widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-09-12

Czakra podstawy - charakterystyczne zaburzenia jej pracy

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Czakra podstawy - charakterystyczne zaburzenia jej pracy" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Czakra podstawy (Muladhara) - nazywa również czakrą korzenia - jest pierwszym z ośrodków energetycznych znajdującym się wzdłuż pionowej osi naszego ciała. Mieści się ona na wysokości podstawy naszego kręgosłupa, czyli w okolicach kości guzicznej (ogonowej). Odpowiada ona m.in. za nasz byt, poczucie bezpieczeństwa, witalność, zdrowie, odwagę i siłę do działania. Czakra podstawy jest więc fundamentem dla naszego życia i działania pozostałych, wyżej usytuowanych czakr. Możemy sobie wyobrazić to na zasadzie nauki chodzenia u maleńkiego dziecka - aby dobrze chodzić, należy najpierw dobrze stanąć i utrzymać się w pionie. Tym samym dla nas jest czakry podstawy - naszą postawą i siłą na zrobienie kolejnego kroku naprzód.

Prawidłowe działanie czakry sprawia, że potrafimy odnaleźć się w życiu. Jesteśmy gotowi do działania, nie boimy się zmian i wyzwań, a w życiu czujemy się bezpiecznie. Odczuwamy wolę walki o siebie samych i lepsze jutro, mamy dobrze rozwinięty instynkt i potrafimy zadbać o siebie. Co jednak w sytuacji, kiedy powyższe słowa do nas nie pasują? Czujesz, że coś jest nie w porządku? Jeśli tak, to poniższy artykuł jest dla Ciebie.

Zaburzenia w obrębie czakry podstawy i ich wpływ na nasze życia

Każdą z poszczególnych czakr możemy wyobrazić sobie jako naczynie, w którym mieści się i przez które przepływa nasza energia. Pomyślmy o energii jak o cieczy (np. wodzie), aby łatwiej wyobrazić sobie zaburzenia, do jakich może dojść w obrębie danego ośrodka energii.

Przeładowanie pierwszej czakry charakteryzuje się między innymi agresją, nadpobudliwością, skłonnością do walk i kłótni, a także silnie materialistycznym podejściu do życia. Energia znajdująca się w czakrze wrze, kipi, aż w końcu wylewa się z naczynia i znajduje ujście poprzez nasze czyny i słowa - niejednokrotnie raniąc innych lub niszcząc nam samym życie. Stajemy się wybuchowi, rozgniewani i doświadczamy bardzo silnych emocji. Nie bez powodu kolorem wiodącym dla czakry podstawy jest czerwień. Kolor pasji, namiętności, siły i życia, lecz jednocześnie barwa agresywna, krwista i dominująca. Osoba wściekła stanie się czerwona ze złości niczym dwulatek, któremu nie kupimy upatrzonej zabawki. Jak to jednak wygląda w przypadku niedoboru energii w czakrze pierwszej?

Braki energetyczne w czakrze korzenia powodują, że wszystko w naszym życiu zaczyna wyglądać dość "blado". Nasze naczynie jest niewypełnione, po części puste i trudno z niego czerpać energię. Boimy się, że jeśli zaczerpniemy chociaż troszeczkę, to niedługo nie będzie z czego zaczerpnąć. Niczym samochód - jedziemy na samych "oparach" i nie wiemy czy uda się nam zatankować. Osoby z niedoborem energii mają skłonność do uciekania od problemów, od ludzi i od jakichkolwiek "kroków naprzód". Charakteryzuje je chęć wycofania i schowania się przed światem, strach przed życiem, brak poczucia bezpieczeństwa czy jakiejkolwiek stabilności. Poczucie własnej wartości staje się znikome, czujemy się beznadziejnie i mamy wrażenie, że na nic nie mamy wpływu. Jesteśmy apatyczni, przewrażliwieni i zmęczeni. Bardzo często towarzyszą temu myśli depresyjne i lękowe. Pojawiają się problemy materialne i zawodowe, obowiązki zaczynają nas przytłaczać, a jakiekolwiek zmiany wydają się przerażające. Niedobór energii w czakrze pierwszej powoduje również duży problem ze znalezieniem pracy, a także z jej późniejszym utrzymaniem.

Choroby i dolegliwości związane z nieprawidłową pracą czakry to m.in. ogólne osłabienie organizmu, słaba odporność, problemy z układem wydalniczym, krwiotwórczym oraz naszym ciśnieniem - zarówno nadciśnieniem jak też ciśnieniem zbyt niskim. Zauważane są również dolegliwości związane z pracą jelit, prawidłową postawą, bólami kręgosłupa, otyłością, anemią, bulimią, a także prostatą u mężczyzn.

Praca z czakrą korzenia - podstawowe sposoby

Praca nad poszczególnymi czakrami polega przede wszystkim na zrównoważeniu poziomu energii w danym ośrodku energetycznym. W naszym "naczyniu" - czakrze - powinno znaleźć się dokładnie tyle energii, aby poziom został wyrównany. Nie powinno niczego brakować, ani nie może być niczego za dużo. W przypadku czakry pierwszej - jeżeli zauważymy u siebie oznaki jej zaburzenia - możemy samodzielnie starać się zadbać o poprawę jej jakości i pracy. Poniżej wymienię główne metody, które możemy wprowadzić w życie. Niektóre z nich wprowadzimy samodzielnie, a inne mogą wymagać konsultacji lub pracy z zaufanym specjalistą:

- Oczyszczanie przestrzeni
- Medytacja
- Aktywność fizyczna
- Zdrowe żywienie
- Analiza własnych potrzeb
- Uzdrawianie relacji rodzinnych
- Chromoterapia (koloroterapia)
- Dobór właściwych kamieni szlachetnych i ziół
- Oczyszczanie energetyczne i energetyzacja (te konkretne działania warto zaplanować z doświadczonym ezoterykiem lub bioenergoterapeutą - oczywiście zapraszam do rozmowy i służę pomocą)

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane, lecz tak nie jest. Praca z czakrami na pewno wymaga od nas pracy, wytrwałości i skupienia, lecz najważniejsza i najtrudniejsza jest sama decyzja. Decyzja o tym, że pragniemy w naszym życiu coś zmienić. W kolejnym artykule rozwiniemy temat samodzielnej pracy nad energią pierwszej czakry. Powiemy sobie m.in. na czym polega oczyszczanie przestrzeni, w jaki sposób należy analizować własne potrzeby czy uzdrawiać relacje rodzinne. Jednym słowem - skupimy się nie tylko na "rozpoznaniu" zaburzeń, ale przede wszystkich na ich zwalczaniu.

Pozdrawiam gorąco :)
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji