widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-04-12

Ręka Fatimy

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Ręka Fatimy" przygotowanym przez naszego eksperta Wróżka Malwina.Symbol "Ręka Fatimy" jest znany na całym Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. "Hamsa" była różnie interpretowana przez uczonych jako wyznawców żydowskich, chrześcijańskich lub islamskich oraz jako pogański symbol płodności. Symbol pochodzi z malowideł jaskiniowych.

Nazwa pochodzi od córki Mohammeda Fatimy. Pięć palców reprezentuje 5 filarów islamu, ale jest głównie symbolem używanym do ochrony i używanym jako obrona przed tzw. Złym Okiem. "Złe oko" jest przekleństwem, które uważa się za rzucone przez złe spojrzenie, które zwykle jest skierowane na osobę nieświadomą. Wiele jest kultur, które wierzą, że otrzymanie "złego oka" spowoduje jedno nieszczęście, pecha, zły stan zdrowia, uraz, a nawet śmierć. Inne powiedzenie mówi, że jeśli amulet Ręki Fatimy nosi ślad pęknięcia, oznacza to, że chroni użytkownika przed Złym okiem.

Często "Ręka Fatimy" jest zdobiona okiem. Reprezentuje oko, które widzi wszystko. Oko pilnuje osoby posiadającej "Rękę Fatimy" i ostrzega przed złymi spotkaniami i chroni tę osobę przed jej skutkami.

"Ręka Fatimy" reprezentuje również kobiecość, ponieważ jest pokazana jako święta kobieta. W tradycji żydowskiej odnosi się do "Ręki Miriam" w odniesieniu do siostry Mojżesza i Aarona.

Inna nazwa to "Hamsa" z powodu pięciu palców. Hamesh oznacza 5 w języku hebrajskim lub Kamsah, co ma to samo znaczenie w języku arabskim.

Symbol ten służy do tworzenia różnych form biżuterii ochronnej - amuletów, w tym drobnych zaklęć wplecionych w włosy dziewczynki, aby je chronić. Zwykle jest też namalowany w domach, by bronić się przed złem, czasem czerwoną farbą ze świętych zwierząt. W Izraelu można znaleźć "Hamsas" zrobione z różnych materiałów, które można powiesić na ścianie twojego domu lub firmy lub w pokoju matki oczekującej dziecka. Pomimo wcześniejszego spoglądania na społeczności aszkenazyjskie w Izraelu jest ono dziś powszechnie rozpowszechniane i akceptowane.
Niektóre tradycje wierzą, że Ręka Fatimy powinna być skierowana w dół, aby odpędzić zło, lub skierowana do góry aby przynieść szczęście. Ale to już zostawiam Tobie. Dzięki pozytywnym energiom tego symbolu użytkownik zawsze będzie chroniony.


Wróżka Malwina Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Zapraszam do magicznej rozmowy :)
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 678708 788 678 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0580048 227 184 058 4.99 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji