię odratowują i czeka Cię długa rehabilitacja, by powrócić do wcześniejszej sprawności. A teraz wyobraź sobie inny scenariusz tej samej historii. Wsiadasz do auta, przejeżdżasz parking, chcesz skręcić w prawo, ale stoi tam samochód, który powoli parkuje. Stwierdzasz więc, że nadrobisz kilka kilometrów i skręcisz w lewo. Dojeżdżasz do sklepu kupujesz wszystko i w domu spokojnie możesz przygotować obiad. Wszystko jest w porządku.

Mała rzecz - wybór w którą stronę skręcisz po przejechaniu parkingu - diametralnie może zmienić wszystko to, co miałoby nastąpić później. Zapewne nigdy nie zastanawiasz się, co Twój ruch może zmienić w życiu. Przynajmniej ja o tym zbyt często nie myślę. Są to tak podstawowe czynności, że robimy je w pełni automatycznie. A teraz wyobraź sobie, że właśnie te małe czynności wpływają na naszą przyszłość. Każda zmiana czy zachowanie powoduje lawinę dalszych działań. To jest właśnie ten mały trzepot motylich skrzydełek, który bardzo powoli powoduje tajfun.

Pomyśl, że ta mała zwykła rzecz może zmienić Twój dzień, a nawet życie. Obudzenie się 10 minut wcześniej spowoduje, że nie staniesz w olbrzymim korku. Wrócenie się do domu po zapomnianą torbę z jedzeniem spowoduje, że przypomnisz sobie, aby wziąć też prezentację do pracy - co w późniejszym czasie spowoduje awans. Wybranie innego sklepu niż dotychczas spowoduje, że spotkasz miłość swojego życia. Można tak wymieniać w nieskończoność. Pomyśl co dziś robiłeś. Spanie, wstanie, kawa, praca, telewizja, sen. A gdyby tak coś zmienić? Dodać spacer po parku zamiast oglądania telewizji? Albo wyjść do kina z przyjacielem? Może dalszy scenariusz ułożyłby się zupełnie inaczej?

Wyobraź sobie, że wybory których dokonujesz, to klocki domino. Od Ciebie zależy jak będą upadać. Jedna decyzja zmienia scenariusz i prowadzi do kolejnego kroku, kolejnego i następnego. Zmienia się wszystko dzięki Twoim wyborom. Nic prostszego i zarazem nic trudniejszego w jednym. Dlaczego trudniejszego? Bo nawet jak bardzo dokładnie coś zaplanujemy, to i tak przyszłość może inaczej wyglądać. Możemy błędnie zinterpretować następstwa swojego ruchu. Uznamy, że skręcenie w lewo uchroni nas przed wypadkiem, a po skręceniu okaże się, że ta droga prowadzi do... jeszcze gorszej sytuacji. Nie da się manipulować tym małym "drobiazgiem". Nie można z całkowitą pewnością przewidzieć ciągu dalszego naszego życia - zbyt wiele rzeczy nie jest od nas zależnych.

Efekt motyla ma również wpływ na wróżby. Dzwonisz i pytasz o to czy spotkasz tą właściwą osobę na swojej drodze. Karty pokazują, że swój czas spędzasz jedynie w pracy, w domu, na zakupach i u bliskich znajomych. Nie masz przestrzeni i czasu, aby poznać kogoś nowego. W ogóle się tym nie zajmujesz, ale jeśli zmieniłbyś cokolwiek - poznanie wartościowej osoby jest możliwe. Często w takiej sytuacji słyszę oburzenie w głosie i pytanie, to "poznam czy nie poznam? Co widać w Kartach?". Odpowiedź nie jest tak prosta w Kartach jak moglibyśmy się tego spodziewać. Na świecie nic nie jest czarno-białe. Wiesz, że kiedy chcesz znaleźć pracę - trzeba zacząć jej szukać i składać CV. Należy udać się na rozmowę kwalifikacyjną i zrobić na niej jak najlepsze wrażenie. Tak samo jest z miłością czy innymi aspektami naszego życia - aby wróżba mogła się spełnić lub nie, to należy podjąć jakieś działanie. Może się to wydawać na pierwszy rzut oka "szokujące" - dla niektórych - nasze wróżby mogą się spełniać i nie spełniać? Działa to właśnie dlatego, że to w naszych rękach jest nasz własny los. Co z tego, że na przyszły miesiąc ktoś przepowie nam możliwość poznania kogoś ciekawego, kiedy my nawet nie wyjdziemy z domu po pracy. Wszystko więc jest w naszych rękach - również sprawdzalność wróżb.

Taka ciekawostka - jakiś czas temu chciano skonstruować system, który z całkowitą pewnością będzie przewidywał jaka będzie pogoda. Niestety okazało się to całkowicie niemożliwe, prognozy nie mogą być całkowicie dokładne ponieważ każde, nawet niewielkie i niezauważalne na pierwszy rzut oka odstępstwo, powoduje, że mamy zupełnie inny efekt pogodowy.

Często mówi się, że świat jest zmieniany przez wielkie rzeczy. Takie jak wojny, bomby, globalne przedsięwzięcia. Jednak nie jest to prawda. Te wszystkie rzeczy są wynikiem małych i drobnych zmian. Może być tak, że ta wielka bomba jest wynikiem ośmieszenia jednego małego chłopca w przedszkolu, który następnie podporządkował całe swoje życie chęci zemsty. To właśnie małe zmiany mogą wszystko. Pamiętaj o tym i zauważaj je, przyjrzyj się do czego Cię ta zmiana prowadzi. Wróżby traktuj mądrze i rozsądnie - Karty nie przeżyją za Ciebie życia, nie wyjdą z domu i nie sięgną po nowe możliwości, które zapowiadają. Działając jednak w zgodzie wróżby lub unikając trudnych zapowiedzianych sytuacji - masz szansę wykorzystać efekt motyla do tego, aby Twoje życie mogło stać się lepsze.

Kiedy czujesz, że pragniesz coś zmienić w swoim życiu - coś zakończyć i coś nowego rozpocząć. Potrzebujesz dowiedzieć się, co Cię czeka lub cokolwiek Cię trapi i spędza sen z powiek - zapraszam Cię do rozmowy. Razem szybciej znajdziemy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Pozdrawiam gorąco :)

Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji